bugün

sözlük anlamsız şekilde uzun yazan yazarlardan ibaret olsun deniyorsa yapılabilir. benden başlayın mesela. **
'abuk sabuk başlıklar açan, beyni kadın-kız arasındaki farktan başka bir şeye yetmeyen, kendini mükemmel ötesi gören ve yine mükemmel ötesi yazdığını düşünen, maksat uzun yazmak olsun diyerek anlamsız, amaçsız cümlelerle sadece yazılarını dolduranlarda sözlükten atılmalı' düşüncesini ortaya çıkaran egoist düşüncedir kendileri.
- kısa yazan sözlükten atılmalı!
+ tamam paşam, hallettik, başka?
- uzun yazan da atılsın!
+ o da tamam, başka?
- orta uzunlukta yazan?
+ tamamdır.
- kim kaldı?
+ bir siz kaldınız paşam.
- de haydi s.ktir olup gidek biz de, başka oyuncak arayalım.
(bkz: haklısın)
(bkz: buraldinhololo baslığını 100km den tanımak)
ben hep çok yazarım az okunurum serzenişidir.
yazarların hatırlanan sözlerinin çoğu kısa ve özlü olanlarıdır.bir nehri geçmek için etrafından dolanmaktansa köprüyü kullanmak daha mantıklı geliyor bana...*
uzun uzun yazıp, uzun yazanları mı okuyalım hep. bu bir komplodur arkadaşlar galeyana gelmeyelim. soykırımdır.biz kısa ve öz yazan yazarları kör edip hastane masraflarını karşılamak amacıyla sözlüğe dava açmalarına engel olalım.
(bkz: işyerinden entry girmek) *
(bkz: hadi len)
cümlelerin uzunluğu ya da kelimelerin fazla olması bir insanın çok iyi yazdığını göstermez. öz kelimelerle bir cümleye taşıyabileceği düşünceyi işlemek her zaman en doğru olandır.
düz mantıkla hareket edersek uzun entry giren yazarlara madalya verilmesi gereken olay.
uzun uzun okunmayacak enrtryler girmektense, sozlukten atilmaya! sebep olacak kisa entryler girmeyi tercih eden yazarlari destekledigimden ciddiye alamadigim istek.

sayin buraldinhololo, muzdarip oldugu derdi yanlis bir sekilde ifade etmis gibi gozukuyor. sozlugu copluge cevirmekle kisa entryler girmek birbirinden farkli meseleler. herkesin bir uslubu vardir: kimi kendisini kisa ve oz bir bicimde ifade eder, kimi ise agdali bir anlatim kullanarak karsisindaki tarafindan daha iyi bir bicimde anlasilacagini dusundugunden, bu yolu kullanir. kimse kisa entryler giriyor diye elestirilmemeli, sozluk soyle bir incelense, oldukca uzun ama anlamsiz entryler oldugu da rahatlikla gorulebilecektir. Sonuc, entrlyer icin de ayni; onemli olan ic guzellik. **
"benim arzum, başkalarının bir kitapta anlattıkları şeyi on cümlede anlatmaktır."
demiş üstad Nietzsche,aforizmalarının birinde...
(bkz: bsg)
kisa yazan yazar atilmali mi?.kriter olarak bunu alip gonderirseniz birilerini, eminim elimizde hic bir sey kalmayacak.cunku bazen oyle basliklar cikiverir ki karsimiza, ne kadar denersek deneyelim cevap kisadir(mantiken?).ha sozlukte adam akilli yazilar gormek icin desteklerim bu olayi o ayri, ama once gereksiz baslik acanlarin durdurulmasi gerektigini dusunuyorum..
Gereksiz boş bir yargıdan öteye gidemeyecek bir düşünce. A anlamda olan şeyi xxxxxxx diye uzatacağın yere x deyip anlatabilirsin lakin; bazı konular vs. olur o zaman biraz edebiyat yapmak gerekir. Ve denildiği gibi birçok konuda genel anlamda uzun yazılması gereken konuya, yazar gelip "hedehödö" derse; "atılsın" ben de karşıyım böylelerine...
(bkz: cehennemlik yazarlar) hepiniz yanacaksınız .
aptal başlığına 20 satır düzüpte aptalı anlatmanın anlamı yoktur,birkaç kelime ile de özetlenebilir,bu durumda o ve benzeri başlığa* entry giren yazarların sözlükten atılmasına gerek yok.

(bkz: ama arkadaş iyidir)
(bkz: yapma canım yapma arkadaşım)
başı ben çekerim.
yazarın birinin çeşitli amaçlarla açtığı başlık. göründüğü kadarıyla da amacına ulaştı. bunlar problem değil. problem olan ise o yazarın entrysinde millete resmen sövüp saymış olması ve nedendir bilinmez herşeyin farkında olan moderasyonun bunu fark etmemesi üzerine o entrynin başlığın hemen altında yer almaya devam etmesi. ya çok merak ediyorum illa birinin şikayet etmesi mi lazım. moderasyon neyi bekliyor.
katılmadığım önerme. bence kısa yazarak da çok şey anlatılabilir. uzun yazıp da lafı dolandırmaktansa kısacık yazıp ana fikri vermek bana daha mantıklı geliyor. ayrıca bu başlıkta bir arkadaşımız süper de bir örnek vermiş. aha bu da linki: (#2725213)
kendini elit ve entellektüel olarak tanıtan yazarın sözlük moderasyonuna isyanıdır. hepimiz elitiz hepimiz entellektüeliz kardeşim, söylemekle olunuyorsa.
(bkz: 18 in altı giremez)
(bkz: espiri yaptım mutluyum)
sözlükten atmak yetmez asmak lazım onları.
(bkz: entrylerde kafası hariç x cm kriteri)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar