bugün

laz aydınlarının dile getirdiği söylemdir.

istanbul kürt enstitüsü'nün kürtçe ile ilgili yapmış oldukları çalışmaların kendileri için örnek teşkil ettiğini belirtmişlerdir.
ilk hedeflerinin siyasi ve toplumsal baskılara boyun eğmeyen istikrarlı bir türkçe-lazca dergi çıkartmak olduğunu dile getiren aydınlar, uzun vadedeli hedeflerinin ise çok dilliliğin hüküm sürdüğü kardeşçe bir ortak yaşam olduğunu vurgulamışlardır.

laz kardeşlerimi burdan kutlamak istiyorum.
devletin akılalmaz asimilasyon politikalarına direnebilmiş onurlu bir halktır lazlar.
savaşımlarıda diğer halklara örnek olacaktır. tıpkı kürt halkının onlara örnek olması gibi.
hiçbir kimliğin diğerinden üstün olmadığı, herkesin eşit koşullarda yaşadığı bir türkiye için herkesin elin taşın altına sokması lazım.

kaynak: http://www.kurdistan-post.ru sitesinden derlenmiştir.
çok olumlu bir gelişmedir. algılayamasa da bir çok kişi.. ya sadece kürtler baş kaldırsaydı halimiz nice olurdu.. herkes baş kaldırsın ki kimse istediğini alamasın, bölünemesin. elbet türk milliyetçiliği de yok olup kimlikçilik ortadan kalkacaktır.

edit: bilmiyorum kimlikçilik yok olmayacaksa belki de bölünmek en iyisidir.
bir türlü yanlarına çekemedikleri laz kökenli vatandaşlarımız üzerinden ortalığı bulandırmaya çalışan zavallıların yalan haberinden ibarettir. böyle bir şeyin olmasına imkan yoktur çünkü en başında lazlar ile karakter uyuşmazlığı vardır. lazlar yiğittir merttir, arkadan iş çevirmez, vatanını satmaz, global çıkarcıların kucağına oturmaz. ha amaç lazcayı korumak ve kürsüye taşımak ise bu ülkede onlardan önce bunu haketmiş kimse de yoktur biline.
önemli olan aydınların ne düşündüğü değil halkın ne düşündüğüdür. şu ana kadar ben ana dilde eğitim istiyorum diyen lazla da karşılaşmadım. karşılaşmayacağımdan da eminim.
Kendi yediği boka bu memleketin en sadık insanlarını da ortak etmeye çalışan veled-i zinaların sıçtığı laf-ı güzaf, oturduğu yerden sallama yazanların da çok iyi bildiği yalan.
evet bu ülkede zamanında Kürt'lere asimilasyon uygulamaya çalışan yanlış bi zihniyet vardı ve artık kendileri de biliyor ki yolun sonuna geldiler, (ki zaten çok büyük bir kısmı tasfiye edildi), bunu ; devletin milletiyle savaşarak değil konuşarak, hak ve özgürlükler ekseninde daha fazla demokrasi ile, birlikte yaşam mantığıyla hareket eden yeni nesil aydınların sesinin artık daha gür çıkmasından da anlayabiliyoruz, amaaa ben her ortamda "laz" olarak lakaplandırılan bir rizeli olarak çok rahatlıkla söyleyebilirim ki; bu ülkenin lazlarının hiç bir asimilasyon, dışlanma, küçük görülme sıkıntısı yoktur ve bu insanlar bu ülkenin çimentosu olarak kalmaya sonsuza dek devam edecektir.
sadece bölücü kürtçü propaganda osuruğudur.
--spoiler--
kaynak: http://www.kürdistan-post.ru
--spoiler--

(bkz: göt ile gülmek)
lazlara iftira atmayın bari.

onlar yediği kaba tükürmez!
lazlar ile kürtler birbirlerinden nefret eder. Lazlar delikanlıdır fakat kürtler şerefsizdir, arkadan vururlar...
Ayrıca provokasyon var, uyuma moderasyon!!!!!! Yeter!!
ismail türüt gibiler olduğu sürece zor denilen iş.

http://m.youtube.com/watc...-google&v=FCldXtcErlw
yemek yediğim taşa sıçtım ama tası dolduramadım. lütfen bana yardım edermisiniz. sizde sıçın da tası doldurayım, demek gibi.

bu cahil-hainlerin zeka seviyesine göre yapılan bu örnekleme ışığında, ihanet ve cehalete haklılık ile örnek davranış yorumu katmak isteyen maşaların zihniyeti.
kürtleri türklere düşman etmeleri yetmedi şerefsiz provakatörlerin. çerkezleri filan da denediler. lazları da deniyorlar. aleviler daha önce denenmişti zaten. hadi bakalım buradan ekmek çıkacak mı size.
başka kanı bozuk aramak.
öncelikle laz olduğumu söyleyeyim. benim gibi düşünenler kürtlerin mücadelesi ile pkk'nın(amerika'nın) mücadelesini karıştıracak kadar saf değildir. ki çoğu kürt arkadaşım, kardeşim de pkk'nın oyununa gelecek kadar geri zekalı değildir. hepimiz türkiye cumhuriyeti'nin bir parçasıyız. bunu kabullense insanlar pkk da kalmaz.

provokatör insanları da 2 km öteden tanıyabilir olduk artık.
ancak bir terör örgütünün söylemi olabilecek cümledir.