bugün

ellerine aldıkları gitarları ile çıtırdayarak yanan odun ateşinin çevresinde toplanan 7-8 insana(çoğunluk kızdır ve efes içilmektedir) hayatlarının en güzel anlarını yaşatan gitarcılardır.

bu adamlar gitar ile "tın tın tıgıgı tın tın" ritmini tutarak "akdeniiizz akşamlarııı bir başkaaaaa oluyorrrrr" şeklinde hönkürmeye başlarlar. saçlar genelde uzundur. sakal pek yoktur. ateşte parıldayan gözler ve bu gözlere umutla ve hayranlıkla bakan dişi gözler vardır. kişi kendinden geçmiş imajını hep sabit tutarken ritm hiçbir zaman değişmez.

90 yıllarda çok yaygın olan bu gitarcılar yeni bir yüzyılla beraber tarihe gömülmüşler (ancak hiçbir zaman soyları tükenmemiştir, antalya-olimpos civarlarında bolca bulunmaktadırlar) yerlerini barlarda gençlik koparken yuvarlak masa etrafında, önlerinde marlboro light, zippo çakmak ve nokia n serisi bir telefon bulunduran, müzikle beraber kafayı hafif ritmle sallayan kirli sakallı abilere bırakmışlardır.
akdeniz aksamlari sarkisindan sonra da haluk levent sarkilari calip soyleyen genclerdir.
+ abi ya bana şu akdeniz akşamlarının akorlarının yerini göstersene
- gerek yok olm kafana göre takıl olmadı mi minör ü daya gitsin
+ o nasıldı yaa?
- ya siktiret akoru napcan olm gitar öğreneceksen sonra gel
+ yok abi ne gitarı sahile ineceğiz burkaylarla karı kız düşürürüz belki
- ha öyle desene e mi minör yeter dimi sana
+ yok abi burkayda doberman ını getircek güzel kız olursa sevdircez
- ha seçici sevişgenlik yapacaksınız vay vay
+ yo çirkinsede kıskıslıcaz eğleniriz işte keh keh
- olm uzuyor konuşma adam gibi bi cümle gelmedi hala
+ hımm.. ne kadar ?
- lan kardeşimle gurur duyuyorum ya zeki kardeşim benim
antin kuntin müzikleri dinlediğini söyleyip, eline gitarı alınca 3-5 basit parçadan öteye geçemeyen, ezbere akor basmaktan başka birşey yapmayan, yaratıcılıktan ve özgünlükten yoksun gitaristlerdir.* yakınlarda çalmakta olup canınızı sıkarlarsa, ellerinden gitarı alıp yardırılır; sonraki aşamada çil yavrusu gibi dağılır bunlar.*
bunların başka türevleri için
(bkz: cannibal corpse tişörtüyle güllerin içinden çalmak)