bugün

bilmiyorum dikkatinizi cekti mi, gordugum tum kizlar bodoslama hayat yasiyor. bulunduklari ortam onlari nereye suruklerse artik. hic sorgulayim falan da yok kafa bildigin rahat. ulan bu niye boyle suna ben bir bas kaldirayim veya bilgi edinip arastirayim yok. tabii abuk subuk seylerden bahsetmiyorum. her seyi olduu gibi kabulleniyorlar. gider kedi besler, makyaj yapar aksama kadar sunni zaman geciriyorlar hep. soyle tam anlamiyla hic bir ozenti olmadigi, muzik kulturuyle karizmasini koyan kizlara hic denk gelmedim. pardon gordum de nette gordum onlarda sonunda sacmaliyor. soyle evlilik hayali tabii ki kuracak ama zamani geldiginde. kisisel gelisimine gercekten onem gosteren erkeklere yaranmak icin degil , kendi icin bir seyler yapan yok. soyle tv kanallarina bakiyorsun abuk subuk programlari yapan hep kadinlar. hatta psikolojik olarak oyle bir zarar veriyorlar ki topluluga bazen kendisininde mi psikolojisi bozuk acaba dusunuyor insan. cok yavsak bir cinsiyet harbiden kadinlik.
nasıl olsa bir taliplerinin çıkacağını bildikleri içindir.
yetiştirilme tarzından kaynaklanıyor olabilir. sonuçta toplumun kızlara yüklediği değer, toplumun beklentileri insan yetiştirmede önemlidir. kızlar erkeklerden daha fazla mahalle baskısı altında olduğundan ne düşünce ne eylem özgürlüğü yoktur. kız telefonda fazla konuşuyorsa sevgilisi vardır, bilgisayara çok takılıyorsa sevgilisi vardır, dışarıya çok çıkıyorsa kesin sevgilisi vardır mantığıyla hareket eden anne babalar kızlarını adeta cam fanusta yetiştirdiklerinin farkında değillerdir. böyle yasaklar karşısında yaparak yaşayarak öğrenmeyen insan kendini ne kadar geliştirebilir ki.çok koruyucu, yönlendirici, otoriter anne baba tutumları olumsuz benlik algısına sahip evlatlar yetiştiriyor. her yaptığı eleştirilen, girişimleri engellenen kız ise özgüveni eksik bir birey olup çıkıyor. güzel yetiştirenlere sözüm yok; istisnalar kaideyi bozmaz fakat genel anlamda bir sıkıntı var.

kız kısmı okumaz diye cahil bırakanlardan bahsetmiyorum bile. günümüzde artık 12 yıllık eğitim zorunlu çok şükür ama geçmişte bu sebeple cahil kalmış birçok insan hala yaşıyor.ve bu insanlar da kendi evlatlarına ışık olamayan insanlar oluyor. ne demiş atalarımız "armut dibine düşer". gelir dağılımın adaletsizliği ve ülkenin gelişmişlik düzeyi de gençler hakkında ciddi ipuçları verir. bütün bunlar gözönüne alındığında kızlara örgü örmekten, ev işi yapmaktan, koca beklemekten başka bir misyon yüklenmiyor ne yazık ki. daha küçücükken empoze ediliyor bu tarz şeyler. sonra da vay efendim kızlar neden cahil. çocuğa şekil veren anne babadır bu eserler onların evet.. iyi ki bi penisimiz yok lan bu yüzden mi değersiziz? bir baba erkek evladını okutmak için yurt dışlarına gönderirken kızı doğunun ücra kentlerinden birinde sürünmek zorunda kalıyor. neden? çünkü gerek yok, çünkü o bir kız, çünkü okumasa da olur kocası besler onu. herşeyden önce kültür sadece kitabi bilgiyle olsaydı 16-17 yıllık eğitim hayatımızdan donanımlı kişiler olarak mezun olurduk. bugün 2 kelimeyi bir araya getiremeyen birsürü diplomalı insan var. bu konuda benim düşüncem ise ne kadar çok ortam o kadar çok bilgi, ne kadar çok insan o kadar çok tecrübe... kısıtlamayacaksınız insanları ..
özellikle toplumun çoğunluğu tarafından "güzel" kabul edilen kızlarda görülür durum.
ozellıkle de seks konusunda hıc gelıstırmezler. Sırtustu yatar kalırlar.
birde erkeğin kendini geliştirmesini beklemeleri yok mu delirtir adamı. sen de ne özellik var bi görelim güzelim. güzelim işte yetmez mi deme bana yetmez, içi boş güzellik olur o. nasıl içi boş yakışıklı istemem diyebiliyorsan ben de içi boş güzellik istemem diyebilirim. nasıl olsa kadın erkek eşitliği diye bişey olmalı değil mi.
genelleme yapılmaması gereken bir konudur. kızların çoğu anlatıldığı gibidir. ancak içlerinde öyle olmayanlarda yok değildir. ülkemizde birçok kadın profesör, siyasetçi, gazeteci, diplomat, yazar, şair, psikolog, doktor ve benzeri üst düzey entellektüel vardır. ancak başlıktada olduğu gibi bunların sayısı çok azdır.
Nafile fedakarlık.
Yetiştirirlerse ülkesindeki erkeklerle arasındaki uçurumun buyuyeceginden korkmalarındandır.
Bazı şeylerde geliştirmeleri lazım. Yani geliştirin artık lütfen.
bu da kendini üstün gören erkeklerin uydurduğu bir düşüncedir. elbette boş beleş kızlar vardır. hayatı sadece süslenip gezinmekten ibaret gören kızlar vardır ama belki onlardan daha çok kendini geliştiren, öğrenen, araştıran kızlar vardır.

