bugün

öncelikle ehl-i beyt sevgisi ile dolup taşan bir Müslüman olarak milliyetçi olmadığımı ümmetçi olduğumu önemle vurguladığımı belirtmek isterim.

kürtçe diye bir dil yoktur kürtçe olduğunu iddia ettikleri dil Türkçe farsça arapça kelimelerinden türemiş hayali karma Türkçenin bir lehçesi olma özelliğine sahip yapay dediğimiz "dil ailesi" grubundandır da ha da ileri giderek kürt diye bir şeyde yoktur kendilerini kürt olarak tanımlayan bu unsurlar şafi Müslümanlardır bunların alevi olanları ise ermenidir dolayısıyla ne kürt vardır ne kürtçe.
edıt: karşı tez öne süren pers unsuru arkadaşların kürtçe lehçeleriyle "otobüs terminalı" desinde var mı yok mu kürtçe öğrensinler.
ibrahim tatlıses şivan perver megri megri performansını gören herkesin katılacağı gerçek. eğer dil olarak niteleniyorsa bu tam bir rezalettir.
su götürmez gerçektir.
böğürmedir.
yazdığın başlıkla bile çelişilen durumdur.
kürtçe diye bir dil yoksa kürtler diye bir ırk da yok o zaman.
bir milleti ayakta tutan dildir.
ha ben kürtüm veya türküm diye yazmıyorum. ok bye aşkitom denilince türkçe mi oluyor bu?
türkçemiz yozlaşırken senin gibilerin tutup kürtçe'nin dil olmadığı gerçektir derse işte burada ben sinirlenirim.
kürtçeyi bırak sen, sen git türkçemizi nasıl yozlaşmaktan kurtarırız onların çaresini bulmaya çalış.
yazık...
Yanlış bir bilgidir. Kürtler çok eski bir toplumdurlar. Ana vatanları "Kürdistan" diye tabir ettikleri bölgelerdir. Tarihleri boyunca bir çok devletin egemenliği altında varlıklarını devam ettiren bu topluluğun asıl dini zerdüştlüktür. Dili "Kürtçe" bir çok kültürün etkisi sonucu ortaya çıkmış karma bir dildir. Ve yıllardır "Kürdistan" isimli bir devlet kurmak için uğraşan kürt halkı hala bunu başaramamıştır. Türk milleti kendi istikbal ve çıkarlarınca buna asla izin vermeyecektir. Yine de Türküyle, Kürdüyle hepimiz kardeşiz.

(bkz: Lanet olsun ırkçılık)
toplasan 30.000 kelimesi olmayan bir dilin dil olması zaten imkansızdır.

Kürtler bir ırk değildir aynı zamanda Fars ırkının bir koludur o sebeple dillerinin olmaması gayet doğaldır. Kürdolog minorsky bile tam olarak net bir açıklama getirememiştir buna ve kürtlerin iran-Pers kavminin bir kolu olduğunu söylemiştir.
ben arkadaşıma ''selen'' yerine götümden uydurup ''ldjfj'' deyince yeni bir dil oluşturmuş oluyorsam evet dildir.
haklı başlıktır. kürtçe diye bir dil olmadığı gibi, kürt diye de bir insan türü yoktur.
''molotof atıp, etrafa zarar veren o varlıklar ne'' diye soracak olursanız;
insan değil onlar.
(bkz: kürtçe sayılar vs farsça sayılar)
(bkz: kuş dili)