kızın biri gülümserken yüzüne bakarsınız ve o lanet bıyığını görürsünüz herneyse sonra insanlık hali normaldir derken birleşmeye yüz tutmuş kaşları dikkatinizi çeker ve orada ölmek istersiniz.
bir konuda fikir beyan edecekleri zaman söze: -ben bir bayan olarak- diye başlamaları.
topuklu ayakkabı ile yürürken dizleri kırmaları.
En dikkat çekeni hoşlandıkları karşı cinsin yanında bilmedikleri konularda profesör vari yaklaşımlarda bulunmaları .
bir konuda fikir beyan edecekleri ve ya bişey söylemek istedikleri zaman söze: -ben bir şey sorucam, bişi sölicem, bişey sorabilir miyim? diye başlamaları.
dört çizgili adidas ve benzeri ayakkabı kullanmalarıdır.
(bkz: kızların isim yazılı kolyeleri)
(bkz: gardaş) kelimesini kullanması.
apartmak topuk.
say say bitmez yahu çok kıro kızlar var.
file çorap.
ince ve kalkık kaş, sarıya boyanmış siyah saçın uzayınca oluşturduğu "dip".
bizi ilgilendirmeyen detaylardır. rahatsız oluyorsak, kıro kızlara bakmayacağız.

bunu yazmadan önce insanın kendisine ben neyim ki? insanların giyim tarzlarını eleştirme hakkına sahip miyim? bu konuda otorite ben miyim? sorularını sorması gerekir.
kollarının kıllı olması. uzun sivri burunlu ayakkabı giymesi. açık ayakkabı giyip içine çorap giymesi.
sandaleti çorapla giymeleri.
(img:#262179)
(bkz: paçoz)
ellerinde bira şişeleriyle serseri gibi sokaklarda dolaşmaları...
burberry cantayla burberry pardosu giymek.
kıyafet ve çanta üzerindeki metal yoğunluğu.
Küfürlü konuşan , kaba konuşan , şiveli konuşan , havalarda ve ters olan kız kaybeder arkadaş. Çünkü kız asalettir kızlar çiçektir vs vs .
ilk ayakkabı konusuna değinmek istiyorum.

abi fetiş miyim neyim bu ayakkabı konusuna ezelden beri takığım, ama gerçekten bir insan nixe giymeyi gururuna nasıl yedirir? ha fakir olursun efendime söyliyim durumun müsayit olmaz, tamam ucuz bir ayakkabı alırsın, ama ne nixe alıyon ne abidas alıyon? gerçeğiyle ayırt edilemeyeceği mi sanıyon elalemina akıllısı sen misin nedir yani... sonra kırık saçlar... kırıklarını aldırsak başından saç kalmaz hanım kızımızın bu konuya çok fazla takılmayıp allaha havale ediyorum gelelim, fondoten pudra makyaj konusuna, bu konuyu da özetlersek o fondöteni sildiğiniz de yüzün 5 kat küçülecek gibi falan duruyor, kaç kilo pudra sürüyosa bazıları... sonra kişilik sorunları fakat malesef bunun bir çözümü yok, orospuysan orospusundur, illa herkesin altına yatmana gerek yok, böyle arkadaşlarım çok oldu. Son olarak da kezban olmayın... ha dur lan dur Bir de allah muhammed aşkına demet akalın serdar ortaç falan dinlemeyin.
daracık kotun bilekte toplanması, "güzel olucam" diye saçları fırça gibi düzleştirip, yandan bir kurdele gibi bişey tuturmaları. Yüzde makyaj sıfırken gözlerini keskin hatlarla siyah yapmaları, mimik, konuşma ve tabi ki duruş ve yürüyüşleri.
ayakta postal, elde kısa samsun.olay biter, perde açılmadan kapanır...
(bkz: birbirine hacı aga vs diye hitap eden kızlar)
arabesk rap dinlemek, küfürlü konuşmak, apaçilerle takılmak.