bugün

bayat zihniyetlerin çürük ürünüdür.

edit: eksileyen türbanlılar anne karnından türbanla fırtlamışlar evet.
türbanı kimseyi ilgilendirmeyen kızdır, aslında üzerindeki örtüdür, türbanı uyduranların namazda gözleri olmadıkları için kulakları şeytana programlıdır. çağdaşlık anlayışınız sadece kıyafetle mi sınırlı. özgürlük sizin için birşey ifade etmiyor mu? ebeveynlerin çocuklarını hassasiyetlerine uygun şekilde yetiştirme hakları vardır. buna binaen dileyen şort giydirir, dileyen tayt ve dileyen başını örter.
ailesi tarafından kendi inancı ve görüşü ile yetiştirilmeye çalışılan kızdır.
kendimizi kandırmayalım. küçücük kız ne taktığını bilmeden takıyor onu... bir kere fıtrata ve ibadetin mantığına aykırıdır. a pardon 9 yaşındaki bir kızla münasebet kurandan her şey beklenir galiba...
anne babalarının anlatmak yerine zorlamak gibi bir tavır içerisinde olduğunu gösteren kanıtımsı.

anlat çocuğuna ne doğru ne yanlış. ve müsade et kendiliğinden karar vermesine. ha o kendi neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilemez diyorsan, zaten kendiliğinden karar verecek kapasitede olmayan bir bireyin başını örtmesine de gerek yoktur.

vardı bizim bir komşu kızı. 4.5 başında örtmeye başladı annesi kızın başını. neden örtüyorsun daha küçücük çocuk dediğimde, edepli olmayı öğrensin demişti. ben de başı örtülü olmayanlar edebsiz mi diyerek çıkışmıştım.

ötekileştirmeye bayılan grubun, kendileştirdiği kız çocuklarıdır kısaca. öteki grubu ne kadar kısa zamanda terkederse o kadar hayırlı bir evlat olur.
çocuklar görmesin haberleri olmasın diye evrim teorisinin sansürlendiği bi ülkede gayet normal karşılanması gereken bir olay.
dünyadan bir kez daha nefret etmemi sağlayan olay.
ualn arkadaş çocuk o daha lan çocuk. tamam kendine ona doğruyu yanlışı öğretirsin sen onun büyüğüsün. ona seçim hakkı tanıman lazım. anlatırı bak böyle bi yol var, bence doğru ola budur bak bu yüzden böyle olması gerekiyor diye anlatırsın. ufacık yaşta kafasını bağlayıp eve kapatmak nedir abi ya.
kızları öyle sıkıyorlar ki ne geebiliyorlar ne eğlenebiliyorlar. onlarda bu dünyaya yaşamak için geldi. erkek kadını evde bırakıyor üstünde baskı kuruyor kendisi gezip dolaşıyor. ne bileyim nefret ediyorum lan hepinizden.
erkekler adam olsaydı kadınlara azıcık değer verilseydi durum böyle olmazdı.
çok kızgınım anlatsam roman olur derler ya hani.
gereksiz. kendi istemiyorsa bu dini olarak bir + olamaz. kendi istiyorsa da muhtemelen süs içindir. dini bilmeyenin dini sorumluluğu nasıl olsun? yaşı bi büyüsün önce.
Hayatı bitmiş çocuktur.
Allah ne diyorsa o olmalı egemenlik kayıtsız şartsız Allah'ındır lakin 7 8 yaşındaki çocuk islam hukukuna göre yaptıklarından mesul değildir. Anneler çocuklarına yaşantılarıyla tesettürü sevdirmeli çocuk söze gerek kalmadan vakti geldiğinde kendisi kapanmalıdır. Birde burada böyle bir başlık açılması bence faydasızdır. inancı olan zaten tesettürlüdür çocuklarıda zaten kendisine uyuyordur. inancı olmayanda zaten adana merkez patlıyo herkes. . .
yorumlara bakıyorum da çoğunluk kısım çocuğun hayatı bitmiştir diyor. cidden bu kadar kötü bir şey olsaydı allah bunu emreder miydi ?

aslında bende çok küçük yasta çocukların tamamen kapanmasına karşıyım, oyununu oynasın ona lafım yok ancak tesettüre girecek yaşa geldiğinde zorlanmaması için önceden yavaş yavaş alıştırma yapılmasını ve ondan sonra tesettüre tamamen giriş yapılmasından yanayım.

ama ne yalan söyleyim daha 1.sınıfa giden kızları da kapatmayın be. inan çok daha fazla dikkat çekecektir ve daha küçücük kıza çok büyük sorumluluk yüklemek olacaktır bu.
babaları, amcaları, dedeleri tahrik olmasın diye başları kapatılan kızlardır.

ya da başkaları.

herkesi kendileri gibi tahrik olabilitesi yüksek insanlar olarak gördükleri için, "laan ben onların ufak kızına bakıyorum, benim kızıma onlar öyle bakmasınlar" gibi argümanları bu davarlardan duyabilirsiniz.
hakkında hiç bir fikri olmadığı, allah, peygamber, namaz gibi olguların zorla benimsetildiği kızdır. türban giydirilerek de beyni yıkanacaktır. saygı duymadığım olaydır.
Türbanı nasıl giyiyorlar, kollarını bacaklarını falan mı geçiriyorlar anlamadığım başlık.

(bkz: türban takmak)

Bu mevzuya gelince de herkesin her şeyi kendi aklıyla yapması en doğrusudur.
din küçük yaştan başlar efenim. islam emrediyor zaten çocuklarınızdan sorumlusunuz diyerek.
Her aile kızını, evladını bir amaç için yetiştirir.

Kızının dansöz olmasını isteyen başka yetiştirir, kızının iffetli olmasını isteyen başka...

Körpecik beyinleri yıkıyorsunuz falan diyorsunuz ya. He he! Ağaç yaşken eğilir. Üstelik islam aile kurumu ve çocuk yetiştirme de hassa bir dindir. O çocuğun dini öğrenmesinde anne baba üzerinde hakkı vardır.

Ben de kızım olursa erkenden tesettüre sokacağım ki etraftaki bunca namussuza rağmen örtünmeyi, gizlenmeyi, utanmayı bilsin.
Küçük Yaşta Aldım Sazı Elime

Orta Anadolu-Ali Ulvi Erandaç-Ahmet Yamacı

Küçük Yaşta Aldım Sazı Elime
Dertli Dertli Vurdum Sazın Teline
Uyma Dedim Uydun Eller Sözüne
....
kapanmaya karşı koymamıstir.
görsel
Kendi rızasının olduğunu düşünmüyorum. Her şey yaşında ve kararında doğru.
cahal solcu kesim zihniyetleri sapık olduğu için erkekler için giydirildiğini sanır. oysa ki dinimizi kavrasın erkenden alışsın günü geldiğinde sosyolojik olarak kendini soyutlamasin diye yapılır.
Acaba şunu yapan beyin(siz) ben çocuğumun başını kapıyorum ama, acaba bunun insana, insanlığa, evrene, yaratana ne faydası var ki, sevap sayılıyor diye bir kere durup düşündümü acaba? Düşünmek.... Sizin tüylerinizi diken diken eden iğrenç bir kelime di mi?