bugün

dış görüşünüş olarak demiyorum. zeka olarak da demiyorum. bu ikisi için genel geçer bir şey yok ortada ama iş fiziksel güce dayanıma dirençe geldiğinde kimse tartışmasın kürtler türklerden üstündür.

edit: belirtmekte fayda var. kime ne faydası olursa artık bana yok misal kürt değilim türküm.
(bkz: tüysel üstünlük)
inşaat ameleleriylele fazla içli dışlı olan insan tespiti.
topu ne zaman kaçtıysa artık...

valla bilmiyorum ne kadar doğru ama istanbul üniversitesinde pkk sempatizanlarının yarı sayısındaki ülkücüden götünü topuklaya topuklaya kaçtığını defalarca bizzat gördüğüm için doğruluğu konusunda şüphelerim var.
"işte bu yüzden bütün kürtler inşaatta amelelik yapıyor" denmesini bekleyen yazar önermesidir. yemezler. sınıfta kaldın trollümsü seni.
1 türk, dünyaya bedeldir.
şartlarla alakalıdır.

sen de 10 yaşından itibaren inşaatlarda çalışırsan senin de direncin elbet artar.

bu arada karadenizliler unutulmasın.

hiç şüphesiz onlar da fiziksel anlamda kürtlerden çok daha üstündürler.

zira onlar da zor şartları gören, bilen insanlardır.
ahmakça karşılaştırmalardan sadece birisidir.
survivor da finala kalan son iki kabzımalın da kürt olduğunu düşünürsek düşündürücü bir önermedir. havasındandır, ossurunca geçer.
(bkz: seni çılgın hadi oradan)
türklerin yediremediği gerçek.
insan fiziksel olarak güçlü olsun veya olmasın zekasını kullanabildiği sürece hiç bir şekilde kaba kuvvete ihtiyaç duymaz.
zaten zeki insan da her türlü sorunu zekasıyla halleder. bunu yapamayanların tek dayanak noktası kaba kuvvetleridir ki, bunu da en iyi şekilde kullanmaya çalışırlar, kullanırlar da.
ne türküm ne de kürt...
kürtlerin soyunun doğu ve güney doğu tarafları olduğundan dolayı genellikle hayvani gıdalarla beslenmelerinden kaynaklanan durumdur. (bkz: ağızla süt sağmak)
doğal seleksiyondan kaynaklanan bir durumdur.
et tüketen itin daha saldırgan ve daha vahşi olmasıyla eşdeğer bir durumdur, sonuçta ittir eğitilemez belki asil bir golden gibi ama illaki evcilleşir.
"pardon da orta asyadan gelen biziz birader" cümlesiyle karşılık verilmesi gereken saçma, yanlış, gereksiz bir ifadedir.
Asla itibar edilmemesi gereken, hatta şaka olarak bile tartışılmaması gereken saçma sapan bir mesele... Zor zamanlar geçirdiğimiz şu dönemlerde bu tür tartışmalara her iki tarafın da prim vermemesi gerektiğini düşünüyorum.