bugün

gurbetci kizlarimizda görülebilen kolyelerdir, erkeklerde de yogun olarak görülmektedir. son dönemlerde alman ve diger milletlerce de bu kolyeler kullanilmaya basladi.*
manasızdır.

gel tanışalım önce ben kısaca bilmem neeee
ama sen bana uzun uzun
seni seviyorum de.

der gibi durur.
her şey aleni, her şey ortada. ne meraklısınız kendinizi deşifre etmeye.
kızın ismi yarmagül ise sorun çıkarabilecek olan kolyedir. *
ilgili olarak (bkz: nora)
bu nasıl bir modadır anlamış değilim. resmen abazan laf atmaya meraklı tiplere bak adımla laf atabilirsin demek gibi birşey olsa gerek. bir gün çıkıpta;
naber gamze demek istiyorum. akabinde pardon tanıyamadım derse sorun değil ben de seni tanımıyorum zaten demek istiyorum.
kolyeye sahip olan kız emo ise, muhtemelen yazacak olan kelimeler şunlardır;

- asQhMmM
- biD4néMmM
- qOnVerSeLerim CaqMa deQiL

(bkz: emoya sormuşlar neden boynun eğri diye)
(bkz: converselerim çakmamı diye bakıyorum demiş)
sadece kızlara özel olmayan kolyelerdir. çünkü erkekler de bol bol takarlar bu kolyelerden. şahsım tarafından görülmüştür.
yıllar önce sex and the city dizisinde carrie bradshaw'un * taktığı ve 6 sezon boyunca boynundan hiç çıkarmadığı, ülkemizdeki ikoncanların ve tikicanların ise dizi bittikten çok sonra fark ettikleri ve hemen akabinde alıp boyunlarına geçirdikleri küçük insan tasmaları. sevgililerine yaranmak için kolyenin üstüne abuzittin, vecihi, süleyman vs.* yazdırıp bu gereksiz aksesuarı daha da iğrenç hale getiren kız modelleri de mevcuttur.

edit: imla
anlam katamadığım durumdur.. zira bi zamanlar sadece baş harfler takılı kolyeler bile komik gelmiştir bana.. bu yetmemiş olmalı ki adın tamamını sergileme ihtiyacıyla kavrulmuştur insancıklar.

sonu nereye varacaktır bilinemez durumdur..

ad-soyad, adres de dahil edilebilir mi? edilirse maliyeti ne olur bu altın miktarının? ya da bayan yürüyüp giderken çok kısa bi anda tüm bunları okuyabilmesi gereken abaza bünyenin canına tak etme ihtimali ve günün birinde 'dur kız' diyerek bu bayanın koluna sarılması ihtimali nedir? diye aklımı fena halde kurcalayan durumdur ayrıca...
(bkz: köpek tasması)
takan kişilere estetik gelse de tasma izlenimi veren kolye.
Şarkıyla örnek verelim; Kapıldım gidiyooorum moda'nın rüzgarınaaa.. *
meme çatalına dikkat çekme araçlarıdır. sarılı marılı parlayıp adamı günaha teşvik ederler.
takan kızla asla muhattap olunmamasına yol açar.
bazı durumlarda erkeklere yardımcı olan faktördür. ismi bildiğinizde daha kolay yaklaşabilirsiniz.
bide bunların ismini orasına burasına dövme yaptıranları da mevcuttur ki en az isim yazan kolye kadar takmak kadar saçma ve gereksizdir.
saçmalıktır.bandrol gibi bir şeydir.
gayet doğaldır.
öldüklerinde dişlerinin arasına geçirilsin, kim olduğu karışmasın diye yapılan bir şey.*
o nedir öyle tasma gibi bişey. benim olan ama sürekli başkalarının kullandığı adımı her an teşhir etmenin ne anlamı var.
(bkz: tasma)
erkekleri kızlara isimlerini sorma derdinden kurtaran can simitleridir. direkt isimleriyl ilgili espriler yapıp yazılabilirsiniz.
kızlara yakışan kolyelerdir. tabi adı güzelse yakışır. şimdi burada örnek isim verip rencide etmeyeyim onlar kendisini biliyor.*
kesinlikle anlam veremediğim kolyelerdir. bir insan neden her görüğü kişinin adını bilmesini ister ki? *
ayrıyeten bu kızların erkek arkadaşının ismi yazılı olan kolyeleri takanları da mevcuttur.
Kartvizitini gögsünü gere gere boyunda taşıma durumu.
plaka olmaktan ötesine geçemeyen, sanki feysbuktan daha kolay taranma ya da "size bir içki ısmarlayabilir miyim?" temalı sohbeti kısa tutma amacı gütmüş olması muhtemel hanımların kullandıkları takılara halk arasında verilen adın öbek halidir. soğuk tüketiniz.