bugün

kendisi yağsız kazığa oturan ve bunun ceza değil ödül olduğunu düşünen yazarın itiraf niteliğindeki beyanı.
Yağlı olsa neyse de yağsız olunca sıkıntı çıkar.
nefretten başka bir şey bilmeyen sizsiniz a yüzsüz.
Meali: Film izledim ve orul orul orospu lafını öğrendim ve hemen cümle icinde kullanmak zorunda olduğum için bu başlığı açtım.
Yağlasaydın bari, bu kadar da insafsızlık olur mu.? Evet ben de laikleri sevmeyen bir kürdüm ama bu kadarı da el insaf yani.
Kamu Barışına Karşı Suçlar 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun “Özel Hükümler” başlıklı ikinci kitabının “Topluma Karşı Suçlar”ı düzenleyen üçüncü kısmının “Kamu Barışına Karşı Suçlar” başlığını taşıyan beşinci bölümünde yer almaktadır. Beşinci bölüm; 213 üncü maddeden başlayarak 222 nci maddeye kadar toplam 10 maddeden oluşmaktadır. Bu bölümde yer alan suçlar şunlardır; Halk Arasında Korku ve Panik Yaratmak Amacıyla Tehdit (m. 213), Suç işlemeye Tahrik (m. 214/1), Halkı Birbirini Öldürmeye Tahrik (m. 214/2), Suçu ve Suçluyu Övme (m. 215), Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik (m. 216/1), Halkın Bir Kesimi Aşağılama (m. 216/2), Dini Değerleri Aşağılama (m. 216/3), Kanunlara Uymamaya Tahrik (m.217), Görev Sırasında Din Hizmetlerini Kötüye Kullanma (m. 219), Suç işlemek Amacıyla Örgüt Kurma, Yönetme (m. 220/1-5), Suç işlemek Amacıyla Kurulmuş Örgüte Yardım Etme (m. 220/7), Suç işlemek Amacıyla Kurulan Örgütün ya da Amacının Propagandasını Yapma (m. 220/8), Şapka ve Türk Harfleri Hakkındaki Kanunlara Muhalefet (m. 222).
765 sayılı TCK’daki “Amme Nizamı Aleyhine Cürümler” başlığı yeni Kanunda “Kamu Barışına Karşı Suçlar” olarak değiştirilmiştir. Kamu barışı, bireyler arasındaki ilişkilerde, hukukun egemen olduğu toplum düzeni olarak anlaşılmalıdır. Kamu barışı; kamu güvenliğinden daha geniş, kamu düzeni kavramından ise daha dar bir manaya sahiptir.
Kamu Barışına Karşı Suçlar, 765 sayılı Kanunun ikinci kitabının “Ammenin Nizamı Aleyhine Cürümler”in yer aldığı beşinci babında “Suç işlemeye Tahrik, Korku ve Panik Yaratma Amacıyla Tehdit” ve “Cürüm işlemek için Teşekkül Meydana Getirenler” başlığıyla iki fasıl halinde düzenlenmiştir.