bugün

Şu an özgürce bunu yazabiliyorsun mesela.
He sonra laiklik elden gidiyeah diye niye konuşuluyor.
tabi ki de, medeniyet.
Ülkeye ne kattığından önce laiklik din ve devlet işlerinin ayrılması değil devletin tüm dinlere eşit olmasıdır.Laik insan değil laik devlet vardır.

Laiklik ile gelişmenin bir alakası yoktur örnek göstercek olursak Osmanlı devleti laik değildi ama imparatorluk olacak kadar gelişti.Saygılar.
Çomaristan olmaktan korudu.
afganistana git biraz yaşa anlarsın, laiklik sayesinde elde ettiğin bir çok iyiliği, fırsatı görmeden fanatikliğe baş vuruyorsun.

hiç utanma yok mudur sizde onca insanın yaşamını çalıp hala karşıya suç bulabiliyorsun?
laik laik oturduk ingiltere prensinin dualar, ritüeller ve ilahilerle dolu nikahını izledik. vay be dedik. bizim nikahlarımız da dualar ve ilahilerle olsa bütün laikler bombardıman atışına başlardı. şimdi ingiltere laik, biz değildik değil mi, karışmasın da..
Kemalistlerin cevap veremediği soru, evet laiklik bu ülkeye ne kattı?
nothıng.
çomarlara bir şey katmadığı kesin.
Batı hayranlığı. Doğunun mistikliğini egzotikliğini geliştirip bir kültür edinemedik. Muasır medeniyet seviyesine ulaşmamız için batılı gibi giyinmek, konuşmak ve hatta düşünmek gerekliliği doğdu. Biz en arafta nesil olduk yeryüzünde belki de. Herşeyin farkında ama hiç birşey yapamayan. Ne içinde bulunduğumuz coğrafyayı benimsedik ne de ondan kopabildik. Hep bi eksiklik, tamamlanamamışlık.
he la tarrraaaam

cumhuriyetten önce nasa uzay üssü bizdeydi zaten

kaptırınca böyle olduk.

asıl bu yoz yobazlık

ne idüğü belirsiz dincilik bize ne kattı.
Laikliğin olmadığı yerde imamlar darbe yapar bunu 15 temmuz 2016'da gördük herkes hem fikirdir umarım.

Laiklik bu kadar önemli işte. Cemaati devlet kurumlarına atadınız ebenizi gördünüz.

Edit; dislike atanlar fetöcü burdan emniyete sesleniyorum. Tespit edilsinler.
Tüh ya laiklik olmasa peygamberdim su an.
laikliğin sözde, yazıda kalması bu ülkeden neler çaldı ?
Din dunyaya ne katti amk.
Bir soru.

Evet laik sistem içerisinde geçirdiğimiz 80 yılda uzaya gidemediğimize ve bir baltaya sap olamadığımıza göre tüm laiklere soruyorum laiklik bu ülkeye ne kattı?

Bence ahlaksızlıktan başka bir şey katmadı, evet laikler sokaklardaki ahlaksızlığa bakıp eserinizle gurur duyun ama az kaldı laiklik dolu bu ıstıraplı günler çok yakında bitecek.

Laikler yallah Selanik’e.