bugün

yıllardır arkadaş ortamlarında tartışılan bir meseledir.

laf atılması, kızların hoşuna gider mi, gitmez mi?

cevap veriyorum: evet bence gider, sence gitmez ama bence gider, ben bunu bir çok kızın agzından duydum, kızlar kendilerine laf atılmasından içten içe hoşlanırlar, laf atıldıgında sert ve ters davranırlar ama yine de hoşlarına gider.

çünkü erkekler çirkin kızlara laf atmazlar, kızlar da bunun bilincinde oldukalrı için,
'demek ki güzelim, yaşasın' moduna girebilir, bazıları girmeyebilir ama çoğunluğu böyle düşünür, evet evet hoşlarına gider.

edit: laf atmak sadece abazanların yaptıgı bir şey değildir, daha az önce sevişmiş ve caddeye çıkmış biri de güzel bir kız gördüğünde laf atabilir. laf atmaksa sadece, yalarım yutarım demek değildir,

mesela kız yanından geçerken onun duyacagı şekilde dersin ki: ve tanrı kadını yarattı, işte bu da bir laf atma çeşitidir. anlatabildim mi? *
(bkz: hayvan sevgisi)
atılan lafın koordinatına göre değişir.güzelliğe,endama,alımlılığa söyleniyorsa hoşuna gider. fakat genital ve cinsi uzuvlar hedef alınıyorsa gitmez veya gitmezmiş gibi tepki verilir.
lafın nasıl atıldıgına baglı olan sorunsaldır kanımca. off yavrum hepsi senin mi, arabam var türü kırovari laf atmalar bir kızın hoşuna gitmez-gidemez ulan. belki diyorum küçük bir ihtimal tabi, kızın güzelliğine gönderme yapan, giydikleri kendisine ne kadar yakışmış falan bunu ön plana çıkaran espri mahiyetli itici olmayan kelimelerden seçilmiş söylemler hoşlarına gidebilir. misal: kalbinde yer yoksa güzelim, ayakta da giderim. *
şimdi gençler; eğer bir adet krocan laf atıyorsa ki genelde 'hişt yavrum memelere bak bee', ' yastıgın olayım anam', ' of o ne g.t' tarzı laf atmalardır bunların yaptıkları, hiçbir kızın hoşuna gitmez. o kadar öküz adam gördüğü her kıza laf atar çünkü. yeterki memesi dötü falan olsun. kız havaya giremez yani ay güzelim falan diye.
ama gelsin şöyle yakışıklı, eli yüzü düzgün, takım elbiseli falan*... o adam güzelden, kaliteden anlar ya. evet kız burda havaya girer ve hoşuna gider. yavşar bir nevi. akabinde ben yetişirim, bir tokat çarparım kıza. 'ilerde türk anası olacaksın lan sen, kendine gel!'.
derim yani bunu. evet.
laf atılan mekana göre değişiklik gösterebilen olaydır bu. örneğin hendek isimli küçük metropolde laf atanları ele alalım: burada laf atılan kızların güzel, bakımlı ya da hoş giyimli olması gerekmez. dişi olması yeterlidir burada yaşayan hendek tayfası için. ancak hoşa giden sözler de değildir genelde. yaşını başını almış evli barklı bir adamın 'ben bunu kuma alırım abi', yaşlı bir dedenin 'maşallah maşallah', genç hendeklinin 'sen kendine naaaptın böyleee', 'kıza bak lan aynı selena', 'aaa harbiden laan' şeklindeki laflar daha çok sinir katsayısını arttırır. hergün aynı yollardan yürüyerek okula gidip gelindiği, markete ve başka yerlere gitmek için aynı yerlerin kullanıldığı ve bu tayfanın bütün gün 100m engelli şeklinde aynı yerlerde komuşlandıkları ve dişi görünce affetmedikleri düşünülürse bıktırdığı ortadadır, canından bezdirmişlerdir öğrenci milletini..
durumuna ve konumuna göre değişen bir olaydır. eğer kız biraz çirkinse çok daha hoşuna gidecektir çünkü beğenildiğini ve güzel olduğunu farkedecektir.
(bkz: dostum sozluk demissin ama burasi forum)
Türkiye'nin ergenekon'dan sonraki en büyük sorunu. saipsiz yazarımız sayesinde uludağ sözlük erkek yazarları tarafından gene onların engin tecrübeleri sayesinde çözümlenerek ülkede gündem rahatlamasına sebep olunacaktır. Bu gündem rahatlaması sayesinde ülkemiz artık özelleştirmeyi, parti kapatmayı, demokrasiyi ve apar topar vekillerce okunmadan çıkan yasaları tartışabilecektir. yeterince iyi bir sözlük olursak bu başlık belki atv haber'de ya da akşam gazetesinde bile çıkabilir. ne dersiniz?
(bkz: şirinler sizi)
(bkz: soru başlığa cevap yazmak adamı çaylak eder mi)

