bugün

iyi markalar: monster, msi, asus, alienware,hp omen serisi eh

sonradan kendini bozan: asus asus ve asus

ülkemizde pahalı ama sadece iş için lazım param var diyorsanız: macbook pro, asus un 940mx ekran kartlı laptopları.

bonus:ayrıca evinize ısıtıcı istiyorsanız;
(bkz: casper)
(bkz: lenovo)
Edit: beyan ettiğim liste tamamen kendi görüşlerime, çevremden aldığım geri bildirime ve internette okuduğum yorumlarla oluşturulmuştur.
son günlerde laptop batağına düştüm hiç anlamıyorum bu işlerden, genelde günlük işler için arıyorum. youtube, netflix, ofis işleri, photoshop ve bloga yazı yazmak için kullanmayı planlıyorum ( hiç oyun oynamıyorum, HiÇ.) önerilerinize açığım.
hacı abi kaça aldın?
Tefeciye başvurmayın. Bankalar bir nebze daha güvenli.
Eğer fotoğrafçı değilseniz Apple a hiç bulaşmayın.

Apple daki ekran başka hiçbir Laptop ta yok. Ama o kaDar kaliteli ekrana ihtiyaç duymak için fotoğraf işiyle Prof. Uğraşıyor olmak lazım.

Onun dışında kaliteli alet ama o kadar fiyatı hak edecek kadarda üstün değil rakiplerinden.
Laptop alacaksan eğer Lenovo al. Şikayetçi kişi sayısı çok az diğer markalara göre. Biraz daha pahalı diğerlerinden ama olsun..
Laptobum bozuldu, acil yenisini almam gerek finallerim yaklaşıyor. Bozduğum laptobumun taksitleri yeni bittiğinden yüksek fiyatlı bir şey alamam. Uygun fiyatlı cillop gibi bir laptop arayışındayım. Uygun ama kaliteli olmalı önerileriniz varsa yeşillendirin lütfen.
Razer Book 13. nokta.
bir şirkete işe girin. verebileceğim en mantıklı tavsiye bu. şirkete tedarik ettirin.

oyun geliştirme alanında çalıştığım için şu an bir adet msi ge76 raider model, 32 gb ram'li, nvidia 3080 rtx ekran kartlı bir laptopum var, şirket vermese s.kseler böyle bir laptop sahibi olamazdım. piyasa değeri 80.000 TL şu anda. nereye alacaksın aq?