bugün

kullanırken çok dikkatli olmak gerekir. o kırmızı ojeli tırnaklar en ufak bir dikkatsizlikte el derinizi yüzmek için tasarlanmıştır.
(bkz: nostalji ürünler)
sabunu alırken her an elimi tutacakmış gibi korktuğum ve asla evimde bulunduramayacağım sabunluk.
(bkz: umut sarıkaya objeleri)
bir milyonlukcular * 1ytl dir *da hala bulunan güzel elli sabunluk *
90'lı yılların başında her eve girmiş, çok zarif bir bayan eli şeklindeki sabunluktur. pek bir nostaljiktir. gördüğünüz evlerde sizi geçmişte küçük bir gezintiye çıkarır. * * * *
gevşek yumruk şeklinde kapalı modelini arayan bir nesil büyüdü, evlendi coluk çocuğa karıştı. * *
kitsch denilen işte tam da budur. kundera görse sil baştan yazardı kitabını.
(bkz: el seklinde sabun tutacagi/#2052993)
anne eli şeklinde tarak olarak piyasaya sürülmesi olası mükemmel icat. anne eli versiyonu saçları şefkatle okşar.
korktuğum sabunluktur, o tırnakları sabuna uzanan elinize saldırır gibi durur, fredinin kabusudur adeta, *, başlarda özenmedim değil komşu evinde görüp nerde aldılar, kesin almanydan getirmişlerdir bu ibneler diye düşünmedim değil, ancak herşey bir kabusla başladı.
(bkz: http://prntscr.com/da6xo)
çok korkunç bir sabunluktur. dalmış adamın aklını sıçratır.
bir çok insanı çocukluğuna gençliğine döndürecek, gazoz kapaklarını hatırlatacak sabunluk.
bizim evdeki ojesizdi fakat faber castell* kırmızı kalemimi ıslatıp ıslatıp tırnaklarına pembe oje yapmıştım ben.
(bkz: ağlamıyorum gözüme toz kaçtı)
anneannenizin evinde gece tuvalete kalktığınızda uykulu halinizle dikkat etmeyip elinizi o tırnaklara sürttürmek suretiyle elinizin üstünde çizikler bırakabilecek korkunç sabunluk. çok benzeri olan bir ürün vardır ki her eve lazımdır (bkz: kırmızı ojeli sırt kaşıyıcısı).
korkutur. ölü gavur eli gibi tövbe bismillah
bir zamanlar ananenin evinde lavabonun baş kısmını süsleyen, şimdi ise rafların üst kısımlarına atılmış, kendi bakımsız ellerimden utanmamı sağlayan aparat.
Ben onu küçükken alır oynardım güzel eldi psişik bir el şeklidir.
çok küçükken bundan niye bizde yok diye üzüldüğüm, eli ve ojeli tırnaklarını çok beğendiğim bir sabunluk çeşidiydi.
Altı mıknatıslı olan, bir zamanlar neredeyse her evde olan sabunluk.
Bu sabah meme sabunu konusuyla varlığını anmış oldum. Resim niye eklememişler. Ben ekleyim. görsel
Yalnız benim gördüklerim çok daha estetik zayıf, barbi, hanımefendi eli gibiydi.
Bunu bulabildim google da.
ufak yaşlardayken korktuğum itemlerden birisiydi. çok korkardım hatta aşırı derecede. tek başıma gidemezdim tuvalete. neyse ki bir süre sonra ortadan kayboldu. sanırım ben korkuyorum diye.
çocukluğumda yazlıkta bana kabus olan objedir. çok korkunçtu, o tırnakları suratıma saplayacak sanırdım. büyüdükçe öyle bir şey olmayacağını idrak ettim ama hala korkunç gelir o şey bana.
ayrıca da biri neden böyle bir şey icad edip piyasaya sürme gereği duydu ki, yani kim ister ki bülent ersoy tırnaklı bir gavur eli sana sabun falan versin lavaboda? ilginç.
küçüklüğümde kadının eli burda geri kalanı nerede diye düşündüren ufaktan da tırstıran sabunluktur. hayır böyle bir boktan tasarım bütün evlerdende geçti ya..
nice dikkatsiz insanın elini kesmiştir tırnaklarıyla.

zamanında neden bu kadar rağbet gören bir ürün olduğunu da asla anlayamamışımdır.
bunun sırt kaşıma versiyonu vardı. o süperdi cidden ondan iyi kaşıyan birşey bilmiyorum.