Gerçekten bir halk sanatçısıydı. Üzdü beni bugün. Mekanı cennet olsun

(bkz: Isırgan Otu)
sevdiğim, saydığım bir türkücüydü, sanatçıydı. rahat uyusun..
Allah rahmet eylesin. üzülmemek elde değil.
daha düne kadar, yaşayan ender türkü dostlarından biridir diyebilecekken bugün itibariyle biriydi diyebileceğiz, demek zorunda kaldığımız, gerçekten 42 yaşında çok erken kaybettiğimiz bir saz ve söz üstadı, sanatçısı.

allah rahmet eylesin.
babam kendisini çok severdi. hatta ara ara izlemeye de giderdi. allah rahmet eylesin. mekanı cennet, toprağı bol olsun.
çok değerli bir insandı benim için. bir yıldız daha kaydı gitti. kendisine allah'tan rahmet, sevenlerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum..
Allah rahmet eylesindir.
aynı zamanda işci dostu olan bir türkücüydü. soldefter'de çıkan bir yazı çok güzel özetlemiş:

kıvırcık ali’yi cengiz tekstil (esenyurt) işçileri de unutmayacak!

cengiz tekstil işçileri 2000 yılında disk tekstil sendikasına üye oldu ve işyerine sendikanın gelmesini, ilk toplusözleşmeyi imzalamayı da başardı.
ancak işveren sözleşmeye uymak yerine işyerini terk edip i̇ngiltere’ye sonra da çorlu’ya kaçmıştı.
işçiler alacaklarını tahsil edebilmek için yaklaşık 10 ay süren bir mücadeleyi yürütmek zorunda kaldılar. fabrikanın kapısında 24 saat nöbet tutuldu, dayanışma için etkinlikler düzenlendi; esnaftan, halktan dayanışma toplandı.
mücadelenin neticesinde işçiler haklarının bir bölümünü alabildiler. sınıf mücadelesini tanıdılar; bilinçlendiler.
bu etkinliklerden biri de “dayanışma gecesi” düzenlemek oldu.
kıvırcık ali (ali özütemiz) 10 yıl önce bugünkü kadar tanınmış değildi ama işçiler arasında bilinen bir sanatçıydı. dayanışma gecesine o da davet edildi. çekinmeden “evet” demiş ve geceye gelmişti.
bin kişiden daha kalabalık ve çoşkulu geçen bir dayanışmla gecesinin düzenlenmesinde kıvırcık ali’nin payı oldu. ayrıca geceye gelmek için işçilerden hiçbir talepte bulunmadı.
kıvırcık ali’nin trafik kazasında öldüğü haberi eski cengiz tekstil işçileri arasında da üzüntüyle karşılandı.
işçilere verdiği destek unutulmayacak.

cengiz tekstil işçileri
çok sevdiği ahmet kaya gibi 43 yaşında aramızdan ayrılan sanatçı.
allah rahmet eylesindir .
hakkında bu kadar enty girilince öldü sandığım kişi diycektim ki hakikaten ölmüş. *
hem kendisini hem de şarkılarını dinleyen birisi olarak kendisine allahtan rahmet dilemekten başka bir iş gelmiyor. toprağında rahat uyu kıvırcık, bu ülkede hala senin değerini bilen insanlar var.
allah yakınlarına sabır versin, mekanı cennet olsun.
babası ile aynı kaderi paylaşan sanatcı.alevi olduğu söylenir.
allah rahmet eylesin.
yeni albümünün en yeni türküsündeki sözleri acıtır..

"Izdırabı gül suyuna bandılar / Gülüm seni arar oldum nerdesin / Ayrılığı altın tasta sundular / Ölüm seni arar oldum nerdesin"

türküleri öksüz kaldı, başımız sağolsun...
Mekanı cennet olsun üstad'ın. Allah rahmet eylesin.
mekanı cennet olsun.
allah rahmet eylesin..
lakin bu kadar da fanı olduğunu bilmiyordum.
Allah rahmet eylesin.
adam gibi adamdı yazık oldu.allah rahmet eylesin.
ismi ile görüntüsü ironik, sesi ile içini ısıtan güzel insandır. gittiğin yer buradan daha güzel olsun. başka bir hayatta buluşmak dileğiyle.
geriye kalan üç çocuğu ve eşine allah sabırlar versin. gerçekten çok üzücü bir olay. efendi bir insan ve iyi bir müzisyen olarak akıllarda kalacaktır her zaman.
Karısının 4 haftalık hamile olmasıda acılarına acı katmaktadır...
henüz ana karnında olan 3 haftalık bebeği onsuz doğacaktır.