bugün

her ne kadar günümüzde eski anlamı kalmadıysa da ille olması gereken bir şey gibi davranılan ''kız isteme'' denen ritüelin saçma olmasıdır.

mal mı alıyorsun lan?

yıl 2012, elalem marsa kendi keranesini açacak sen hala kız isteme derdindesin. yok adetmiş. adet diye diye bir götünü siktirmediği kaldı milletin. eskiden daktilo varmış adetse daktilo kullanmaya devam etsene. niye bilgisayar kullanıyorsun?

kız isteme ne demek?
ne kadar onur kırıcı?

bir kere gereksiz stress. bırakın bu işleri. gençleri özgür bırakın.
(bkz: daktilo ile kız isteme arasındaki 7 fark)
kızların babam duymasın s*ker şeklinde tepki vereceği babalarında nasıl tepki vereceği zaten kızlarının açıklamasıyla anlasılmıstır diye tahmin ediyorum burası türkiye burda böyle.
kadını her daim meta yerine koyan din-feodalite kombosunun en rezil ritüellerinden biri kız istemedir. bundan doğru haklı olan iddaadır. nihayetinde herkes kendi beynini kullanarak kimi isteyip istemediğine kendisi karar verebilir. ve yine nihayetinde beyin bedava.

edit:eklemeyi unutmuşum. bide 'burası türkiye, burda böyle' 'ya sev ya terket'çiler var ki, sanırım onlara beyin çok pahalı. almamışlar, allahın fakir fukara piçleri.
başka birinin soyadının yanına soyadını yazdırıyorsun.adı üstünde 'soy' adı.aileyi ilgilendiren bir durum olsa gerek.ayrıca ritüelde olsa gelenekler güzeldir.
dünyanın en boktan ve en iğrenç işlerinden biri. gelenek falan hikaye. tamamen saçma bir şey. bu olayı ilk kim ortaya çıkardıysa çok salak insanmış.
kesinlikle yanlış bir önermedir sevgili yazar arkadaşlar. inanılmaz duygusal bir andır o an. hayatınızda kesinlikle unutamayacagınız nadir anlardan birisidir. bu tarz durumlarda hiç birsey demode olmaz/olamaz.
hele ki babanız size sordugunda hissettiklerinizin asla bir tarifi yoktur. mutlaka her hatun kişinin yaşaması gereken bir durumdur.
Edit : nereden mi biliyorum? Kendimden biliyorum ben yaşadım bu olayı.
insan gibi uygulanırsa hoş bir gelenektir.
halinize dua ediniz ve bakınız;

sevgilimin ailesinin geleneği:

kız istemeye tüm aile gider, ahiret sorularının ardından damat yerin dibine sokulur.
ardından baba kızı vermez ve postalar.

ardından ikinci kez istenmeye gidilir, yine aynı şeyler tekrarlanır, damat rezil rüsva olup evin yolunu tutar.
sonra üçüncü kez gidilir; damat adayına çektirilmeyen şey kalmaz, üstüne kahve dökülmesinden başlayarak.
ve nihayet kız verilir, tabi evlenmeden önce 'eğlence' adı altında yediğin dayağın ne haddi ne de hesabı var.

insana evlenmeme kararı aldırtır bunlar da evlenmem deyince de tehdit ediyorlar, arkadaş nereye geldik biz böyle.
kendi kendine sen çok yanlış gelmişsin demek istediğin tek yerdir kısacası.
gelenek görenek olm anlamazsın sen. o kız istenecek . *
kız istemek ailenin meselesidir.
tamamen saçma ve uydurma bir gelenektir sanki obje alır gibi.
ne demode amk burası paris değil kardeşim o kız seve seve istenecek.
Reis şu kızı paketler misin arkadaki kızıl saçlı olan.

Evet galiba köle pazarından kalma bir adet olmalı.