bugün

şanlıurfa %94 mardin %93 şırnak %89 hakkari %94 diyerbakır %94 batman %94 siirt %95 muş %92 ağrı %95 van %94 bingöl %95 elaziğ %81 vs gibi abartı sonuçlara sebep olan durum.
(bkz: kaka kürtler)
Akp'nin kendilerine demokratik özerklik tanıyacak olmasındandır.
kürdistan sözü aldılar ve t.c nin bölünüp kürdistanın kurulmasına ramak kaldı. ne diye akepeli olmasınlar. el birliğiyle yok ettiler ülkeyi.
kürtlerin ne zaman hayırlı bir şey yaptıkları görülmüş ki efenim?

kurtuluş savaşında bile çoğu savaşı bırakıp kaçmıştır.
katılım oranı hesaba katılmadan yapılan yanlış tespit.

bdp hayır deseydi oranlar ortalama %70 hayır olarak değişme gösterirdi.
son derece yanlış tespitlere yol açan sanrı. kürtler genellikle seküler hayat tarzına mesafeli dindar insanlardır dolayısıyla daha çok muhafazakar partilere yakın durmuşlardır devlet ise orada pkk ile hem kürt halkının canını hem inancını tehdit etmektedir hakkari'de, şırnak'ta imamları katleden, kuran kurslarını yakan pkk zaten bu amacı doğruluyor.
yalandır.
bir yerde herkes aynı şeyi düşünüyorsa orada bir yanlış var demektir. ben oralarda evet çıktığına dikkat çekmiyorum %90 ların üstünde bir oy çıkması hayır içinde olsa evet içinde olsa ne kadar sağlıklıdır siz düşünün. konya bile %23 çivarımı ne tam hatırlamıyorum hayır oyu çıkarabilmiş.

edit: arkadaşlar bu bir akp projesi değildir diyenlere sormak istiyorum acilen. peki ne projesidir bu değişen yargıyı siyasi iktidarın eline geçirip denetimsiz kılan 2 3 maddeyi halkın %43 istmemiş meclisteki chp hayır diyor mhp hayır diyor dtp ben karışmam diyor sen hala yok akp projesi değildir arkadaş türkiyenin yarısının istemediği bir projeyi dikta ediyor direk akp baksana başbakan akpli cumhurbaşkanı akpli yargı akpde yök akpde polis akpde asker akpde bu mu demokrasi piirim?
ikinci sınıf vatandaş olmak tek derdi olan kürtlerin, kendilerini öyle görmeyen bir başbakana umutla sarılmalarında ne gariplik var anlamak mümkün değil. ayrılık lafını burdaki türklerin kullandığının yarısı kadar kürtler kullansaydı çoktan bölnmüştük. sanıldığı gibi kürtlerin hepsi ayrılmak istese, özerklik bilmem ne istese, 15 milyon insan bir bölgede duruyor nasıl engel olcaksın? olabilirmiydin sanıyosun? yok öyle bi dertleri adamların. ama bazı dar görüşlüler kürtler bunu istesin diye dua edecek nerdeyse.
yanlış tespit, sakat mantık falan filan değildir.

oransal olarak ortaya çıkan kabak gibi bir realitedir. üstelik akp'li olup bu durumdan gocunmaya da gerek yok. siz değil misiniz süper eşitlikçi, hiper açılımcı, mega saçılımcı olan?

sizin gerçeğiniz ve beslendiğiniz ana damar bu işte. neden hemen gardınızı alıyorsunuz? gurur duyun ve aslınızı inkâr etmeyin. kötü konuşuyorlar aslını inkâr edenlerle ilgili.
bahsi geçen illerde referanduma katılım oranı çok düşüktür, bdp nin çağrısı işe yaramıştır ve yöre halkı boykota katılmıştır. dolayısı ile sürece aktif katılanların büyük çoğunluğu akp li olabilir ki; bu bir parti oylaması olmadığı gibi, halkın çoğunun boykot uygulaması, kürtlerin ölümüne akp ci olmadığını kanıtlamaktadır.

akp için değil, rte nin abdullah öcalan hakkında verdiği özgürlük sözü için anayasa değişikliği referandumuna evet oyu vermişlerdir. şimdi rte verdiği sözü tutmak zorundadır.

ana kuzusu şehit mehmetçiklerin kemikleri sızlıyordur.
(bkz: açılımı savunup kürt oyundan rahatsız olan akp Li)
akp nin ne kadar açıldığının göztergesi, bu kadar açıldıgına göre toplanabilecekmi acaba,
hem müslüman, hem de muhafazakar olan kürtlerin, amerika ve israili kendilerine en büyük dost olarak görmesi de ironinin babasıdır.
sam amcanız tarafından birgün terkedilmeniz durumunda bakalım hangi akp size sahip çıkacak?
bekleyelim ve görelim...
(bkz: mhp lilerin saf olması)
(bkz: akp nin ölümüne kürt çü olması)
(bkz: yok artık)

(bkz: seçimi okuma özürlüsü olmak)*
(bkz: bana bir torba kömür ver sana babamı söyleyim)