bugün

hayır paşam, bu başlık ve de entryle birine mesaj vermeye çalışmıyorum. genel olarak şey yaptığım bi konu ve sanırım bu cümleyi toparlayamayacağım. üzgünüm.

laf sokmayı adet edinmiş sözüm ona kankaları taaa ilkokul birinci sınıftan beri yetiştiriyorum ben. onlarcası geçti hayatımdan. hadi bin zaman makinama da 1989 yılına dönelim. coşkun sabah ortalığı kasıp kavuruyor, evinde ibrahim tatlıses çalmayanlar sıkıyönetim askerleri tarafından evlerinden alınıp günlerce işkenceden çekiliyor, bir beşiktaş var ki, vay anam vay babam; öyle böyle değil... 89'u önemsediysen, seni ilk arkadaşlarımdan orhan'la tanıştırayım. orhan, neden arkadaş olduğumuzu hiç anlayamadığım ama ailelerimizin 'akın'la orhan çok iyi anlaşıyor' diye gazlara getirdiği çocuk. bana hep sarı pipi diye hitap ediyor. daha 7 yaşında olmasına rağmen öyle bir laf sokma, kündeye getirme hırsı ve yeteneği var ki, kara kuru çelimsiz piçin teki olmasam çok büyük dayaklar atmaktan kendimi alamazdım. örnekle pekiştireyim:

- lan dün akşam trt 2'deki süper filmi izledin mi?
+ yoo.
- ahahaha, izleyemezsin ki! trt 2'niz yok sizin. puhahahaa! yok!

be küçük ibne, biliyosun trt 2'mizin olmadığını. ne diye o lafı sokmak için zemin hazırlayıp kurgular yapıyorsun da dün akşam izledin mi falan filan diye bana şu cümleyi uzattırıyorsun? itin dölü!

zaman makinasından hiç inmeden 1995'e gidelim. mustafa sandal, serdar ortaç, tarkan ortalığın hamına koyan unsurlar. beşiktaş çöküş dönemine girmiş. maçlar zaten şifreli kanalda artık... kötü bi dönem yani. bu kötü dönemin en kötü unsurlarından biri de recep. recep'in eni boyu bir. okulun güreş takımında. bi oturuşta iki ekmek yiyor. öyle bir pis adam. onunla da neden bu kadar yakın arkadaş olduğumuzu bilmiyorum. ama olmuş bi kere. recep'in en büyük zevki benim biraz açık kulaklarım. bana çanak anten diyor. ve bunu, sınıftaki kızların yanında söylemekten zerrece çekinmiyor. itin dölü ver.2.

lisenin de her sınıfında ayrı birer sözüm ona kanka bulmayı başardım. çanak antenliğim devam ediyordu. ve biraz çalışkan olduğumdan, o ibneler içten içe bana kıl oluyordu. laf sokmalı, iğnelemeli, gazlamalı muhabbetler lise boyunca da sürdü. itin döllleri!

üniversitede kızarkadaşın yanında göt eden adamlar türedi (bkz: sevgilinin yanında göt eden kanka). çok büyük küfürler yediler benden. orspu çocukları top 5 listemde kendilerine yer edindiler. be hey pezevenkin evladı! sevgilimin yanında niye göt ediyon beni? kızda gözün mü var? saadetimde gözün mü var? huzurumda gözün mü var? gözünü metin şentürk sksin senin!

bu adamları tespit et sevgili dostum. madem bu uzun yazıyı buraya kadar okudun, sana bi iyiliğim dokunsun. bu adamları tespit et. ve bunları annenin-babanın, sevgilinin, arkadaşlarının filan olduğu ortamlara sokma. yanaşmasın oralara it! yoksa annenin yanında rezil eder seni, babana en büyük sırlarını verir, arkadaşlarına taşşak malzemesi yapar seni, sevgilinin tüm saygısını yitirmesine neden olabilir. hatta yarın öbür gün, çoluğunun çocuğunun yanında laf sokar sana, göt etmeye çalışır. sktir et şunu yanından.

hele askerde. hele askerde, hiç bulaşma bu adama!
birde bunun sürekli sevgiliye,ilişkinize laf sokup sonradan sevgiliye aşık oldugunu anladıgınız versiyonu vardır ki allah kimseye göstermesin.
fırat budacı'nın uykusuz dergisinde '' kendimi durduracak değilim '' başlıklı yazısındaki tipler bütünü.
dost acı söyler sözünü şiar edinmiştir. fakat bunlar acı sözlerden ziyade, mayhoş, kekremsi sözler. bir süre sonra mide bulantısı yapar.
(bkz: sokarım kankalığına)
Laf sokacağım diye kalp kırar. Saçmalar filan bir şey yaptığını sanar.