bugün

kendisini ve arkadaşlarını zorla sevdirme derdinde olan kişi isteğidir.
\"silkmek\" zorunda olduğumuz gerçeğini değiştirmeyecek öngörü.
yanlıştır. kimse kimseyi sevmek zorunda değildir.
Onlara yumrugumun ortasindan firlayan kucuk parmagimi gostermek isterim.
Öyle bir zorunluluk yok bence yavsaklar sevmesin.
kimsenin kimseyi sevme zorunluluğu olmadığından gereksiz öngörü.
Faşistlik altında kardeşlik yapmak bu olsa gerek.
Gerçekten hiç bir mantık temeline dayanmayan bir dayatmadır. Sevmiyorum sevmek zorunda da değildir, türkleri de sevmiyorum severdim artık sevmiyorum. Anadoluyu ve anadoludaki toplumları yaklaşık iki bin yıldır sevmiyorum.
Hassiktir oradan dediğim hede....

Kimse kimseyi sevmek zorunda değildir. Bir insanı sevmek için karakter yapısının, önem verilen şeylerin aynı olması gerekmektedir. Eğer bu değerler uyuşuyorsa etnik kökene bakılmaksızın insanlar birbirini sever...

Sevdiğim Kürtler de var sevmeyip, tiksindiğim Kürtlerde...
Turkiye sartlarinda cok da hos karsilanmayacak bir dayatmadir. Kimsenin kimseyi zorla sevmesi durumu soz konusu olamaz. Ancak humanist olmak da yarar vardir. Bariscil olmak her acidan iyiligi ve ilerlemeyi saglar.
namaz kılanlarını, inançlı ,ihlaslı samimi olanlarını sevmek zorundayız. bir mümine yakışan budur.
Kaçak elektrik kullanarak sözlüğe giren bir ergen hezeyanı.
abdülkadir selvinin sayın öcalan demesiyle ortaya çıkan zorunluluk.
Seviyoruz ama eldivenle ve mümkünse uzaktan.
(bkz: Kusura bakmayın sevemiyorum)
kürtler mi ? hangi kürtler ? pkk , hdp denen orospu çocuklarını destekleyenleri kast ediyorsanız gebersinler kürt olmuş türk olmuş cinsi ne olursa olsun. yok vatanına milletine bağlı olduktan sora kürt,türk,zaza ne fark eder ki tabiki sevilmesi gerekir.
(bkz: yaradılanı sev yaradandan ötürü)
Edit:imla
öyleyse " herkes bir kürdü sevsin " dedirtendir.
Kürt olarak katılmadığım önerme. Kim niye bizi sevsin kardeşim, biz bize fazla fazla yetiriyoruz zaten..
Devlet sevsin sizi yeter,
Ama yengelerinizi sevebiliriz.
Sevmeyen sevmez ama saygı duymak zorundadır.
Sevmeseniz de itaat edin, evet Kürt halkı gümbür gümbür geliyor, durduramazsınız.
sanmam. düşünsene ülkende hiç kürt yok.

terörden şehit olmuş onbinler yetim kalmış dul kalmış bir allahın kulu yok.

dünya kadar paran teröre gitmemiş. heryıl milyar dolar kaçak elektirğie para kaptırmamasıın.

ülken kalkınmış. enflasyon yok. pahalılık bu kadar can yakmıyor. bu kadar gece kondu yok.

hapisaneler nispeten daha boş. memrurun şark görevi öyle dert değil.

düşündümde neyini seveyim bulamadım.