bugün

sicak hava insani olmaktır.
muhtemelen ilkbahar yaz aylarinda dogmus insanlardir. bir ekim kizi olarak: neey!!! allah carpar adami. kis sevilmez mi ya!! esas yazin terleyip kokusup mic mic insan icinde pisip nasil mutlu olunabiliniyor. enteresan. yine de saygi duydum. kisi sevmemek got ister.
protesto etmektir bazen.
http://galeri.uludagsozlu...9F%C4%B1-sevmemek-769195/
benim . 40 sene kar görmesem 50 sene aramam . sıcak iyidir. iyi havayla , iyi insana doyum olmaz ,
Bunyemin tam aksini barındırdığı durum. Kış candir ohh giyersin kalın kalın , terlemezsin burnun kızarır sadece soğuktan, ama bak yaza şıpır şıpir terletir, iykk. En iyisi bahar galiba ortası hem süper.
kışı sevmeyen yazarın haksız yere serkenişleridir.evet.

not : aydinoglu 4 mevsim ülkesi türkiye nin güzelliğine bu yazısında dikkat çekti.evet.
Kısın yakin olmasindan oturu Kac gundur sozlukte konusluyo (bkz: kışı güzel kılan detaylar) dusunuyorum dusunuyorum benim aklimda hep kotu detaylar beliriyor. Sevmiyorum kısı.

Bana ayriligi animsatiyo, karanligi animsatiyo, sogugu hatirlatiyo, kalin kalin kiyafetler icinde dort duvar arasinda hapis gibi olacagimi hatirlatiyor,. Sevemiyorum kısı. Ya zaten karamsar bir insanim, hayata umutla bakan bir mizacim yok, yazlari bir nebze ortamin enerjisi bana gecip neşeleniyorum ama kısin bu da olmuyor. En iyisi ben ekvatora yerleseyim. Sevdiginiz detaylar sizin olsun.
Gayet normal olandır.

Bu ne lan kat kat marul gibi giyin, soğuktan neredeyse yüz felci geçir, doğalgaz faturası kol gibi gelsin, Her yerde fırk fırk burnunu çeken insanlar dolsun.

Neyini seveyim amk.
Fakir insan eylemidir ama artık hepimiz fakir olduk.
Kalın giyin, günler kısa.karanlik hemen çöküyor.hic çekilmez.keske hep yaz olsa .
Doğulu olunca bu seçenek sunulmuyor zaten...
en sevdiğim mevsim kıştır. kış sevilmez mi.. karına, fırtınasına, soğuğuna, yağmuruna aşığım. en azından yaz gibi insanı sürekli terletmez, sürekli duş almak zorunda olmazsın.

toplu taşımalarda insanların 15 gündür duş almadığı gerçeği ve deodarant kullanmadan dışarı çıktığı
yüzünden iğrenç koltuk altı kokularına maruz kalmazsın iyy düşünmesi bile mide bulandırıcı. kalın giysiler giydikten sonra koy götüne rahvan gitsin.

tabii kışta evsizler, sokak hayvanları çok zor durumda kalıyor. onu kabulleniyorum.
diğer mevsimler olmasa, kışın kıymeti nasıl anlaşılır ki.