bugün

"ana" kelimesine argo vurgu yapıp temiz siyaset istemek.
kendsii için en güzel replik kemal 1 den geliyor tutmayın küçük enişteyi.
bide demezmi temiz siyaset düzgün siyaset getirmek istiyoruz diye,
hani bu adam proje adamıydı, yani bize öyle lanse edilmişti, nasılda hazırlamışlardı onu getirecekleri ortamı ama,
artık chp liler onu talep eder olmuşlardı, 6 ay önce adını ayda bir duydukları adamı yani, herkes ailesinden biri gibi benimsemişti hakkında hiçbir fikri olmasada.
o da bişey mi ben bunun halka ananı da .. diyen versiyonunu gördüm dedirten videodur.
saygısızlıktır, evet belki de milyonların duygularına tercüman olmak üzereydi ama her şeyden önce başbakan'a karşı o ağızla konuşmak yakışmamıştır. cumhuriyet halk partisi özellikle son 2 genel başkanından beri karakteristik özelliklerine ters düşmektedir. kılıçdaroğlu konuşuyorken dinleyicilerden birisi yüksek sesle konuşuyordu, durdu ve dedi ki 'chp'nin anlayışında bu yoktur, genel başkan konuşuyorken dinlenilir'. peki acaba iyi veya kötü, sev veya sevme, ülkenin başbakanına küfür etmeye ramak kala durmak, o noktaya kadar gelmek, bana göre düşmek, bu var mıdır?
yarım kalan tümcenin devamını akp seçmeni sandık sayımlarında getirecektir.
(bkz: getiremez ki getiremez ki devamını getiremez ki)
seçim propagandalarında yalan vaatler vardı eskiden. yerini şimdi küfürler almış. etmedi diye bir şey yok, gayet pişkin bir ifade ile gülerek gerisini söylemeyim dedi. demek ki söylenmesinde sakınca olan bir şey vardı gerisinde. eğer küfürle kazanılacaksa seçimler arkasında inci sözlük gibi bir güruhu bulunduran ahmet abi'den daha çok aksiyon bekliyoruz.
(bkz: kılıçdaroğlu ananı gece ormanda neyse)*
(bkz: al birini vur ötekini)
bugünkü zonguldak mitinginde, gerçekleşmesine ramak kalmış hadisedir...ne demişler, fikri neyse zikri de odur...

ne kadarda yakıştı kemalime...o birrr chpli!

--spoiler--
Hızını alamayan Kılıçdaroğlu Erdoğana Buradan meydan okuyorum bir toplu iğnesi kadar yakınlarıma çıkar sağladığımı ispatlarsan eyvallah. Eğer ispatlayamasan benim adımı yolsuzlukla anarsan Ananı.. Ana Ana gerisini söylemeyeyim. Dedi miting meydanındaki seçmenler de TV başındaki izleyicilerde duyduklarına inanamadı.
--spoiler--

http://www.aktifhaber.com...a-anani-dedi--430833h.htm
(bkz: aramaya inanmak)

(bkz: kılıçdaroğlu nun erdoğan a küfür etmesi)
ananı da al git diyecekti belki nerden biliyorsun?? tayyip öyle demedi mi.. diye cevap verilesi durum..
daha ne demeye çalıştığı tam olarak netlik kazanmadan kemal kılıçdaroğlu'na sırf seçimler yaklaştı diye saldırmak için harika bir bahane.
kardeşim çamur at izi kalsın da, bu kadar da olmaz, adamın tamamlamadığı bir söz bu kadar da çarpıtılmaz. unutmayalım, başbakan direk söylemişti. tabi her şey çabuk unutulduğu için buda unutuldu. aslında sevinilmesi gereken bir durumdur, başbakan gibi gaza gelip ağzına geleni söylemiyor, nerede duracağını biliyor.
işin siyasetinde değilim. ha banane amına koyayım naparlarsa yapsınlar. ama birine ananı diyosan sen en adi şerefsizin önde gidenisin.
her zaman ki gibi bir söylediği bir söylediğini tutmayan kişi olarak bir kez daha kendisini türk halkına göstermiştir. temiz siyasetçi örneği nin alasını vermiştir bugün.

birde onu demek istememiş falan gibilerinden zırvalamalar var. ıq su 90 ın üzerinde olan alan herkes ( 90 ın altındakiler özürlüler sıfatına giriyor) ne demek istediğini anlamıştır. "anaaann" diye başlayan bir cümle nasıl bitecek ki başka? hemen sonrasında gülerek " gerisini getirmeyeyim" demesi zaten ne demek istediğinide açıkca ortaya koymuştur.
topunuzu toplasak bir (bkz: osman pamukoğlu) etmezsiniz !
kkdan rteden sonra bahçeli de sikerim böyle işi deyip çıkışırsa şaşırmam.
keşke tamamına erdirseymiş düşüncelerine sürükleyen başlık. ne var arkadaşım? ben de ediyorum, o da içinden ediyor, hatta kimileri sindiremese de bu ülkenin yarısından fazlası tayyibe ve tayyip gibilere sövüyor. çünkü başbakanlık sıfatına sahip olan bu adam sokak serserisi ağzıyla ananı da al git diyebilecek kadar seviyesiz. yeri geldiğinde onun seviyesine inip anlayacağı dilden konuşmak da gerekiyor. evet.
çapulcuların siyaset yaptığı, hırsızların başbakan olduğu bir ülkede hiç bir boka şaşırılmaz.
teorik olarak yanlıştır. çünkü küfür edemeden susmuştur. hem küfür mü pek bilmiyoruz, büyük ihtimal "ananı da al git" diyecekti sanırım. gerçi küfür olmasa da, o da kötü bir laf. demesi yakışır kalmazdı. ama bin düşün, bir konuş be adam. senin de camın olsun işte baka baka konuş. hatta o zaman astokriş yapıp bile laf sokabilirsin.
biri çıkar; ananı da al git der.
biri çıkar; senin ananı... der. sonrada "anlayan anladı" der.

neyi anladık sayın kılıçdaroğlu? sen kime git diyorsun sayın erdoğan?

ve bunlara alkış tutan yurdum insanları vardır bu ülkede, bu ülkede yaşarlar.

ülkenin ne halde olduğunun en bariz örneğidir. ben 12 haziran'da oy kullanmayacağım, ayan beyan yazıyorum bunu. ben bu ülkedeki politikacılara oy vermeyeceğim.

partilerin vekil listelerine bir bakın bakalım... halkın içinden kaç tane insan var? tamamı bürokrat, sanayici, iş adamı, para babası... yok öyle yağma.
laurel ve hardy filmlerinden fırlamış gibi görünen karikatür kişisinin ülkenin seçilmiş başbakanına küfür etmesidir. o küfür oy vermiş olsun yada olmasın ülkede yaşayan herkese edlmiştir. ne dediğini bilmeyen bir terbiyesiz gene klasını konuşturmuş.
(bkz: kılıçdaroğlu nun erdoğan a küfür etmesi)
soyadım aynı olunca bi an bana küfredildi sandım sözlük , çok sinirlendim.
güncel Önemli Başlıklar