kürt olduğunu da bastırarak belirtmemesi gereken kişi söylemi.

bu ülkede, bir kürt, her şey olabilir;

müdür olabilir,
bakan olabilir,
başbakan olabilir,
hatta ve hatta cumhurbaşkanı da olabilir.

ama bir kürt bu ülkede sadece kürt olamaz.

işte bu ifadenin sahibinin sıkıntıda olduğu nokta burası. bu ülkede bastırarak ben ''kürdüm'' dersen otomatikman bdp yada pkkli oluyorsun. sen kabul etmesen de düşünce bu yönde oluyor. yok arkadaşım saçmalıyorsun diyenler için iki örnek vereyim;

1. şerafettin elçi bayındırlık bakanıydı. yukarıda belirttiğim gibi bir kürt bakan olabiliyora örnek. ama ne zaman bu adam çıkıp ''ben kürdüm ve bu ülkede kürtler var'' dedi. işte o zaman işler değişti. görevinden alındı ve 2 yıl hapis cezası aldı. bu da kürt olunamayacağına örnek.

2. ahmet kaya hiç bir örgüte üye değildi ve hiç bir eylem olayı yoktu. ''ben kürtçe şarkı yazıp söyleyeceğim'' dediği güne kadarda kendisinden kimse nefret etmiyordu. iyide kazanan bir şarkıcıydı. bu, bu ülkede bir kürdün iyi bir konuma gelebileceğine örnek. ama ne zaman ''kürtçe şarkı söylemek istiyorum'' dedi. işte o zaman işlerin rengi değişti. vatan haini ilan edildi ve çok sevdiği ülkesinden ayrılmak zorunda kaldı. bu da kürt olunamayacağına örnek.

bir kürdün bu ülkede iki tercihi var; ya kürt olacak ve sıkıntılarla uğraşacaksın ya da kürtlüğünü bir kenara bırakacaksın.

daha da özetle ya para ve rahat bir hayat ya da onur.
(bkz: kürt hizbullahı)
adıyaman'ın %70'inin kürt olduğu, son genel seçimde adıyaman'da ak parti'nin oy oranının ise %67 olduğu, bdp'nin ise % 6'da kaldığı göz önüne alınırsa;
Adıyaman kürtlerinin büyük çoğunluğunun dediği şeydir.
kürt olduğunu kuramadığı cümle ile ispat etmiştir.
Ulkemizde bircok hatta cogunlugun gorusudur.
Ben de onlardan biriyim ama gel gor ki kendini memleketin varisi sayan okuzler anlamiyor bunu.
(bkz: anlatım bozuklukları)*
(bkz: Bu lafı diyen kürt doğru yoldadır)
Dilbilgisi açısından hatalı bir söylem. Ama anlatılmak istenen doğru.