bugün

- çok tatlısın len (götü kalktı)
- oha lan daha ne yiyeceksin? (Alındı)

Yerine göre değişir yani..
(bkz: lan mı canın sağ olsun)
canı alınmak isterse alınır yoksa zaten bir gün kesin olarak onun ağzından da çıkmıştır.
kezban kafidir sorunsalı.
kızına göre, lanına göre değişir bilinmez. şahsen kız olsam alınmam.
erkeksi kızlar tarafından beğenilip,nazenin kızların somurtacağı daha sonraki zamanlarda düzeltilmezse iletişimin biteceği durumdur.
" lan bağlantısı kuracağız aşkım " gibi bir cümle de etkileyici olabilen bir sözcüktür . (bkz: lan)
sorunsalmıdır ? hayır . zevk alırlar . (bkz: bunlar hep seks)
söylenme şekline göre değişendir. mesela sinirliyen söylerse alınılır, şaka olarak söyleniyorsa alınılmaz. birde kişisine göre değişir. erkek kanka söylüyorsa alınılmaz, ama sevgili diyorsa alınılır.
Alınır tabi asker arkadaşın mı o senin.karşındakinin kız olduğunun biraz farkına varın.
o sana "baba naber ya?" diye soruyorsa "lan"ı döşeyeceksin.
kız milleti gariptir
her bi lafı kaldırmaz
ulen dersin kızar da
sikersin aldırmaz...
Söyleyenle aramdaki samimiyete göre değişir bu. Pek samimi olmadığım biri lan derse bana alınmam ama o kişiyi bozarım. Samimi olduklarımla zaten hep lanli manli konuşuruz. Sorun yok yani.
Kızlara göre kendini şekillendiren acınası gencin sorusudur.
balzac, insanlık komedyası adlı eserinde der ki, bir kadının en edepli yeri kulaklardır. kulaklarına edepli davrandığınız yani hoşlarına giden sözleri söylediğiniz sürece, geriye kalan her türlü saygısızlığa katlanırlar diyor.

taktir sizindir.

bence haksız değil.
alınmasa da çirkin bir şey.
kıza ve kızla olan ilişkiye göre değişkenlik gösteren sorunsal.
alınsalar da güzel bir şey. alınanını görmedim, o da ayrı.
alınmazlar. insanoğlu neredeyse hiç bir kelimeden alınmaz. kimin söylediği ne niyetle söylediği hangi pozisyonda oldukları önemli. ben yinede pek lan lunlu konuşulmasının taraftarı değilim. erkekler arasında da aynı şekilde. arada bir sevgilinize çok seviyorum lan seni derseniz hoşuna gider.