bugün

veteriner ve arkeolog derdim. hala hayallerimdir ama ulaşamıyorum.
Düşündüğüm meslekteyim çok şükür.
Şimdiki aklım olsaydı şu cevabı verirdim :
(bkz: insan)
The berkecan kafir olacam demiştir kesin, oldu da.
ibo Show Didem katkılarıyla soranlara kendimden emin bir şekilde dansöz olacağım şeklinde verdiğim cevaptır. Bu kadar eğlenceli bir mesleği icra edemediğimden içimde ukde kalmıştır.
Dansöz olmak istiyordum . Keşke olsaydım .
Ben de kamu yöneticisi olmak istiyordum şimdi kamu beni yönetiyor.
Polis derdim sanık oldum. Evet.
bu soruya asla cevap veremedim. bi bokta olamadım zaten.
bu soruya daha 4-5 yaşındayken perdeci diye cevap verirmişim. vizyona bak... sonunda 1.90 boyum ile bu dileğimin cezasını yıllarca perde takarak çektim.
Çocukken herhangi bir mesleğe ilgi duymadım ama 12 yaşlarında hukuk fakültesini bitirip savcı olmak istediğimi hatırlıyorum. Kafam eşit ağırlık ama gittim mühendislik bitirdim ne alakaysa. Zaten bitirdiğim bölümde sayısalı en düşük olandı yoksa sittin sene bitmezdi.
Dolmuş şoförü.

Bir şoför Nebahat olamasak da, ailenin kadrolu şoförü olduk ellam!
insan diyormuşum düşündüm de o an hangi kafadaydım acaba.
Bir belgeselde, büyüyünce ne olacaksın sorusuna küçük bir erkek çocuğu "baba olucam" demişti. Duyduğum en samimi cevaptı.
dozer izlemeyi severdim. dozerci olucam derdim.
öğretmen olmak nasip olursa olacağım şey çok az kaldı.
Bilgisayar mühendisi olmak isterdim ama olmadım, ben de bilmiyorum tercih etmedim sanırım.
ressam. tek tek tek hayalim ressam olmaktı be sözlük. hala öyle. lise sonda üniversitelerin açtığı yetenek sınavına gireyim dedim ama herhangi bir kursa gitmediğim için kesin kazanamam diye düşünüp vazgeçtim.

iki yıl önce resim kursuna gittim. aman allahım yaa, resim öğretmenimiz çok kötü resim yapıyordu. öğretmen benim resimlerime hayran kaldı, kurstaki herkes hayran kaldı. yıllar sonra anladım, eğer yetenek sınavına girseymişim yüzde yüz kazanırmışım.

er ya da geç mutlaka güzel sanatların herhangi birinde bir okul bitireceğim. (ölmezde sağ kalırsam, doksan yaşına da girsem o resim bölümünü okuyacağım. inşallah) *
Bir ara ingilizce öğretmeni demişim bir ara iç mimar demişim bir ara moda tasarımcısı bir sene tarih öğretmeni her sene farklı şeyler artık kimi rol model aldıysam onun mesleğine sempati duymuşum sanıyorum ki.
küçükken dizide oynatmışlar parayı görünce okumayacağım ben oyuncu olacağım demişim diye kariyerimi yok etmişler.
resim çizmeyi sevdiğim için ressam derdim.
Kuşkusuz Benjamin button muhatap galiba. Küçükken ne olacağı bir ona sorulur zira.
Arabaya olan merakımdan şoför olacağım derdim hahaha.
Hay türkçe öğretmeninizin öğretmenler gününü kutlayayım.

(bkz: Büyüyünce ne olacaksın sorusuna cevaplar)
Bi bok demezdim Bi bok olmadım hohahaha.