bugün

pkk yüzünden malum insanımız da genellemeyi pek seviyor.
açıkçası çok da merak etmediğim soru.

kürtleri ister sevmeyin ister sevmeyin. bizden bir şey eksileceği yok. ama ötekileştirip yoketmek istediğiniz kürtler sizden çok şey eksiltti, eksiltecek.

hala bunu göremeyip kürtçe'ye dahi tahammülü olmayan, kürtçe dil değildir, hebele hübele tarzı saldıranlar var. komik.
evet kürtlerin hepsi terörist değil onda hem fikiriz ama şöyle de bir gerçek var kürtlerin %30u net pkklı. sempatizanı, destekçisi, savunucusu ama bir şekilde pkklı. e bir süre sonra halkta genelleme yapıyor. tamam genelleme yapmak yanlış olsa da kürtlerin 3 te birinin pkklı olduğu da bir gerçek. bu da azımsanmayacak bir oran.
sevdirmiyorlar ki kendilerini; nefret ettirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. ama bir türk ve daha da önemlisi insan olarak severim ben. hepimiz bu toprağın insanıyız.
sevdiriniz kendinizi kürtler!
Genel konuşulmaması gereken durumdur. Bence sevilmeyen kürtler türkiyeye ayak uyduramamış kürtlerdir. örnegin tek kelime türkce bilmeyen, sosyallikten bihaber, yasalarla kanunlarla uzaktan yakından bi ilgisi olmayan. bunun dışında türk milletiyle kaynaşıp sorun çıkarmayan kürtler neden sevilmesin ki? bu saydigim seyleri bir baskı olarak görmemek gerek. bir toplumun beraber yaşaması için ortak kurallara herkesin uymasi lazimdir. hangi ülkeye giderseniz gidin toplumdan kopuk kesimlere iyi bakılmaz.
eskiden kalma kulak dolma dolduruşlar.* eskiden kürtler direk pkk olarak algılanıyordu. millet olarak genelleme yapmayı çooook severiz biz.
silahlı örgüt kurup, sözde devlet güçlerine silahla mukavemet göstermeleri bir sebebidir.
edep, adap, görgü, diksiyon, kişisel temizlik, karakter, kişilik, mizaç, huy, ahlak...

sevilmemelerinin başlıca nedenleri; sorun şahsım gibi 50 tane izmirli hemşerime size benzer yanıtlar vereceklerdir...

edıt: kesinlikle ırkçılığa karşıyım özellikle 21.yy da fakat kürtlerede sempati duymuyorum nötrm arkadaş her siyasi görüşten kime sorarsanız sorun egeli, akdenizli, trakyalı, birine size benzer yanıtlar verecektir..
kürtlerle problemi olan kişi düşüncesidir.

kürt değilim, görünce yolumu değiştirmiyorum. allahın kulu, sevip sevmemek bana düşmez.
Çekirdek aile sayıları 8 olduğu içindir. Bide çocukları sokağa doğru sıçarlar* 5-6 yaşında fakirlikten çalışmaya ba§larlar. Kürt çocuklarının 14te 1i sağlıksızlıktan ölür.
- türkiye'nin ilerleyemeyişinin sorumlularından olmaları ,
- suç oranının %80'ini oluşturmaları ,
- töre olayları ile ülkenin zaten az olan itibarını zedelemeleri ,
- kundaktaki bebeğe tecavüz etmeleri ,
- otobüsleri , okulları molotoflayıp suçsuz insanların ölümüne sebep olmaları ,
- istanbulun göbeğinde her türlü iğrençliği yapıp turistlerin gözündeki türk imajını zedelemeleri ,
- leş gibi kokmaları ,
- daha 13 yaşındaki çocuğu evlendirmeleri ,

bu böyle uzar gider.
sürekli bi kendilerine özgü ayrıcalıklar istemeleri.
bide bizimde dilimiz
bizimde bayrağımız var demeleri.

