bugün

Maldır. Bariz mal ama.

Düğün için zengin koca aramakla uğraşır.
kır düğününü hemen çiçeğe böceğe bağlamayacak kadar bilgili kızdır.Kır düğünü dedenin köylerindeki kırlar gibi değildir.Senin bütcene göre olağanüstü şatafatlı olabilir.Millet salonda boğulmaz su kenarında falan eğlenebilir.Hayalgücünle ve paranla orantılı unutulmaz bir düğün yapılabilir.Kır düğünü sanılanın aksine zengin işidir.Ama köyde yapılan düğüne kır düğünü denmez.
ben kır düğünü istiyorum.
+ aman ya. bir gece değil mi? bizim necmi abinin kardeşler düğün salonu ne güne duruyor. orada yaparız.
- ama?
+ söylerim biraz ot mot getirir dekor olarak.
- öküzsün rıza.
+ ha otu sen istiyosun öküz ben oluyorum öyle mi?
kırda köyde düğün ister ama kırda köyde yaşamak istemez.
(bkz: çelişki)
(bkz: tutarsızlık)
- aşkım burada mı evlenecez ya? ya bu ne ya? beni nereye getirdin?
* kır düğünü diye tutturdun gizem, al sana kır düğünü. niğde ulukışla'nın öz mü öz kırı.
- ya niğde nere ya? allahım ya...
* gizem fazla gitme o tarafa davar otlatmışlar orada. hep batmış oralar.
- ühüüüü ühhüüüüüü.
o istek kolay kolay kabul görmez.

- hasan ben kır düğünü istiyorum.
+ ben de.
Masraf çıkaracak olan kızdır. Efendim bu demektir ki masrafların ardı arkası kesilmeyecek akabinde yeni moda olan, orjinal ne duymuşsa düğün için isteyecektir. Bu durumla karşılaştığınız anda arkanıza bakmadan kaçmanız en iyi yapacağınız şeydir.
sevilesi güzel bir kızdır o. a canım benim.
Daha önce topuklu ayakkabılarla hiç kırlarda koşmamış kişidir, yere batan topuğun çektirdikleri hakkında en ufak bir fikri yoktur.
eğer kır düğünü deyip de bütün akrabalar gelecek, düğün de yemekli olacak derse çok ayıp eder. çıkartırız sizin bahçeye 3-5 sandalye, evleniriz olur biter derse eyvallah.
zengin bir eş seçmesi gerekiyor. en ucuzundan 15 ile 20 bin lira arasında para gerekiyor.
evlenme sırasında mangal leyin yakıllacağını piknik havasında geçeceğini düşündüğüm düğündür,gereksizdir,ayrıca mevsim kışsa başta gelinin ve misafirlerin götü donar.
gemi düğününü elleriyle iten kızdır.
- ben kır düğünü istiyorum rıza.
+ düğünü buldun kırlısını arıyosun.
kır düğünün de evlenerek kendini kısa sürelide olsa cindirella sanacaktır. Evlendikten sonra balkabağına dönmesi an meselesidir.
otlayacak mı ne yapacak anlamıyorum ki. akılsız xx'ler...............
hayallerde yaşayan kızdır. muhtemelen sizi terk edecektir, yolludur.
- aşkım kır düğünü istiyorum.
+ istediğin o olsun bebeğim köyde yaparız.
*
bunu isteyen kiz deniz manzarali evde ister bak demedi deme.
yetrerki kalpler kırılmasın, bunu istiyorsa muhakkak ki damat adayının cüzdanı kabarıktır. ve izlenimlerimizden ya damat adayının babası zengin olur, ya da damat adayı kadından bayağ yaşlı bir kodamandır. bu da bize çok paranın 30 yaşına kadar helalinden gelemeyeceğini gösteren vahim bir durumdur.
kır pidesi seven kızdır.
kır düğününden bahseder genelde kızlar ama sonra kendileini salona atıp oh evelniyorum oh diye göbek atarlar.
hayır o kıra kim gelecek ya. dağda düğün mü olur.
tabi kır var kır var.
ayakları yere basmayan kızıdr, o ne öyle hala toz pembe hayaller içinde..

(bkz: az akıllı olun kızım ya)

ama siz yine de evlenin; her evlenene olan size de olur, nerde evlendiğinizin bir önemi yok..
bence şatafatlı, onlarca tanımadığım insanın arasında bir düğün olacağına kır düğününde evlenmek daha güzeldir. altını çiziyorum bence.
eş adayımı bilemem ama ben kesinlikle kır düğünü yapacağım, açık alan havuz başı, dans pist orkestra , 12 kişilik yuvarlak beyaz masalar , sınırsız içki gibi samimi sıcak gerçekten eğlendiren bir düğün olacaktır,

davetlilere sıkıntı değil, gerçek mutluluğumu yansıtacak bir eğlence yaşatacaktır.
fazla amerikan filmi seyretmiştir.