bugün

La ilahe illallah- allah'tan baska ilah yoktur.
Huzur verir..
arap olsaydım huzur verirdi.
huzur vermesi için arap olmaya gerek olmayan insanın içini rahatlatan arapça cümle. sen Allahtan başka ilah yoktur diye tesbih et türk kardeşim.
Hissederek söyleyen kişinin cehenneme gitmeyeceğini söylemişti biri. Mantıklı gelmişti. Allahtan başka ilah yoktur.
Bunu bilen kişi, kendini üstün göremez, allahtan korkar, kuldan utanır.
HırsIzlık yapamaz, hak yiyemez.
Subjektif yorumdur.
Muhammeden Resulullah. Amin.
huzur verir..
SaÇma bir ArapÇa cümle daha şu basit Çeviriyi bile Allah'tan başka ilah yoktur diye Çeviren milyonlarca Müslüman varken iyiki tanrıtanımazım.
Her derde kesin care...
no god only allah .
bütün nefesini verip söyleyince sevap point ikiye katlanıyor diyorlar ama bilemedim.
Muhammedün Resûlallah..
ne güzel sözdür.
Dudaklar birbirine değmeden söylenebilir.
tüm alemlerde söylenebilecek, en büyük ve en güzel söz ve gerçektir.
"Allah katında amellerin en kıymetlisi ‘Lâ ilâhe illallah’ demektir.

Allah’ı zikretmenin en faziletlisi ‘Lâ ilâhe illallah’ demektir.

‘Lâ ilâhe illallah demek doksan dokuz belayı önler, bunların en hafifi de üzerinizdeki sıkıntının kalkmasıdır.

‘Lâ ilâhe illallah’ diyen kimseyi işlediği günahlardan dolayı kafir diye suçlamayın. ‘Lâ ilâhe illallah’ diyen kimseye kafir diyenin kendisi kafir olur.

‘Lâ ilâhe illallah’‘ diyen kimse bela ve sıkıntılarından kurtulur.

‘Kıyamet günü benim şefaatimle en ziyade saadete erecek olan kimse ihlasla (samimi olarak – içinden gelerek ) Lâ ilâhe ilallah diyen kimsedir.

'Benim ve diğer Peygamberlerin zikrettiği en üstün kelime, ‘Lâ ilâhe illallah’ sözüdür.

La ilahe illallah’ı çok söyleyerek imanınızı tazeleyin! [Taberani]

(Günde yüz defa La ilahe illAllah diyenin yüzü kıyamette dolunay gibi parlar.) [Taberani]

" Cenabı-ı Hak (C.C.) şöyle buyuruyor: izzetim, Celalim ve Rahmetim hakkı için "Lâ ilâhe illalah" Diyen kimseyi ateşe koymayacağım."

‘Lâ ilâhe illallah’ diyen kimsenin günahları silinir ve yerine o kadar da sevap yazılır.’

‘Lâ ilâhe illallah’ kelimesi cennetin anahtarıdır.

‘Lâ ilâhe illallah’ diyen kimse sözünde sadık ise (samimi ve halis bir kalp ile söylerse) bütün günahları affedilir.

Ölüm halindeki kimseye ‘Lâ ilâhe illallah’ söylemesini tavsiye ediniz ve onları Cennetle müjdeleyiniz. Şeytanın insana en yakın olduğu vakit bu andır.

Ağır hastayı ‘Lâ ilâhe illallah’ demeye zorlamayın, sadece telkin edin.

Son sözü ‘Lâ ilâhe illallah’ olan kimse, ruhunu kolay teslim eder ve ‘Lâ ilâhe illallah’‘ kelimesi kıyamet günü onun karşısına bir nur olarak gelir.

‘Lâ ilâhe illallah’‘ zikri, derin bir ihlas ve samîmiyet ister. ‘Kırk gün ihlas ve samimiyetle ibadet eden kimsenin kalbinden diline hikmet pınarı akmaya başlar.’

Kelime-i Tevhîdin hatmi 70.000 dir. Yetmiş bini tamamlamaya hatmi tehlil denir. Ne niyetle yetmiş bine tamamlanırsa Yüce Mevla icabet eder."
Tek ilah allah'tır. O sığınacak tek kapımızdır.
allahtan başka ilah yoktur.
yoktur allahtan başka ilah, yaratıcı anlamına gelen arapça bir söylemdir. tevhiddir.
Muhammedün Resûlallah.
Yanlış. Doğrusu:

Muhammedur resûlallah...
Tek ilah, yaratıcı allah'tır. Biz ancak o'na inanır ve hamd ederiz.
Muhammed'ün Resulullah..
Son nefeste söylenilmesi durumunda imanlı ölmeye senet olan durumdur.
Türkçe gibi baştan sona doğru kelime kelime olursan yok ilah başka allah gibi bir anlam çıkar. Ama arapça öyle değil.
Soldan sağa kelime kelime okurdan anlamlı olur elbette ama kelimeler zaten sağdan sola doğru. Nasıl okuyacaksınız peki cümleyi? Elbette arapça kurallara göre.
Not: araya virgül koymadan okunması gereken cümledir zira la ilahe deyip durakladiginda tanrı yok anlamına geldiğinden sakıncalı olabilir.