bugün

ben kaçardım, halen de kaçarım. gitar sevmediğimdem değil ama bu amaç kaçırır, elde tespih de kaçırır.
yüzyılların değişmez numarasıdır. ilginç bir şekilde düşmesine sebep olur. (kızın)
15 yaşında lisede müzik dersinde şarkı söyleyen bir ergenseniz gitarın kız tavlamak için çalındığını düşünmeniz gayet normal.

Ama aaağ bu çocuk gitar çalıyo hemen onunla sevgili olmalıyım çok karizma abii diyen kızlar yok beyler kandırmayın kendinizi.
Erkek müsveddesi zibidi ibnelerin başvurduğu bir metoddur.

Amacı gitar çalmak ise, birşey demem.
80 lerde değiliz millet kendinizi kandırmayın. Gitar - ateş - kız üçlemesi geçmişte kaldı. Yeni nesil kızlar bi gitarla tavlanamayacak kadar akıl ne yazık ki.
kadın tavlama aracı olan kontrbas 'ın yanında lafı bile olmayandır.
dün bir atık kağıt toplayıcının ve oğlunun çöpten sapasağlam olarak aldığını gördüm; çöpe atıldıysa demek ki artık işe yaramıyor.
modası geçmiştir. hala gitara veren kız varsa ucuza gidiyordur.
* her ortama gitarını götür, klasik ya da akustik gitarın yoksa kesinlikle edinmelisin…
* akdeniz akşamlarıdır, haluk levent’ idir, ne bileyim; la minör, do major, mi minör kombinasyonunu iyi bileceksin.
* bluesıdır, countrysidir, clasiğidir… bunlardan uzak duracaksın.
* kısacası sanatsal bi’ şeyler çalmayacaksın, ortamı coşturmaya çalışcaksın.
* kızların ilgilendikleri bu tarz şeyler. sevdikleri şarkıları, türküleri çalarsan ne ala, kralsın! sevmedikleri, bilmedikleri tarzları çalarsan, yüzlerindeki ekşi ifade…
lemmy kilmister'ın deyişiyle "pussy magnet". ben de çalıyorum ama başlama amacım kız düşürmek falan değildi. ama kız düşürme amacıyla gitara başlayan kişi sayısı da gayet fazla. büyük bir kısmı da ya çalmayı beceremediğinden ya da beklediği gibi kızları üstüne çekemediğinden kısa süre içerisinde hevesini alıp bırakıyor zaten.
+haydi gel içelim çalsana
-onu bilmiyorum akorları lazım
+istanbulda sonbahar?
-onu da bilmiyorum
+(çalamıyor)

alzapua'sından rasgueado'suna kadar bin türlü flamenko tekniğini bilip, dinleyicileri endülüs'ün kıskanç romantik semalarında alev alev dolaştıran insanlar olarak bu ortamlar için fazla şerefliyiz.
Eskiden müzik yapılırdı o aletle.
(bkz: hey gidi günler hey)
gitar.
ateş.
bira.
hayatınızı değiştirebilir.
yeni gözde piyanoymuş. 2 yıl önce bırakıp gitara başladım. görüyor musun bak?
90'larda o amaca hizmet veren alettir. şimdilerde teknolojininde gelişimyle birlikte popülarite guitar hero isimli oyunun gitarını çalmaya kaymıştır.

- geçen plug in baby'i expertte çaldım tuğçe.
+ sana bir anda veresim geldi mahmut.
- eyvallah sağol.
Eski popüleritesini yitirmiştir.
Yeni moda mızıkayla kız tavlamak.
(bkz: hayatta kalacak kadar gitar çalabilmek)
sarp apak ın beyaz show daki gafıdır kendileri. başlığa iyi bir tanım cümlesi oldu *
(bkz: gitarımın üstüne şıp dedi damladı)
Artık Yerini davula bırakmıştır.
gitar kız tavlama yeteneğine sahip bir alet değildir. 8 yıldır elimde olmasına rağmen hiç bir kız bana tav olmamıştır. * *
lemmy kilmister* da bir röportajında gitar için "vagina magnet" demiştir. yani gitara başlamasında gitarın bu etkisi açıktır.
her ne kadar sinir bozsa da cok dogru bir onermedir. bi kız arkadasıma yonelttigim ne buluyorsun bu cocukda anlamıyorum? sorusuna "cok romantik... ilk gitar calarken farkettim zaten ona asık oldugumu" gibi bi cevap aldıgımdan beri
mutsuzum... ama onurluyum... onurlu bir mutsuzlugum var yani... cunku gitarsız kız tavlayabiliyorum. evet, yapabiliyorum bunu.

(bkz: gitar calmayı ogreniyorum - 1)
(bkz: akdeniz aksamlari gitarcıları)
çok kullanılmış ve başarısı meçhul kız tavlama yöntemidir. tavlayamasanız da bir hobi edinmiş olursunuz, fena mı ?
konsepti tamamlamak açısından akdeniz aksamları ve fabrika kızını çalmak farzdır. *

edit : bu adamları gordukce gitar calmaya korkar oldum. şu yaşıma kadar isteyip de gitara başlamadıysam hep bunların yüzündendir. hayır arkadaşım ben kız mız tavlamak istemiyorum tamamen kendi kişisel zevkim ama çık da bunu anlat insanlara. hayret bişey.

cok gerginim sözlük.