bugün

" bu kafayla sıttın sene iktidar olamayacağını göstermiştir"

Taraftarları da ne yapsın? Ancak böylesi şeylerle yüreklerini soğutuyorlar.

Halbuki üretse, proje ortaya koysa. Halkın güvenini kazanır ve iktidar olur. Böylelikle chp li kitle böyle basit, utanç verici şeylerle kendini deşarj etmez. Başarmanın, üretmenin verdiği güvenle kendin de özgüven bulur.
rutin olarak gündem yapılması gereken konu.
bu puştluğu tayyip yapsa hepimiz biliyoruz ki bayağı geyiği dönderdi, karikatürleri aylarca çizilirdi.
hala konuşuluyor olurdu. e ananıda al git vakasını halen konuşuyoruz.
ama unuttuk nedense. siz biliyorsunuz onun nedenini de neyse.

yok efendim sırf erdoğanın sinirini depreştirmek iççin "ana..." diyip kesmiş...
yok efendim "ananıda al git" diyecekmiş... (bkz: halkın iradesi kemal)
yok efendim haklıymış! az bile söylemiş vesaire...
sonuçta "anne üzerinden siyaset" var ortada alenen.
anne lan anne. anne kutsaldır.
şerefsizlik etmeyin. kemal denen adamın bu yaptığı tam bir şerefsizlik, namertlik abidesidir.
savunmakta bir o kadar şerefsizcedir.

osman baydemir hassiktir dediğinde neredeymişiz.
"ulan nereden biliyorsun tepkisiz kaldığımızı" derler adama değil mi?
birde "küfüre anneyi dahil etmek"le "hassiktir" arasındaki farkı birebir anlatmak isterim böyle düşünenlere.
uygulamalı.
(bkz: #11555170)
küfrü belagat,lafı gediğine sokmayı tek hakaretle olabilir sanan, edebiyat bilgisi acayip noksan olanlardandan mısınız?
erdoğana yapılan filmlerden birisidir...
tam küfür değildir bi defa... daha ziyade, genel başkan olduğundan beri kendisini her fırsatta küçümseyen, hakir gören, aşağılayan en son olarak da utanmadan sıkılmadan yolsuzluk isnat etmeye çalışan siyasi muhattabına anladığı dilden bir ayardır. tayyip kürsüde böğüre böğüre sağa sola sallarken iyi adam, dobra adam da, kemal had bildirince küfürbaz oldu!? geçiniz efendim geçiniz.
daha beteri var

(bkz: ananıda al git)
(bkz: kelle)
(bkz: sayın apo)

erdoğan zaten hep ağzı bozuk olan biri, bir sürü haysiyetsiz erdoğan ağzı bozuk diye onu lider olarak görüyordu, yıllardır erdoğan meydanlarda istediği gibi konuştu, istediği gibi insanlara hakaret etti.

şimdi sözüm ona kılıçdaroğlu, erdoğana eğer küfür ettiyse ve erdoğan rahatsız olduysa düzgün bir vatandaş gibi gider kılıçdaroğlunu dava eder. ama öyle olmayacak, erdoğan 2 katı kemale yüklenecek, hakaret edecek.
o da birşey mi?
ayıp bir tavır.
(bkz: siyasete 15 dakika arayla sunturlu küfür savurmak)
yerine gerisini ben getiririm yeterki kulağıma bi fısıldasın.çıkaramadım.
hakikaten ne kötü niyetlisiniz arkadaşlar. yüz kişiye sorun hatta yüz bin kişilik anket yapın, hepsi de yukarda birçok zeki arkadaşımızın savunduğu gibi o ifadelerle en kutsal varlığımız, anamıza, küfür etmek istemediğini,ortamı gerip provokasyona ortam hazırlamak veya siyaseti kahvehane üslübuna indirip, siyasi edebi de yıkma ahmaklığına götüreceğini söyleyemecektir. siz çok taraflı ve yandaş veya cahil ve çok edeplisiniz.

şunu da söylemek isterim. başbakanın icraatleri geçmiştekilere göre iyi. halk da böyle düşünüyor ki iktidarda kaç seferdir. erdoğanın başarılarını onun heybetli-asabi yapısını tahrik ederek kötü sözler sarf ettirerek örtmek,küçük düşürmek istiyorlar. bu siyaset bilimi açısından iyi bir taktik,lakin etik değil.

kısacası, empati yaparak olaya bakarsak: bir çok sağ siyesetçiye de daha önce tahrikde bulunan,çiftçilikle ilgisi olmayan sabıkalı bir prokovatöre, o adamın ithamları üzerine,kendini millete hizmetkar ama yaranamıyor görüp sinirlenen bir siyasetçinin veya bürokratın sinirlenmesi-ki yanlış,yakışmıyor ama insani- ile kılıçdaroğlu'nun karşı tarafı ve ülkeyi tahrik için sinirlenmeksizin,bilerek küçük oy kazançları adına yaptığı bu hareket ile farkını aklıselim,tarafsız biri anlar,kanaatimce...
seviyesizlikte son noktadır.
gerçek kimliğini tanımamıza yardımcı olan bir kemal kılıçdaroğlu olayıdır.
o değilde sayın kılıçdaroğlu toparlayayım derken felç geçiriyordu. medyum keto vardı bir zamanlar. aynı onun gibi kekeledi garibim.

