Mont giyileceği için altına giyilen kıyafetin şık olup olmaması önemsizdir.
bereli kızlar.
kişisel kanaatimce soğuk havadır* onun dışında genellikle güzel düzgün kıyafet kombinlerinin hep sonbahar ve kışlık kıyafetlerde olması.
Doğalgaz faturasını alırsın eline, derin bir nefes alıp bi saydırırsın bu kışı güzel kılan bütün detaylara. Sonra, yaz gelsede ısınsak, tatile gitsek geyikleri başlar ve bitmezde. Dombul kızlar bu mevsim sayesinde kilolarını kamufle eder.
Dışarda buz gibi hava varken sıcak duşa girip çıktığında da battaniye altına girip film izlemek.
Isıtacak biri olmadiktan sonra..
Depresif hareketler yapmayip, cevabımı dışarda donup, eve gidip battaniyenin altına girip, yanına da kahve içmek olarak veriyorum.
dağ evinde şömine yakıp çok aşık olduğunuz kişi ile şarap içmek değil tabi ki ankara ayazında burnunuzdan akan sümüğün donmasıdır.
Upuzun hırka, battaniyeye sarınma, çayın içini ısıtması.
Akşam vakti lapa lapa kar yağdığında gökyüzündeki bulutlar böyle turuncu pempe karışımı bir renk olur ya ha çok guzel bisey lan o.
iclik giymek.
yağmur, viski, chopin.
soğutur içini,uyuşturur,ekranı çizikte olsa fabrika ayarlarına dönmüş bir telefon gibi olursun.he birde yorgan demek yeterli olacaktır sanırım.
Sohbet,muhabbet,çay , kazak, evet bunların vermiş olduğu samimiyettir. Her daim özlenir. Bunaltmaz ,sıkmaz. Her şeyden fazla fazla keyif alırsın.
Kesinlikle o buz gibi havada yudumladigin cayin icini bir anlik dahi olsa isitmasidir.

Sevdigini koltuguna alip karli havada soguktan korumaya calismaktir.

Karda yururken dusen sevgiliye bir yandan uzulurken diger yandan kahkahalar atmaktir*
Kis guzeldir, sevgili de guzeldir ama cay daha guzeldir*
Çay ayrı bir güzeldir bu mevsimde. Bir de bere takmak benim için kışı güzel kılar.
Kalorifer yanında tarhana içsem bende mutlu olurum amk.
Tek oda da yanan soba.
Diğer odalardan içeri koşmak.
yattığın oda da ağzından çıkan buhar.
Soğuk klozete nasıl oturucam diye düşünme.
Duşta sıcak suyu bırakıp kabin kapagini açmakla acmamayi dusunmek.
Musluktan akan soğuk sular.
ne güzel dimi.
dışarda kar yağıyor, benim içime yağmur..
Yazın değerini anlamak.
kışın kendisi.12 ay kış olsun hayır demem. ben kış adamıyım.
tabiki kış tatilidir.
Ev arkadaşlar ev.

Eğer kafanı sokabileceğin bir yerin varsa kış güzel hatta lüks bir mevsim. Bir de bunu sokakta dilenmeye zorlanan onlarca çocuğa sormak lazım. Kışı güzel kılan detaylar neymiş diye. Eminim edecekleri bir çift laf vardır.

Artık kışın kulağımda kulaklık montuma gömülü bir şekilde yürürken "işte abi huzur yaa" triplerimin ayakları çıplak çocukların altında ezilmesine o kadar şahit oldum ki en sevdiğim mevsim kış demeye çekinir hale geldim. Sinsi sinsi kışı özleyen yanım bile utandırıyor beni, kendimi duymamazlıktan geliyorum. strese giriyorum havalar soğudukça, kıyafetlerimi falan veriyorum ama vicdan rahatlatıyorum sadece, asla yeterli değil.

Üşüyen tek bir çocuk tüm güzel kılan detayları trajikomik ve iğreti hale getiriyor kısacası. Buna çözüm olabildikten sonra devamı gelecektir diye umuyorum.
kışın daha muhafazakar olmasıdır denilebilir.

kışın özgün bir mevsim olmasıdır denilebilir.
kayak tatili.
Sabah uyandığınızda bembeyaz olmuş sokaklar caddeler , lapa lapa yağan kar.
Hiç ummadığın anda gelen yağmur,
Yorgan , çay, kahve , sezonluk diziler, sabah uykusu.
En önemlisi terlemek diye birşey yok!
Sobada kızartılmış ekmek üzerine tereyağ sürülerek yine sobada demleden çay eşliğinde yapılan kahvaltı.