bu kızların görülmemesini şuna bağlıyorum; karşıdan gelen bir kız gördüğünüzde önce fiziksel görüntüsü dikkatinizi çeker değil mi? ilk görüşte entelektüel birikimini göremezsiniz sonuçta. eğer o kızın fiziksel görüntüsü biraz da olsa ilginizi çekerse o kızı tanımak istersiniz ve sonra bu kızın nasıl bir bilinçte olduğunu anlarsınız.

bir de şöyle düşünelim; karşıdan gelen kız fiziksel olarak sizin dikkatinizi çekmezse onu tanımak gibi bir girişimde bulunmazsınız. ne malum o kızın entelektüel birikiminin yüksek olmadığı? tanımak için zaman ayırmıyorsunuz ki!

uzun lafın kısası, yanlış bir düşüncedir. sen fiziksel görüntüsünü ayırtetmeksizin tanımaya çalış kızları, sonra görürsün geliştiren varmıymış yokmuymuş!
uzun yazıp sizi kör etmeyeceğim.

arz-talep durumundandır. kadınlar daha gelişmiş olduğu için seçiciliklerini kazanabilmek için erkekler kendini geliştirmek zorundadır.

erkekler daha basit canlılar oldukları için talepleri çok temel seviyededir, ikili ilişkiler için kendini geliştirme gereği duymaz kadın bu yüzden.

kendisi için geliştirir geliştirirse. erkeklerden farklıdır.

edit: erkeğim
Tercih edilebilirligin etle ölçülmesi.
normaldir.

genelde erkekler daha araştırmacı ruhlu olur.

misal birçok şehirde farklı kulturden kızlar tanıdım ve çoğunun öğrenme, Araştırma ruhu olmadığını gördüm.

Ayrıca kızlara suç atmayalım erkeklerimizin de çoğu boş. ulan adam hannibal barca kim desen aaaa insan yiyen hannibal mi diyor ogrenme duygumuz oldulca zayıf bence biz millet olarak pek kültür ve bilim meraklısı değiliz.
erkeklerimiz de kızlarımız da boş boş sabahtan akşama kadar gezip tozmayi seviyorlar.

oturup bir konuyu ya da fikri tartışmaları zor değil aslında.
(bkz: bu dahil bütün genellemeler yanlıştır)

fakat geneli böyledir evet BlackBerry le bütünleşmış kezban bi nesil yetistiği kesin. Ama folk metal dinleyen tatlı mı tatlı cool kızlarımızda var yani ben biliyorum. Swh. Herkes elit, akıllı zeki olacak diye de bi kanun yok zaten bırakın öyle olanların kıymeti artıyor swhswh. o değil folk metal dedim de aklıma geldi 16 gb hafıza kartını yaktım sabah aklımdan çıkmıyor ya, ağlamam geliyor, hahühhühühü vae vae garantisini bulsam bari ya, neyse.
mühendis olan, c dilini öğrenmek için yırtınan, iktisat bilmeyen mühendis mi olur diyerek iktisat öğrenen, ingilizce bilip bir de üstüne almanca öğrenmeye çalışan, sporla olmasa da sanatla ilgilenmeye çalışan, farklı düşünmeyi öğrenebilmek için okumalara katılan, internette kendime neler katabilirim diye araştırma yapan, güncel kitapların yanısıra bir tolstoy bir dostoyevski bir dickens bir bukowski okumadan olmaz diyen, e belki yarın bir gün evlenirim diye tüm bunların yanında kendi çapında yemek yapmaya çalışan, yemekle ilgili püf noktalar öğrenen kız değildir o başlıktaki.
tüm bunların yanında sen bu kızı nasılsa evlenecek diye değersizleştirir, azmini yıkarsan o da bunu kanıksayıp çabalamaktan vazgeçecektir.
ayrıca can yakan bir nokta daha vardır maalesef.
bu kız kendini geliştirmese cahil diye eleştiri alır. kendini geliştirse çok bilmiş dil pabuç kadar denir. elinin hamuruyla erkek işine karışma denir. sesini çıkarsa sesini çıkarıyor olur, çıkarmasa hak ediyor, o da sesini çıkarsaydı olur.
aşağı tükürse sakal yukarı tükürse bıyıktır.
bütün genellemeler yanlıştır. konuya gelince kısmen doğru şimdi yetişen nesil sadece kendini gösterme peşinde zekasıyla değil ama başka özellikleriyle. hepsi değil tabi kendini geliştirip bir yerlere gelmeye çalışanlar var.
kapasitesinin farkında olan kızdır.
kızın nerede çalıştığına bakmak gerekir.
bedenleriyle herşeyi halledebilceklerinden gerek duymazlar.