bugün

sayın kılıçdaroğlu nun habetürk te katıldğıı bir tv programında 17 maddelik çözüm manifestomuz var, dedikten sonra ilk 3 maddeyi açıklar mısınız diyen sunucuya; yüzde 10 luk seçim barajının kaldırılması, dedikten sonra 5 dakika boyunca seçim barajı muhabbeti yaptığı çözümdür.
sunucu sorun çözümü dedikçe kılıçdaroğlu; uzun uzun seçim barajı saadet partisi de meclise girmeli diyor.

ve sunucu zorlayınca da çok önemli 17 madde deyip, ikinci maddeyi bile sayamayıp bambaşka konulara girmeye çalışıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=yC7d0O4iMUg

bu adamın lider olduğu partiye, oy verenler başkasına laf etmesin bundan gayrı.

edit: yok bunlara bu lider müstehak. adamlara diyorum ki; bakın adam yalan söyleyip evirip çeviriyor. bunlar; ama tayyip diyor. bak kemal i de savunamıyorlar he direkt ama tayyip diyorlar. bak geçtim; evet daha mantıklı işler yapılmalı filan demelerini, lideri savunsalar yine helal sahip çıktılar diyeceğim ama nasıl kompleks varsa ama tayyip hede hödö. akıl fikir.
8 senedir açılım adı altında ne üdüğü belirsiz, kendilerinin bile haberi ne olduğundan olmadığı bir tavizler paketini halka açıklamakatan aciz olup üstüne bir de bunu uygulamaya çalışanların yönettiği ülkede gayet normal olandır.

edit: açıklamaktan
akp'nin çözümü kadar merak edilmeyen çözümdür. ne de olsa iktidarda akp var, sorumluluk akp'de...

öyleyse, işte son açılım(!) başlatılalı 17 ay oldu, akp'nin çözümü nedir bir bilen var mı? kılıçdaroğlu'nu eleştirdiklerine göre yandaş takımı biliyor olmalı. açıklasanız da biz de öğrensek?
"kürt" kelimesinin literatürden çıkarılması ve kürtlere başka bir isim takmak, mesela "hürt" böylelikle kılıçdaroğlu'na göre kürt sorumuş bitmiş olacak, hürt sorunumuz olacak. küçük kelime cambazlıkları ile siyaset olmaz sayın kemal!!!
bizzat dinlediğim konuşmalarına göre genel af çıkaracağını, anayasadan türklük ibaresini kaldıracağını, avrupadaki özerklik sistemini getireceğini söylemiştir. apoyla görüşmelerin de destekçisi biliyorsunuz. akp'nin siyasetini aynen devam ettireceğini açıklıyor yani. ikisini toplasan bir adam etmez.
36 etnik unsurdan sonraki ikinci bomba, 17 maddelik kürt sorunu çözümü.

hitabeti ile karşısındakini ikna edemeyen bir insan miting meydanlarında sadece çene yorar ki bu zaten yerel seçimlerde de görüldü. tv programına çıkıp bizim bu planlarımız var deyip 1 tanesini sayıyor ve utanmadan aklımda değil bilsem yanımda getirirdim diyorsa yazıklar olsun ki bu ülkeye hizmet için kimleri aday seçiyoruz.
bilseymiş yanında getireceği çözümlermiş. (bkz: unuttum) .