bugün

sosyal medyada dünden beri gözlemlenen ittifak.

bir televizyon programına bağlanan bir izleyiciye, sunucunun türkiye cumhuriyeti'nin resmi dili olan türkçe konuşması gerektiğini söylediği için kuduz köpekler gibi saldırılmış.

saldırılar organize bir şekilde yapılıyor ve saldıran itlerde kürtçü-akp'li-pelikancı ittifakını anında görebiliyorsunuz.

işte güzel türkçemize kuduz itler gibi saldıran yavşak ittifakın bazı unsurları;

kürtçü;
görsel

akp'li;
görsel

pelikancı;
görsel

sizin bir boka benzemeyen, lisan olmayan diliniz ile bizim bir sorunumuz yok.
kendi aranızda nasıl ve nece konuşuyorsanız konuşun. zerre sikimizde bile değilsiniz.

ama ulusal bir kanala yayına çıkıyorsanız, kamusal alanda kendinizi ifade etmek için söylemlerde bulunacaksanız, o halde türk ülkesinin resmi dili olan türkçeyi konuşacaksınız.

bizler sizin konuştuğunuz dili bilmek, anlamak zorunda değiliz, aynı şekilde kürdistan diye bir devletiniz olsaydı ve biz de türkler olarak orada yaşıyor olsaydık biz de kürtçe konuşacaktık.

hem başkasının ülkesinde yaşa, hem kendi dilini baskın dil olarak tanımlatmaya uğraş.

oldu canım...

vallahi sabrımızı zorlamayın bak.

suriyelisi, arabı, afganı derken sizi gözümüzden kaçırıyoruz sanıyorsunuz ama ananızdan doğduğunuza pişman ederiz. sabrımızın bir sınırı var...
O ittifakın içinden geçeceğimiz günler çok yakın.
Çıldırıyorum resmen yeter diye bağırmak istiyorum.
Tek suçumuz Türk olmak mı? nasıl hepsi birlik oluyor.
Lanet olsun !
bu sefer kendileri çalıp kendileri oynayacak. halkta bir karşılığı olduğunu sanmıyorum.
maşallah güzel algı yapılmış mevzudur. görseldeki kişinin ak partili olduğu nereden belli kaldı ki cuhape kürtçülüğün bayraktarlığını yapıp hdp yle koalisyon yaparken gıkı çıkmayanlar burada algı yaparak aklınca aslan kesilmiş gerçekten çok yazık..

görsel
birileri tarafından uydurulmuş ittifaktır.

--spoiler--
diye sormuş frank lucas.

--spoiler--

bende diyorum ki hdp denen kürt partiyle vekilleriyle koalisyonda ne işiniz var bana bunun izahını yap?