bugün

umut sarıkaya'nın deyimiyle zırtlandır bunlar.
arayış içerisinde ki öğrencilerdir.
bazen kuyruklar oluştururlar.
(bkz: kaynak yapmayalım lütfen)
müdür yardımcısının "bu okulda ki bütün kızlar benden sorulur ulan" deyip pat çat küt daldığı serseri gruplarıdır. arada bizde sallamıştık tekme yumruk...hey gidi günler...
edit: bizimki normal liseydi.
umutsuzca çürüyen gençliğini ve egosunu tatmin etmek için bekleyen erkeklerdir.
(bkz: abaza gençlik)
hırbo güruhtur. kimseye faydası yoktur, kimisi arka olsun diye ülkücü olmuştur, kimisi de devrimci.
- ticari bekleme yapma!
+ yok abi biz ticaretini yapmıyoruz kendimize arıyoruz!
erzurum da nenehatun kız lisesi nin önünde bekleyen ve beklerkende genelde arabesk parçalar dinleyen insancıklardır.
abazalığın tavan yaptığının göstergesi. sevgilini bir cafede de bekleyebilirsin de mi? senin sevgilinde yoktur şimdi yazık sana...
(bkz: abaza team)
kızın annesi tarafından tanımlanan şekliyle.

(bkz: serseri)
son ders dakika hatta saniye sayan öğrenci topluluğudur.
kiz lisesinde okuyan ögrenciler ile ayni servisi paylasan erkeklerdir. kiz meslek lisesi, normal liseye göre daha gec dagilir ve bazi liselerin servisleri aynidir. hic isiniz yokmus gibi gidip bazen 10 bazen 20 dk beklersiniz. servisden iner bi sigara yakarsiniz o sirada cevreden gecen vatandaslarin hepsi kiz lisesi onunde ava cikmis abazan gozu ile size bakar. icinizden küfürler savurursunuz.*
yenilik arayan abaza ayak takımı dır
çoraplar beyaz, el mütemadiyen çükte, sigara tercihen kısa winston, arak çakı, çakmak, tesbihli ergen modelidir. 10 yıl önce öyleydi. o zamanlar deliyüreğe özeniyordu bu gençler. şimdi polat'a özeniyorlardır. yaşlanıyoruz sözlük.
ben çok gördüm bu durumsalı. hatta bu işin kurdu arkadaşlarımla gittik. tabii sonuç çıkmadı ama denemekten de bi bok olmadı. o değil de ben asıl kızların piç ya da serseri tabir edilen bu gençlere prim verip normal adamlara prim vermemesini gözlemleyip küfür etmiştim. hala ederim.
endüstri meslek lisesi ile kız meslek lisesinin yan yana olması durumunda, kız lisesine bakan cama sinek gibi yapışan erkek öğrenciler olarakta yaşanabilecek durumdur.
(bkz: ticari devam et)
Sokak jargonunu çok iyi kullanan şaçlarında bir kutu jöle bulunan çakma markalar giyen abazan topluluktur. Hayvan belgesellerindeki aslanlar gibi avını uzaktan izlerler ve kurbanın en dalgın olduğu anda toplu bir halde saldırırlar.
(bkz: abazation akımına maruz kalanlar)
trafik ekibi tarafından uyarılmaları muhtemel erkek öğrencilerdir, zira lise önünde bekleme yapmak yassahhhtır.
Bekleme yapma devam et sözüne mağruz kalması muhtemel ancak bu sözü dinlememeleri daha da muhtemel olan topluluktur.
kovalıyo diye nitelediğimiz öğrencilerdir.
g star tişört, ispanyol paça pantolun giymiş genelde esmer kavruk, kapıdan çıkan bi kız gördüğünde gücünün simgesi olarak yanındaki arkadaşa çitme atarlardı. varoş sanayici kesim elemanlarıdır.
antilop sürüsünü takip eden ve sürüden uzaklaşan antilobu yakalamaya çalışan aslanlar gibi olan öğrencilerdir.