bugün

kendi ailesinden 44 kişiyi öldürebilen fertlere sahip olan bir halka yapılabilecek en son tanımdır. kürtlerin sadece üniversiteli, top sakallı humanistler olduğunu düşünen saf insanın önermesidir. *

edit: başlık sahibi ülkücü değildir. herkesin bildiği üzere kendilerine böyle bir yakıştırma yapan kürtler mevcuttur. kendilerinden esinlenilerek açılmış başlıktır.

edit2:olayı sadece 44 kişiye yığan sığ görüşlü yazarlar olmuş. +30 bin eklerlerse sanırım konu hakkında herhangibir fikir elde edebilirler.
(bkz: etnik kimliği evrenselleştirmek)
bir tezdir, iddiadır, savdır. aksini ispatlamak kolaydır da lehinde gösterilecek tek bir örnek bulunamayabilir.
(bkz: hanım koş kürtler demokrasi getiriyormuş)
saçma bir genellemedir. zaten kürtlerin böyle bir iddiası da var mıdır bilmiyorum. hiç karşılaşmadım. ama mesela türklerin kardeşlik ve "arkadan vurmama" vurgusu her dem yapılır. orta asya'ya dayandırılan tarih anlatısında ise türklerin birbirleri ile savaşlarından bahsedilir hep. durum böyleyken "türkler sırttan vurmaz" ya da "türkler barışçıdır" söylemini sen sorguladın mı hiç? sanmam. ama kürtlere aklınca laf sokacaksın. sen hem kürtleri devlet kurmuyor diye aşağıla, sonra da onlara savaşma de!? sen ilk önce kafandakileri bir netleştir, üzerindekiler bir çıkar. ne dediğini anlayalım değil mi ama?
"barışı özledik, apo'yu özledik." şarkısını dinleyip, gaza gelip, suçsuz bebeleri bile öldürebildiklerine göre hakikaten en barışçıl halktır kürtler, yoksa barış için bunları yapabilecek kadar şerefsizleşen başka bir millet bilmiyorum ben.
başlık sahibinin tanımından yola cıkarak; '' 44 kişinin katili '' tanımı çokta güzel bir his yaratmasa da işin aslı bilinmedigi için agza gelen soylenmektedir. 44 can 44 korucuya aittir. bunun kürtlükle alakası yoktur. bunlar sadece ''' kendi istekleri dışında '' kürt doğmuşlardır. ama kendi istekleri ile türkleşmiştir. eger konu bok atmak olucaksa ülkücü düşünceyi çürütecek cok gercek oldugunu unutmamak gerekir. durup dururken insanların kafalarına X bir halk ya da X bir takım adına taraf olucam birşeyler sokucam diye diger tarafa bok atmak ya acizliktir ya da cahilliktir.

insanları secimleri ile yargılamak gerekir. evet PKK lı olmak bir secimdir ama kürt olmak bir secim degildir. sen erkeksin bu senin secimin degil ama karı gibi hareket edersen, ibne derler top derler.. anlatmak istedigim insanlar kürt dogmussa ya da turk bu onların secimi degildir. ama eger bir insan pkk lı ya da ülkücü olmussa bu onun secimidir yargılanabilir. eger sen serefsizsen bunu yargılayabiliriz ama insan bedeninin içinde dunyada olman senin secimin degil.

olgun bir insanın bunca olay ve tanımlardan sonra kurtu kürtten,türkü türkten, insanı insanı ayırt edemiyorsa +18 dir. hemen ekranın başından uzaklaştırılması gerekmektedir. haaa bir de tembihleyin elini prize sokmasın,bak saat 9 u gecmiş uyku saati gelmiş hemen sütünü verip yatırın. iyi uykular. ( yıllardır uyuyorsunuz,umarım uyanırsınız )
duygusal bir genellemedir. hiçbir milleti barışçıydı, savaşçıydı gibi genellemelere tutmak adil değil. her milletin içinde zıt karakterli insanlar görülebilir. törelerinin, kan davalarının varlığını düşününce belki bunun aksini düşünüebilir insan. ya da bu topraklarda huzur içinde yaşamak varken, dağlara çıkmak, bayram tadında kutlanacak nevruzda dahil her kendilerince özel günde etrafı yağmalamaya kalkmak, kaldırım taşlarından bile rahatsız olmak pek de barışçıl gelmiyor bana. ha ama neye itiraz ederim. ben bütün kürtler savaşçı demiyorum.neyseki içlerinde doğru düşünenleri çıkıyor.
türkler de aynı oranda dünyanın en barışçıl halkıdır başlığı altında karşılık verilesi, tanıma da iki üç cinayet örneği yazıp bütün bir etnik kimliğe mal edilesidir. Şimdi x milletine mensup üç kişi çıksa biz orospu çocuğuyuz dese, siz yine bütün bir etnik kimliği orospu çocuğu diye etiketlersiniz.
(bkz: bsg dedirten solcu zırvaları)
Başlığın azılı bir faşist tarafından açılmış olmasına rağmen, sırf saldırayım klavyem götümü parmaklasın mantığı ile birilerinin faşistlik yapmaya devam ettiği başlık. Bsg dedirten hıyar bkzları var ki onlardan bahsetmiyorum bile.

sözlükte yazmaktan, siyasetten, vatanseverlikten tek anladığı "fırsat bulayım, kürtlere saldırayım" olan şahsiyetleredir lafım. siz gelmeden önce bu sözlüğün ana teması kürtler değildi. ne bu kadar malca başlıklar, ne bu kadar ırkçılık, ne de türk/kürt muhabbeti oluyordu. o yüzden kendinizi ne kadar vatansever görüyorsanız, o kadar kendi suratınıza tükürün.
ebabil de bir kuştur.