bugün

asla diz çökmeyin. erkek hegemonyasına hiçbir zaman pirim vermeyin. bizler köle değiliz.
onların sizin önünüzde diz çökeceği günler yakındır.
birbirlerinin kuyularını kazmak için yazılan yazılardır. böyle bir tavsiye olması mümkün değildir. kızlar birbirlerini ölümüne çekemezler.
Burayı okumayın.
Zekanız yoksa varmış gibi göstermeyin, Vajinayı kullanarak erkekleri şekle sokmaya kalkmayın.
pedinizi yurt tuvaletlerine atmayın bak yine tıkanmış. dürüceksin, büküceksin, çöpe atıcaksın yavrum.
yanında sevgilisi olan kızlara fesat fesat bakıp sevgilisine da hayranlıkla bakmayın. saçınızı başınızı yolmak geliyor içimden evet.
tayt giyip erkek berberinin önündeki bankta bacaklarinızı hem açıp hem dikmiş bir vaziyette oturmayın.sonra erkeklerden sikayet geliyor berberin eli titredi falan diye.
kendinize süslü aşk hayalleri kurup gözünüzde karşınıza çıkacak erkeğin çıtasını yükseltmeyin. (bkz: yok öyle bir dünya) odun olun.
akıllı olun. kendinizi kullandırmayın.
spor yapın.
Her önüne gelene aşık olma.
götünüze yapışan taytları giyip, yarım metrelik bacağınızın yarısına kadar çizmeyi çekince seksi,güzel olduğunuzu filan mi sanıyorsunuz?
Lütfen dudaklarınızı büzüp fotoğraf çektirmeyin arkadaşlar, siz güzel oluyor sanıyorsunuz ama gerçekten itici görünüyorsunuz.
makarnayı haşlandıktan sonra soğuk suda yıkamayın kardeşlerim, sadece süzün.
şu ugg denen ayakkabıyı giymeyin artık lan valla yeter.
erkeklere çok da güvenmeyin.
Kimseye sırrınızı anlatmayın en yakınınıza bile ailenize bile.
Tayt giyeceksen ustune uzun bir sey giy derim ben.
kot pantolonla parlak çanta (bakınız ne dendiğini bile bilmiyorum) kullanmayın, olmuyor be.
dövüş sanatlarına ilgi duyun. hiç olmazsa bir kaç numara öğrenin ki size laf atan dallamaların ağzını burnunu kırabilesiniz.
kocanızın/sevgilinizin parasıyla diğer kadınlara hava atmayın.
eğer kiloluysanız ve zayıflamak istiyorsanız bunu karşı cins için değil, kendi sağlığınız için yapın. lütfen.
sırf erkek tavlamak için başka bir kızla kavga eden kalitesiz kızlardan olmayın.
erkekler sizi yeterince metalaştırıyor, siz bari kendinizi meta haline getirmeyin.
yapmacıklık çok kötü bir şey, insanlara gerçek yüzünüzü gösterin. sevmezlerse sevmesinler.
sosyal ağlarda her dakika ne yaptığınızı yazmayın. sırf trend olan bir cümle var diye onu kullanmak için türkçeyi katletmeyin. özgün olun.
eğer kendinizi çok yalnız hissediyorsanız hislerinizi kağıtlara dökün, bir insana anlatmaktan daha iyi hissettirir.
soğuk kahve ve sabah uykum kitapları gerçekten çok iğrenç. onları okuma gafletine düşseniz bile lütfen kitabınızın fotoğrafını sosyal ağlarda paylaşmayın.
pucca, pink freud okuyup gaza gelip önünüze gelene vermeyin. gerçek dünya o kadar toz pembe değildir.
hangi inanışa sahipseniz lütfen içinizde yaşamaya gayret edin. yapamıyorsanız zıt fikirlere saygı duymasını öğrenip, acıyarak bakmayı kesin.
-aptal organizmalar icin kendinizi heba etmeyin.
-yine o organizmalari ummursamayin.
-duygusal olmayin!
-iyi anne/iyi es durummlarini hic dusunmeyin.
-ozgun olun, ne istediginizi bilin.
nolur saçma salak tripler atmayın. ben bile "yuh arkadaş" diyorum, yanınızdaki adam nasıl katlanıyor hiç anlayamıyorum!
kısıtlamayın. herkesin kendine ait bir ortamı ve hayatı vardır. bırakın dolaşsın adam, sen sıktıkça daha da açılacak. adamın aklına ne sokuyorsun karpuz kabuğunu!
çocuk taklidi konusunda düzgün bir cümle kuramıycam zira yanımda ya da etrafımda yapanı gördüğümde suratına çarpasım geliyor. siz düşüncelerimi varın burdan anlayın.
he bir de, sallamıyorum havasına girmeyi beceremeyenleriniz var. bal gibi sallıyorsunuz ama sallamıyorum diyebilmek için yüksek yüksek kahkahalar ya da birilerine sırnaşmalar ya da orda burda eğleniyorum havası vermek için normalden daha fazla paylaşılan fotoğraflar ve yapılan check-inler filan. salak değiliz, bal gibi bunalımdasın resmen işte. erkekler de anlıyorlar zira salak değil çoğu.
biz erkeklere tatlı tatlı bakın.

Bi dakika ya! hey allahım! Ben kız değilim ki.
Poz verirken yapmacık gülüyosunuz ya hani parmağıma kaş göz çizsem daha samimi olur yapmayın.
Eğer tırnaklarınız ojeliyse, sakın langırt oynamayın. Hepsi çıkıyo.. * *