bugün

aileden gelen gevşeklikten başka bir şey değildir.
Çünkü onlar prenses bir kere...

Nasılsa ölse bile aileden para alabiliyorlar, evlendi mi koca bakar, boşansa yine bakar. En kötü ölü babanın maaşı sağolsun. Tabi toz pembe görecek.
gerçekten insanların bu derece ‘sığ’ düşünebildiğinden bir haberdim. biz kadınlar olarak fazlaca safız herhalde hiç bir erkek hakkında böyle konuştuğumuzu hatırlamıyorum.

ciddi anlamda binlerce kadın öldürülüyor, şiddet görüyor, tecavüze uğruyor, eşi-sevgilisi tarafından ihanete uğruyor, maddi sıkıntı çekiyor, babasız büyümek durumunda kalıp zor şartlar altında evine destek olmaya çalışıyor. yazsam milyonlarca neden var bu hayatta acı çekmek için. tabii bunlar yalnızca kadınların başına gelen durumlar değil, hemen buna da kulp bulursunuz diye açıklama yapıyorum.

bir erkek her ne kadar maddi sıkıntısını dışarıya yansıtmaktan hoşlanmıyorsa, bir kadın da aynı derecede hoşlanmıyor buna emin olun. hâlâ bu başlığa da anlam verebilmiş değilim. kimse sıkıntısını dışarıya yansıtmak zorunda değil arkadaşlar, dert yansak bu sefer de dırdırcı/ağlanıyor oluruz çünkü.

ha siz şu “gelinlerin tatlı telaşı” olayında, yeni gelinlerin ‘sunum’ sözcüğü altında yaptıkları zırvalıklara takıldıysanız da, bırakın insanlar hayatını yaşasın, hevesini alsın.

hiçbir kadın veya erkek hayatı toz pembe görmüyor emin olun. herşeyden önce ülkenin ekonomisi ortada. neyi ne kadar “toz pembe” görebiliriz ki? herkes kendi hayat mücadelesini veriyor. bırakın insanlar hayatlarına baksınlar. böyle saçmalıklarla kendinizi kücük düşürdüğünüze değmez.

ps: üstteki yazar arkadaşa istinaden: bizim annemle her market çıkışı konuştuğumuz konu marketten aldığımız üç parça şeyin 50-100 lira tutması. insanların hayatlarını bilmeden yorum yapmak ne kolay değil mi?
elti görene kadar sürecek olandır.
aile terbiyesini eksik almıştır. yada anne babası onu tam anlamıyla yetiştirememiştir
Yok öyle bir şey. Ama iş yerimde iki tane bu tip manyak var. Tuvalette makyaj yapıp müzik felan açıyorlar. Milletteki rahatlık beni deli ediyor.
aman düz olarak görmesinler de..