bugün

Gayet açık saçık giyinip tüm özgürlüklerinden haklarından yararlanıp da "islam aslında kadına cok saygılı" "seriat istemiyorsan kafirsin" gibi şeriatı isteyen cahil kadındır.

Gerçekten şeriat varmış gibi yaşayan muhafazakarlardan bahsetmiyorum onların istemesini yine -doğru bulmasam da-anlayabiliyorum.

Lafım; şeriat olan ülkede bir gün duramayacak, elindeki özgürlüğü sonuna kadar kullanıp da bunun farkında olmadan şeriat isteyen/öven kadınlara.
bir an önce hem seküler felsefeyi, hem de şeriat kurallarını okuması gereken kadındır.
Ben artık bunlara gülüyorum tecrübe etmedikleri bir şey hakkında nasıl bu kadar emin olabiliyorlar şeriatı tecrübe ettin mi? Ahbap Çavuş ilişkisinin dibine kadar yaşandığı Türkiye topluluğunda (toplum demiyorum bu güruh toplum olma tanımına uygun hiç bir alamet sergilemiyor) seni nasıl bir şeriat bekler sanıyorsun.. illaki biri şeriat kadısını tanıyan taşaklı bir abinin tanıdığı eşi ahbabı çıkacak. Yargı şu haliyle bile ahbap çavuşluğa teslim olmuş iken bir de şeriat gelecek oy oy ondan sonra ananı siken kadı kimi kime şikayet edeceksin durumları..
tokadı yüzünde çifter çifter patlatmak gereken kadın.

cumhuriyetin, demokrasinin, laikliğin getirdiği özgürlükler ülkesinde yaşayıp, vara yoğa hav hav yapan dinci, şeriatçı kadınlar.

mustafa kemal cidden büyük adam. size hakettiğinizden çok daha fazla düşünce özgürlüğü vermiş.

benim annemde kapalı, yengemde kapalı. diğer iki yengem açık. kapalı olan çarşafa girmiyor, açık olan bikiniye girmiyor. biz aile olarak bunu aşmışız. toplumda bu şekilde olacak: muhafazakarı da olacak, seküleri de olacak, dinsizi de olacak. herkes birbirine saygı duyacak. o kadar.

şeriat düşüncesindeki insanlar, sadece kendilerini düşünen, toplum olma bilincinden ve kültüründen uzak insanlar. kendisi neyse toplumunda o olmasını isteyen insanlar.

bazen haddinden fazla sinirleniyorum bu düşüncedeki kadınlara. şeriatı kabul ediyorsanız, 4.eş olmayı da kabul ediyorsunuz hanımlar. ben bu durumu hazmedebilecek yapıda bir kadın değilim.

adam 2. eşin koynundan kalkıp 4. eşin koynuna geliyor. ben öyle adama eşim diyemem. diyebiliyorsanız o sizin midesizliğiniz.
islam kadın için baskıcı ve kısıtlayıcıdır. Bu yüzden Şeriatı övenlerin büyük çoğunluğu erkeklerdir. He kadınlarda da bunu isteyen yok değil.
Nereden bakarsan bak aptallık.
Ülkedeki cehaleti kıramadığımızın, siyasal islam'ın eğitimi oyuncak ettiğinin göstergesi.
Üstüne gidip akp'ye oy veren nankör kadındır.

Len seçme ve seçilme hakkını şeriatçılardan mı aldınız?
istemem yan cebime koy kafasındaki kadındır.

Oy vermek ister, seçilmek ister, yönetmek ister, kocası döverse polisin müdahil olmasını ister, kafası bozulursa kocasını laik mahkemelerde boşar, boşanınca mehirle yetinmez, nafaka ister, babası ölse mümkün değil mirasından erkek kardeşlerine çift pay vermez, kocası kuma getirse ortalığı yıkar ama laiklik istemiyor, şeriat istiyordur!

Ha yavrum ha! Sizi gidi tatlı su şeriatçıları sizi!..
Dertleri asla şeriat olmadı bunların .
Tanımadığın insanı bazen seversin ya buda öyle bir şey. uzaktan davulun sesi hoş gelir. Istediği şey ilahi bir düzende yaşamak fakat o ilahi düzen tarihin tozlu raflarında yer alıyor. Emeviler döneminde o düzen yıkıldı. Bugün şeriat dediğiniz cahiliye döneminin sisteminden başka bir şey değil.

Edit: bu arada #kuranyeter