bugün

Çarşaf ve türban.
düşük bel, * palyaço gibi pantolonlar, pantolonlarda rengarenk desen ve çizgiler, neredeyse ayağa değecek uzunlukta hırka. (sadece kızlara değil kimseye yakışmaz ama kızların giydiği şeyler bunlar.) *
Kokoreç gibi duran sık yatay yırtığı olan kotlar.
çarşaftan başka herşey.
görsel
aynı fabrikadan çıkmışçasına giyinmeleridir.
Dar elbiseler.
Bol giyin ,gerçekten daha yakışıyor.
kot pantolon altına babet ayakkabıdır. Hiç yakışmıyo, olmuyo amk. Kim kandırıyo sizi.
şüphesiz ki tayt bu yarıştan birinci çıkacaktır. giyiyorsan bunu bari üstüne uzun birşeyler al, kısacık giyiyorsun t-shirtlerini ve o tiksinç, göz yoran görüntü. * *
üzerinde kocaman harflerle o markanın ismi *** yazan tişörtler.
şu ara sıklıkla gördüğüm fosforlu kıyafetler o ne öyle trafik polisi gibi.*
kumaş pantalon, hem bide paçalar bolsa hemen kaçın ordan.
tulum denen şu tek parça şey.
güzel olmayan kızlara yakışmayan kıyafetlerdir.

güzele ne yakışmaz?
güzellikte göreceli bir kavram olduğu için, yazmayalım hiç boşuna.
Bence elbise giymek onlara yakışmiyor. Herkes kiyafetsiz ve esit olmali. Birinde nike ayakkabi birinde plastik terlik olacagina ciplak bir sekilde yasayalim gencler.
en çirkini bolero dur.
xl tişörtler.
bir kadın olarak taytlardan nefret ediyorum.
tayttır. on sene önce verseniz bu giyilir mi diyecekleri, çağın bozulmuşluğunun ibaresidir.
moda adı altında dayatılan kıyafetlerdir. he her moda kötüdür demiyorum ama, bu moda, herkes giyiyor denerek saçma şeyler de yapılmaktadır. örnek veremicem şimdi.
bazı kişi, kurum, topluluklarca kimi kıyafetlerin, kadın cinsiyetli insanlara yakışmaması ile ilgili görüşlerin tümü ya da birkaçı.
aşırı bol pantolon, ardından şu cümleyide beraberinde getirir. Hey dostum sen sorunun ne biliyor musun? arkanda ki ufak popinin o kocaman pantolonda kaybolması.
(bkz: anket tipi abiye)
Kesinlikle tayttır. Kocaman götün paketlenmesi ve yürürken yalpalanması iğrenç görünmektedir. Hatun kişi, eğer zayıfsa bacaklarının arasındaki boşluk, tır geçebilecek kadarsa giymemelidir. Yakışan da vardır, üzerine tunikle güzel olmaktadır. Ancak moda insanın kendine yakışanı giymesidir.