bu ülkede bir dil bir bayrak vardır. lazlar çerkezler neden kalkıp böyle bişey demiyor da neden hep şikayet bunlardan?
kürtler demokratik yöntemlerle kendilerini ifade edebildiği gibi gerektiği yerdede silahlı bir şekilde hakkını nasıl savunabileceğini dünyaya göstermiştir. Her alanda başarılı olan bir toplumun sevilmeme ihtimali çokta normal bir durum olsa gerek.
Nasıl başarılı olduklarını anlayamadım. 1500 yıldır dağlarda Köpekler gibi yaşarsınız bi Devlet kuramazsınız. Sonra her alanda başarılıyız. Vatansız enik sürüsü sizi
(bkz: he yarram he)
kibar bir biçimde anlatmak gerekirse şehir yaşamına uyum sağlayamamalarından dolayı yaşadıkları illerde huzursuzluğa neden olabilmektedir. Ayrıca her ilde uyuşturucu, kaçak sigara, korsan cd vb. üçkağıt işlerde de kürtlerin parmağı vardır. velakin her genelleme gibi bu da yanlıştır. (bkz: benim kürt komşum da var)
çoğu pkk demiş ama pkkden önceki katliamlardan bahsetmemiş hiç?onu napalım.
Niye sevilsin ki.
insanlık olarak harika insandırlar, bunda şüphe yok. misafirliğe gitsen seni kesinlikle aç bırakmazlar, ne ihtiyacın varsa yaparlar. muhabbetleri de pek tatlıdır vesselam. ama gel gelelim şu terör çıktığından beri birbirimizi yiyip duruyoruz. abi kim çıkardı bu terörü diyesi geliyor insanın. biz nasıl bu noktaya geldik. hani ne güzel anlaşıyorduk noldu?
şimdi burada önemli bir nokta var tabi. biz türkler de bazı konular çok ön yargılıyız. inkar etmeyelim evet öyle. o bozkırda, dağda, taşta, tepede, o elverişsiz koşullarda yaşayan halkı tüü pis kaka olarak görüyoruz. aslında bu da bize empoze edildi ama oraya girmiyorum şimdilik. ilk önce oradaki yaşam koşullarını anlayıp ona göre konuşalım. orada rezistanslar avm ler mi var lan öyle. her yer dağ taş. buradaki rahatlık yok onu söylemeye çalışıyorum. yani adamlar bi kere yaşam koşullarında rahat değiller ki. ama televizyonlarda tutturmuşlar kürtler pkk ya yardım ediyor bilmemne. lan sen ilk önce oradaki yaşayışı bir düşün bakalım beyinsiz.
orada görev yapmış bir öğretmenden dinlediğime göre; pkk mensubu şerefsizler bu garip köylüye gelip ona yardım etmesini söylüyormuş, ona erzak falan vermesini emrediyormuş. hadi karşı gel bakalım. hepsinde kalaşnikof anasını satiim. masum insan da "mecbur" ona yardım ediyor haliyle. kim olsa onu yapmak zorunda ona bir şey diyemeyiz.
bir de o garip, masum kürt amcamızı, dayımızı, abimizi, kardeşimizi kandırıp beynini yıkıyorlar ve onları da kendi pisliğine çekiyorlar ya ona dayanamıyorum işte. aklıma geldikçe sinirden elim ayağım titriyor.
ben bu kürtleri değil, beyni yıkanmamış, temiz yüreğiyle birlik beraberlik gibi iyi şeyler düşünen kürtleri seviyorum. umarım öyle birileri yaşıyordur.
ahlak kavramı dahilinde yetiştirilmedikleri, bu kavrama çok yabancı oldukları için.
bunu anlamak için onların gözlerindekı bakışı yakalamalı kişi, nasıl nefretle bakar o gözler kürt olmayanlara.
allahın zencilerle birlikte kayırdığı topluluk. o yarrağın başka bir açıklaması olamaz.
bütün kürtleri aynı kefeye koyan insanların sevmemesidir.
neden faşistler faşist ile aynı sorunsaldır.
Normal olmadıklarından ötürüdür.

Trafikte kendilerini belli ederler, toplu taşımada leş gibi kokmalarına rağmen bağırarak kürtçe konuşmaktan çekinmezler, elalemin karısına kızına laf atarlar, hiçbir sebep yokken yoldan geçen birine saldırabilirler, tek kaşlıdırlar, cahillik diz boyudur vs vs. Saymakla bitmiyor.

Yalnız Hainlik, kıskançlık, kin, intikam vs. Duygularıyla dolu başka bir ırk daha görmedim ben. Gidip bir tokat atın o gece sizi öldürme planı yapmadan uyuyamazlar.
faşist olduğunu sözlükte anlayan yazarların herkesin benimsediğini sanıp herkese teşmil etmeye çalıştığı sorunsalcık. ne var ki ülkemizde çoğu insan insanları insan olarak değerlendirmeyi ve hata yapan kürt'ü eleştirmeyi, hata yapmayan kürt'ü sırf kürt diye doğuştan yaftalamamayı bilmektedir.