bugün

bilindiği gibi kürt coğrafyası, devlet politikaları esas alınarak yıllardır geri kalmışlığa zorlanmıştır. doğu ve güneydoğu anadolu bölgelerinde, kayda değer üniversitelerin olmaması bunun en büyük kanıtıdır.
orta öğretim kurumlarındaki dersliklerde görülen sayısal saçmalık ta bunun bir başka kanıtıdır.
bölgenin ekonomik ve eğitim durumu bu noktadayken, hayatını kolejlerde, özel öğretmenlerle en iyi eğitimi alan bir piçle aynı sınava tabi olunması elbette adaletli değildir.
bu adaletsizliği ortadan kaldırmak adına, kürt kökenli öğrencilere ve kendini kürt hisseden türk kökenli öğrenciler, üniversitelere sınavsız girebilmelidir.
mantık ve adalet bunu emreder.
ne güzel bi istek. oldu olacak gelsin bi de beni siksin. evet.
saçma önerme. mantık ve adalet bunu emredermiş. neverland' da adalet bu mudur?
(bkz: tuğla taşıma ve yerleştirme bölümü)

(bkz: kaçak elektrik üretimi ve dağıtımı) (2 yıllık)

(bkz: kontrollü yıkım mühendisliği) (dinamit olur molotof kokteyli olur)
bir de devleti verelim onlara. istediği kadar yiyip, içip, sıçsınlar.

tanım: duyduğum en saçma önermedir.
salak saçma bir önerme.
He amk zaten seçimsiz devlet başına gelsinler, anamızı bellesinler!
olur mu öyle şey, okula gidip yorulacaksınız. direk diploma verilsin.
''ırkçısınız siz ühühü'' diyen bir kürdün, niye insanların ırkçı olduğunu anlamasını sağlayacak saçma istektir.
oldu olacak bütün memurları işten çıkartıp yerine kürtleri alalım.
hatta batıda ki türk leri komple sürüp oraya kürtleri yerleştirelim..
tanım: herkesin emeğiyle çalışıp, puanıyla bir yerlere gelmeye çalıştığı engeli, devlet yardımıyla atlamak isteyen bir yan gel yat osmanın kürt versiyonun istediğidir.
ancak kendini ezik, aptal ve eğitime muhtaç hisseden bir grup için geçerli olabilecek önerme. yoksa normal bireylerle aynı sınava girmekten insan neden gocunsun ki?
Çok yanlış bir görüş arkadaşım tamamen haksızsın. Türkiyede yaşadığı sürece ırk ayrımı yapılamaz. Ona bakılırsa bende boşnağım srebrenicada çok duygulandım dersime çalışamadım ben üniversiteye sınavsız gireyim.
--spoiler--
kendini kürt hisseden türk kökenli öğrenciler
--spoiler--

let the sunshine

hangi hayal dünyasında yaşıyor bazı ibneler çözemedim yıllardır...
niye? sen padişahın sol mu sağ mı ? hanginden?
(bkz: kürtler okumadan adam olsun)* gibi bir kampanya.
hatta üniversitelerde sadece onlar okusun şeklinde abartılabilecek olandır. onlarınki altın kaplama mı onlar neden lap diye giriyor yarram derler adama.
oldu karının koynunada nikahsız girsin. denize şortsuz girsin. bara damsız yeni yıla gamsız girsin.
(bkz: kürtler istemeye gelmeden kız alsın)* gibi de olabilir.
kürtler kpss e girmeden atansın.* de diyebilirler , yakındır.
(bkz: bi siktir git dedirten laflar)
age of empires oyunundan yola çıkalım. oyunda taktik önemlidir. sen eğitime önem verirsin, geliştirirsin her yeri. çağ atlarsın. ama nüfusun azdır, önem vermemişsindir. karşı taraf ise hemen nüfüsu arttırıp çok bir geliştirme yapmadan, eğitime önem vermeden sana saldırır. o kadar eğitimin boşa gitmiştir. çünkü nüfusunu ele geçirmişlerdir. haritanın sonuna kaçırdığın 1 insan için o kadar eğitim bir işe yaramaz artık. parası yoktur çünkü. 38 çocuk yapacaklarına 2 çocuk yapıp okutmak varken, hem 38 çocuk yapıp hem de eğitime sınavsız girelim diyemez kürtler. ortalığı yakacağınıza biraz ders çalışıp kurtulun ordan o zaman. zengin dediğiniz insanların çoğu emek edip çalışmıştır. evde oturup üniversiteye gitmeyi beklememiştir.
"kürtler üniversiteye sınavsız girsin" projesi sonucunda açılacak KSG (kürt sınavsız geçiş) programına ait bölümlerden biri.

-dağcılık ve dağ eğitmenliği (4 yıllık)

"ösym ek kontenjan klavuzu"
hani eşitlik diyorsunuz yaa alın size eşitlik.

girersiniz bekleyin .
kürtlere girenler , sınava tabii olmadıkları içindir.
hayvanlara bir sınav yapılırsa bu konu görüşülebilir.
Ne öğreteceksin hak tanıyıp üniversiteye aldığın bu insanlara , devlet nasıl ikiye bölünür, nasıl Türk - Kürt ayrımı yapılır mı? Yoksa hakların kardeşliğini mi ?
(bkz: nerden baksan tutarsızlık nerden baksan ahmakça)