bugün

spikerlik ya da ajanlıktı. biri haber izlemekten oldu, biri aksiyon filmi.
ortaokuldayken de ikisinin sentezini yakalayabilmek için savaş muhabiri olmak istedim.
hayaller hayaller...
spiker olmayı çok istedim hala da içimde.aslında çok geç değil biliyorum hayat bu bir kere yaşanacak.yaşlandığımda hayatımı dolu dolu yaşadım diyebilmek istiyorum.
sokak akordeoncu olmak istemişimdir, eski yıllarda yaşanan beyoğlunda yaşayıp, grantuvalet akordeon çalmak isterdim.
pazarda limon satmak. yani bu durumda limoncu oluyor sanırım. yanlış hatırlamıyorsam bir yerlerde limonun pahalı olduğunu duymuş ve çocuk aklımla pahalı limonları satarak iyi para kazanabileceğimi düşünmüştüm.
arkeolog.
8 yaşımda ilkokul öğretmenimi baya bir korkutmuşum doğal olarak.
nereden duydum da öyle söyledim bende anlamıyorum.

peki şu an neyim? edebiyat okumuş bir editör.
futbolcu. hala içimde en büyük uktedir. ailemin sıkıntılarından ötürü olamadım. hayvan gibi yetenekliydim ve ayak yapım normal bi insanınkinden daha farklı ve çıkkın olduğundan top saydıramazdım ama maç içinde uzun top isabetim ve sert vuruşlarım on numaraydı. koçlardan ne övgüler alırdık. ama eskide kaldı ne yazık ki.
(hacı babamın beyaz sakallı ulvi tonton dedelerle yaptığı uhrevi sohbetlerinden birinde yarattığım krizdir efenim.)
dede: ne olacaksın bakalım büyüyünce?
ben: dansöz olucam ben.
babam: a aaa hafız olucaktı ya hani benim kızım?
ben: ıımmm.. dansöz-hafız olsam?
dedeler: (ehiehüyahıyahıhıahah 404 not found!)
babam: hadi çocuğum sen bak bakıyım annen mutfakta mı.. huriyeee al bunu burdan?
ben grayder operatörü olmak isterdim. soranlara da kopçacı olacağım derdim.
doktor , bildiğin doktor amk.
bir zamanlar hekır olmak isterdim izlediğim bir filmin etkisinde kalıp daha nasıl yazıldığını ve okunduğunu bilmeden.
kaynakçı amk, ne boktan hayallerim varmış.
astronot. Uzay ne diye sorsan legodan araba yapar verirdim.
astronot olmak isteyenlerden biriydim ben de. sonra jeolog, yazar ve avukat olmayi dusledim. bir ara turkiyenin ilk kadin cumhurbaskani olmayi da istiyordum, tee.
dolmuş muavini.

ama hangimiz sevmezdik ki, çocukken, 'şu parayı uzatsana delikanlı' denmesini. hele o şoförden gelen para üstünü, yolcuya iade ederken 'sağol küçük(tercihen delikanlı)' dendi mi tadından yenmezdi. yani benim için böyleydi.

lan yoksa bu ortalama bir çocuk düşüncesi değil mi? yoksa tamamen benim mallığım mı? hayır, inanmak istemiyorum.
Astronot ve mimar olup, marsa ev yapacaktım. Sonuç?
uçak hostesi.
nedendir bilmiyorum ama hep nikah memuru olmak isterdim. ne iş yaptıklarını bilmezdim sadece adı çok hoşuma giderdi.
iş kadını. böyle mini etek giyip takım elbiseyle elimde çantam saçımda topuz ve gözümde kara çerçeveli gözlüklerle. ne de güzel olurdum hayalimde. lakin iş kadını oldukta toplantıdan toplantıya o moddayım. hiçte hayalimde ki gibi değilim. *
(bkz: kepçe operatörü)
(bkz: kamyon şoförü)
polis.
(not: bir behzat c degilim o ayrı.)
küçük tayyip' e sormuşlar, o da yapıştırmış cevabı;

(bkz: orospu çocuğu)
-Büyünce ne olacan bakalım?
+Doktor
-Hadi bakalım doktor olda bizi iyileştir.

10 Yıl Sonra

-Ne olmayı düşünüyosun?
+4 Yıllık bi üniversite olsunda ne olursa olsun.
çocukken ne zaman düğüne gitsem atardım kendimi piste şuursuzca oynamaya başlardım ama her zaman o kahrolasıca dansöz gelir ve beni çıkarırlardı pistten. çok bilenmişim sanırsam uzun süre dansöz olmak istemiştim.
astronot yada pilot. uçmayla ilgili bir meslek isterdim ve istediğimle de kaldım.
balıkçı.