başlığı değiştirip, bu bkz'ı piç edeni ben ne edeyim.
atılan lafın içeriğine göre farklılık göstrebilecek bir durumdur.
lafı nasıl attığına bağlıdır hayvani bir şekilde laf atarsa nesi hoşuna gitsin ancak daha nazik mesela vay vay ceylan gözlü geçiyor ceylan gibilerinden laflarsa tabikide hoşuna gider.
ortama baglı olarak degişkenlik gösteren durumdur.
bi de kızların o lafı yedigi andaki ruhali de önemlidir.
bundan hoşlananın bu da hoşuna gidebilir.
(bkz: fordculardan hoşlanan kız)
iki veya üç cevabı olan sorulara örnek cümledir. evet,hayır,bazen.
atmasını bilene durumudur. öküzvari bir ''şşş yavruya bak yavruya'' dersen çantayı yersin hocam kafana. benim tavsiyem biraz ölçülü tatlı söz ile laf atılabilir.
for example:
''ve tanrı kadını yarattı''
acizlik gösterileri hiç bir bayanın hoşuna gitmeyecek durumdur. laf atma da bir acizlik olayıdır.
genelde gider,ama gitmemis gibi davranirlar.
cevabı açık ve net bir 'her koşulda hayır' olan sorudur. ama nedense laf atan kesim bunun yeterince farkında değildir. bazı caddeler, * * en iyi ihtimalle beş dakikada bir laf atılan yerlerdir. hele hava biraz kararmışsa vay halinize. laf atan kişi bunun da farkında olmaz. sanır ki bir tek kendi laf atıyor. halbuki en az yirmi kere laf yemişsinizdir bu gibi mesafeler arasında her yürüyüşte. söz konusu hanımefendinin zaten sinirleri tepesine çıkmıştır. o atılan laf ne olursa olsun, içinden geçen 'ulan keşke bir dövüş sporu bilseydim'den başkası değildir.

gelelim daha nezih yerlere. en azından belirli saatlerde rahatça yürüyebildiğiniz ve insanların sizi gözleriyle ve sözleriyle taciz etmediği yerler. karşıdan son derece yakışıklı, bakımlı, kültürlü görünen bir bey gelmektedir. laf attığı an, ister hoşluğunuza, ister alımlılığınıza, ister kıyafetinize iltifat etmiş olsun, laf atmak laf atmaktır ve bunu yaptığı an gözünüzde bütün karizması yerle bir olmuştur. hovarda, playboy, tam ifade etmek gerekirse * piçin tekidir artık. bunlar daha çok laf atmak yerine göz kırpma gibi işaret dillerini tercih ederler. bundan hoşlanabilecek az sayıdaki hatun kişiler olsa olsa ya hayatta erkek tavlamak dışında bir amaç edinememiş olanlar yada erkekleri mesleğinden ve parasından kendilerini ise görüntülerinden ibaret sayanlardır. bence bu laf atan kişilerin verdikleri tek mesaj ise düzgün görünmekle yada parayı bulup bakımlı olmakla adam olunmadığı, eşekliğin baki kaldığıdır.
gitmez kardeşim gitmez, bi kere belli iltifat etmemiş adam gibi bişey dememiş 'laf atmış' nıçç, hoşuna gitmez.
toplumun ivedilikle cevap beklediği bir sorudur. *

laf atan erkeğin yaşına, statüsüne, arabasının modeline, yakışıklılığına ya da sadece kadınların görebildiği ölçü olan karizmatikliğine göre değişbildiği gibi; laf atılan kadının giyimine, ruh haline ve dünya görüşüne göre de değişen bir durumdur bu. ama değişmez bir dünya gerçeği vardır ki her kadın güzel bulunmaktan hoşlanır. bir sahibi olsa bile...
her insan kendisinin övülmesinden hoşlanır. ancak övme yerine sen sığır gibi libidonu ortaya çıkartırsan elbette bir boka yaramazsın.
"... kimsede yok böyle bir kasa ..." şeklinde laf atılmalarından hoşlanan kadınlar varsa durum vahimdir. Hele ki laf atan tiplemelerin ne seviyede olduğunu düşünürsek, nasıl keyif alabilirler? sorgulanır.
laf atan kişiye göre değişen durum.
kompliman başka laf atma başka.. bu açıklamalarda , bunlar birbirine karışmış..