(bkz: o değilde bir medyum keto vardı ne oldu ona)
(bkz: kılıçdaroğlu nun başbakandan çok pis tırsması)
aslında kılışdaroğlunun 'ayağını denk alsın' diyecekken yanlışıkla 'ananı..' demesidir.
(bkz: chp nin halkın partisi olması)
"Kılıçdaroğlu'nun T9 sözlüğü açık kalmış"

Cep telefonlarında mesaj yazmayı ölüm haline getiren t9 sözlüğü denen bir uygulama vardır. "Aydın" yazarsın, "açma" diye düzeltir; "sözlük" yazarsin "gözlük" yapar vs.

Kemal Kılıçdaroğlu da t9 sözlüğü açık telefon gibi, ama biraz geç devreye giriyor. Ağzından "ananı" çıkıyor, o "Ben 'Ayağını denk al' demek istedim" diyor. Şimdi baktım, t9 bile "ananı" kelimesinden bu kadar hayalperest alternatifler türetemiyor! Bu durumda yapılacak iki şey var: Ya sözlüğü kapatmalı, bin düşünüp bir yazmalı; ya da "yazım hataları"nın arkasında durmalı.(hande köseoğlu-haberturkten alıntı)
http://www.youtube.com/watch?v=_OBlgSz8sSM&feature=fvwrel
soyadım aynı olunca bi an bana küfredildi sandım sözlük , çok sinirlendim.
(bkz: kılıçdaroğlu nun erdoğan a küfür etmesi)
laurel ve hardy filmlerinden fırlamış gibi görünen karikatür kişisinin ülkenin seçilmiş başbakanına küfür etmesidir. o küfür oy vermiş olsun yada olmasın ülkede yaşayan herkese edlmiştir. ne dediğini bilmeyen bir terbiyesiz gene klasını konuşturmuş.
biri çıkar; ananı da al git der.
biri çıkar; senin ananı... der. sonrada "anlayan anladı" der.

neyi anladık sayın kılıçdaroğlu? sen kime git diyorsun sayın erdoğan?

ve bunlara alkış tutan yurdum insanları vardır bu ülkede, bu ülkede yaşarlar.

ülkenin ne halde olduğunun en bariz örneğidir. ben 12 haziran'da oy kullanmayacağım, ayan beyan yazıyorum bunu. ben bu ülkedeki politikacılara oy vermeyeceğim.

partilerin vekil listelerine bir bakın bakalım... halkın içinden kaç tane insan var? tamamı bürokrat, sanayici, iş adamı, para babası... yok öyle yağma.
teorik olarak yanlıştır. çünkü küfür edemeden susmuştur. hem küfür mü pek bilmiyoruz, büyük ihtimal "ananı da al git" diyecekti sanırım. gerçi küfür olmasa da, o da kötü bir laf. demesi yakışır kalmazdı. ama bin düşün, bir konuş be adam. senin de camın olsun işte baka baka konuş. hatta o zaman astokriş yapıp bile laf sokabilirsin.
çapulcuların siyaset yaptığı, hırsızların başbakan olduğu bir ülkede hiç bir boka şaşırılmaz.
keşke tamamına erdirseymiş düşüncelerine sürükleyen başlık. ne var arkadaşım? ben de ediyorum, o da içinden ediyor, hatta kimileri sindiremese de bu ülkenin yarısından fazlası tayyibe ve tayyip gibilere sövüyor. çünkü başbakanlık sıfatına sahip olan bu adam sokak serserisi ağzıyla ananı da al git diyebilecek kadar seviyesiz. yeri geldiğinde onun seviyesine inip anlayacağı dilden konuşmak da gerekiyor. evet.
kkdan rteden sonra bahçeli de sikerim böyle işi deyip çıkışırsa şaşırmam.
topunuzu toplasak bir (bkz: osman pamukoğlu) etmezsiniz !
her zaman ki gibi bir söylediği bir söylediğini tutmayan kişi olarak bir kez daha kendisini türk halkına göstermiştir. temiz siyasetçi örneği nin alasını vermiştir bugün.

birde onu demek istememiş falan gibilerinden zırvalamalar var. ıq su 90 ın üzerinde olan alan herkes ( 90 ın altındakiler özürlüler sıfatına giriyor) ne demek istediğini anlamıştır. "anaaann" diye başlayan bir cümle nasıl bitecek ki başka? hemen sonrasında gülerek " gerisini getirmeyeyim" demesi zaten ne demek istediğinide açıkca ortaya koymuştur.