bugün

Küçük yaşlarda evin yanındaki camiye kuran kursuna gitmiş nesildir.
kuran kursunundan kaçmış nesildir aynı zamanda. hatta yarım bırakmış.
sabahın dokuzda ki kursa her gidiş de anne tarafından uyandırılıp sabahın 9unda kurs mu olur diye kursa serzeniş etmiş kişidir.
an itibariyle ilkokullulardır.

olm ne çok büyütüyonuz amk kendinizi, gören de her boku sadece siz yaşadınız zannedecek. hala devam ediyo o kurslar aloo, az bi cumaya gitseniz bilirdiniz. neyse.
mensubu olduğum nesildir. gereksiz bir şakirt'in kulağının dibinde patlattığım mantar tabancasını unutmam, unutturmam.
hep gitmek istedim ama göndermediler. beynini yıkarlar dediler, zaten çok safım herşeye çabucak kanarım. hep içimde bi ukte kaldı. herkes camiye giderkek sokakta yanlız kalıp eve gitmek zorunda kalıyordum. hey gidi günler. ser çavan.
Bende onlardan biriyim.çok yaramaz Bi çocuktum camide parande atardık,tüm çocukları ayartıp kaçardık sonraları attılar kurstan.
yatılısına gitmiş yazarım burada kapı gibi. 1,5 yıl kaldim da hafız olamadım.
yazın camiye gitme aşamaları:
1.karışmasın diye terliğin, üzerine adının baş harflerini yazardın.
2.cüzünü taşımak için düzgün bir çanta bulurdun ya da annen yapardı.
3.kendi boyuna göre etek bulamazdın annen küçük kadın elbisesi dikerdi.
4.cami dönüşü cüzünü düzgün bi yere -öpüp başına koyduktan sonra- bırakıp hızla soyunup sokağa çıkardın
not: her yaz tam kurana geçildiğinde kurs biter okul başlardı.. ertesi sene hobaaa geri baştan başlatırdı imam.
8 de başlayıp 12 de biterdi 11 gidip 11.30 da dönerdim nasılsa okumayı öğrenmişim .
gittim ve gittiğim iyi oldu çünkü dinin ne denli saçma bir şey olduğunu gördüm. şu an ateistim şu an rahatım.
KÜÇÜKKEN BiRAZ ZOR GELiRDi GiTMESi BABAM GiTMEMiZDE ISRARCIYDI. ABLAM VE BEN HER YAZ GiTTiK KURSA.. ŞiMDi DiYORUM Ki iYi Ki GiTMiŞiZ iYi Ki BABAM ISRARCI OLMUŞ ÇÜNKÜ YAŞ iLERLEDiKÇE ÖĞRENMESi ZOR OLUYOR,ZAMAN BULAMIYORSUN VS. ÖĞRENiLMESi GEREKEN BiR ŞEYDiR. ŞiMDi ELiME ALIP OKUDUĞUMDA iÇiMi SONSUZ BiR HUZUR KAPLAR. BiR ŞEYLERiN BANA YARDIM ETTiĞiNi ALLAH'IN NURUNDAN BiR NEBZE DE OLSUN FAYDALANDIĞIMI ANLARIM.. SONUÇ OLARAK O EFSANEVi NESiLDE OLMAKTAN ÇOK MEMNUNUM iYi Ki DEDiĞiM NADiR ŞEYLERDENDiR.
içinde bulunduğum nesildir. sonrasında ateist oldum. iyi ki gitmişim.
camide yakalambaç, tesbih fırlatmaca, uzun eşşek oynamış nesildir. ayrıca bunlar cuma namazlarında kıkır kıkır gülerler, teravih namazında da en arkada gezerler.
Kuran kursuna camiiye giden nesildir.
gürültü patırtı sonrası hocalarından sırasıyla avuç içlerine sopayla vurulmuş nesildir.
iki gün de sonuçta bir gitmektir yani, evet efsaneydi. ama o bitişi yok mu. o dağılış. ne okuldan çıktığımda o kadar sevindim, ne üniversiteyi kazanınca yemin ederim. çocukluğun kendisi büyüleyici çünkü ortak.. yok neymiş hoca her yerde beni arıyormuş. vay lan ne güldüm. küçükken böyle bir şeyin olması cidden olanaklı geliyordu işte.
o ibne hocalar yüzünden dine küsen nesildir.

bugünkü ateist nüfusun yarısı küçüklüğünde hocadan dayak yediği için ateist olmuştur.
bizim nesil * imam bizi tenefüste güreştirirdi bir keresinde arkadaş vardı onunda adı kadir di babası baklavacıydı hoca dedi onla güreş tamam dedim onada dedi yenilirsen iki tepsi baklava getircen dedi ben baklavalar bana gelcek sanıyordum lavuğu yendim orda bide benden 2 yaş büyüktü sonra neyse işte bu ertesi gün getirdi ben iştahla beklerken imam açtı çocuklara dağıtmaya başladı iki şer iki şer camide var 100 tane çocuk bana da 3 tane vermişti sen yendin helal olsun sağol dedi çocuğada dedin babanın cebine sağlık helal etsin dedi bana 3 dilim hiç dokunmadığı için imama içimden sözvmüştüm baya hatta imamı gördükçe o an gözümde canlanıyor buda böyle bir anımdır
hayatımda bir kez gidip de dayak yediğim kurs. benim için pek efsanevi değil galiba.
cuma günlerinin yarım gün olmasına da sevinmiş nesildir.
kuran kursundan kaçıp atariye, maç yapmaya, denizde yüzmeye gitmiş nesildir.
Aga bende gittim merak vardı gittim işte birazda eğlence oluyordu makara yapıyorduk orada açıkçası ama annem ciddi ciddi ders olarak algılamış baba çalış diye baskı yapıyordu işin ilginç yanı kendisi namaz kılmayı dahi bilmeyen kişi sonra zor ağır gelince bırakmıştım zaten.
tesbih savaşı yapmış nesildir.
Tam kurana geçtiği zaman kursu bitmiş nesildir. Sadece bana olamaz değil mi? Her sene aynısı olurdu.*