C) Anneni.

Ayy hep bunu demek istemiştim.
Vurduruyordur.

Ben de hep bunu yapmak istemiştim. Nalaka. Kel alaka. Bays.
insanlar laik olamaz, kurumlar laik olur.

insanların (ülke halkının) seküleritesine göre de kurumların laikliği belirlenir.

Örnek: Yunanistan. Şahlık bakanlığı gayet laiktir. Vay Tanrı'nın cezası yahudi çık git hastanemden sözünü duymazsın.

Emme eğitim bakanlığı laik degildir, tüm dinlere eşit yaklaşmaz derslerini sunarken. Ki grekya (Yunanistan) "resmi" oladak da laik bir ülke degildir. Ülke Başkan'ını pederleri kutsar, öyle göreve gelir.
Uzmanların aslında uzman olmadığını asıl niyetlerinin şerefli türk insanını belden aşağı verilen cevaplarla kırmaya çalışan türkdüşmanı kişiler olduğunu kanıtlayan basit çaplı bir provakasyon çalışmasıdır.

!Kisisel not: bu tür ve benzeri başlıklar için. içimizde ayrılmısız bu ne ya sürekli birbirimizi aşağılamak, kırıcı sözler ve işin öbür tarafı küfürde işlemiyor artık. Ayıptır ya. Hem fikir olmayalım ama tartışalım birbirimizden öğrenelim. Bu dünyada farklı görüşler, inançlar ve değerler var inatla başkasını ikna etmeye çalışmayalım, kutuplaşmayalım. Bunu fırsat bilenler bu değerler üzerinden bizi zaten kullanıyor yönetiyorlar. Burada kimse ne vatan hayini nede anası kötü yok öyle birşey. Birbirimize saldırarak aşağılayarak bu ülke gelişmez. Ülke gelişmesi derken ben senin refahından bahsediyorum. Bana ne başkalarının uçağından gemisinden yatından katından köşkünden sarayından bana ne. Artık umutlarımız ne kadar kaybolduysa Ahmet’ in Mehmet’in yaptıklarıyla mutlu mesut oluyoruz. Yazık. Bu insanlar bunu haketmiyor. Bu kadar insanların duygularıyla oynanmaz. Kendi çıkarları için bu insanları birbirine düşürenlere lanet olsun.
c) sevgilimi.

Laik degil serefsizim.
C kendimi.
Ayyy benim oldugun zaman dedim herseyim tamam sikimi tutmustun sonra inceden usuldan.
Allah’a şükür ki laik çıkmadım evet: