bugün

ikisi de çocuktur. her çocuk masum doğar. kabahat onların beynini yıkayanda.
Kürt çocuğu 10 kişiyi toplayıp 1 kişiyle kavga eder.
Türk çocuğu teke tek dövüşmek ister.
ikisinin de saçlarını üçe vurunca kafada on tane yarık çıkar ama bi alamancı çocuğun kafası yumurta gibi olur. alamancı çocuğu diyorum evet.
hiçbir farkları yoktur. ikiside insan ırkına mensuptur.
kaçak elektirik kullanıp, devleti enayi yerine koyup da ertesi gün sınıfta elektirikler kesildi ödevimi yapamadım diyen,
devlet kavramını idrak edemeyen ve edemeyecek olan çocuktur. gençtir, şahıstır.
onlar çocuktur ve dünyanın en güzel varlıkları...
ileride ne olacakları büyüklerin elinde, bırakın dost olsunlar, beraber gülüp beraber oynasınlar. kimsede birbirlerine kışkırtmasın!
türk çocuğu meyve suyuna saldırmaz.
ikisi de birer küçük sevimli çocuktur, ikisinin de gözlerinde aynı masumiyet vardır. kabahat onlarda değil, onları birbirine düşman edenlerdedir.
efendim haticeye bakmayıp, neticeye bakmak gerekiyor. ikisi de çocuktur, tabi ufak çocuklardan bahsediliyorsa. önemli olan büyüklerini karsılaştırmak.
ikisinin de beyni yıkanmaktadır.
iyi arkadaş olabilirler mesela.
kürt çocuğunun gerçeği (bkz: ceylan önkol) (bkz: uğur kaymaz) onlar çocuktu suçları kürt çocuğu olmak başka bir şey değildir.
ikiside küçükken sümük yemiştir.
kürt çocuğu 5 lira karşılığında polise taş atar, türk çocuğu bunu asla yapmaz.
mahallede takımları türk kürt diye ayırmadan karışık halde maç yapan, topa vururken ya da şut kurtardığında spikerlik yaptığı anda futbolcunun ırkını ayırmadan sadece adını söyleyen çocuklardır. Sonuçta çocuktur. Kıyaslaması yoktur.
her kürt çocuğu aynı değildir ancak her türk çocuğu aynıdır, hepsi vatanını sever.
türk çocuğunun içinde sevgi vardır, kürt çocuğunun içinde, nefret.
ikisi de çocuktur ve ikisinin de üstüne aynı yağmur yağar, aynı güneş doğar.
ikisi de ırkını , ailesini , çevresindeki insanları seçmemiş çocuklardır. suçları yoktur.
türk çocuğu türkçe öğrenir kürt çocuğu kürtçe.
ikisi de eğitimlerini türkçe alırlar.
bu kafadan vazgeçmeden kardeş olamayacak çocuklardır. bir kürt olarak yaw arkadaş hepimiz türkiye cumhuriyeti vatandaşıyız, hepimiz bu topraklarda büyüdük. sen iskandinav ülkesiyle türkümü karşılaştırıyorsun? yok kurt çocuğu zebani doğar sonradan boynuzları kaybolur normal insana döner denmesini mi bekliyorsun?
demek isterdim ama sözlük kuralları ve işini muhteşem yapan moderatörler işte...
bu yazdıklarım kürt çocuklarının %65,5 i için geçerlidir. siz bu yüzde içerisinde değilseniz üzerinize alınmayın.

birisi ilk milli maça eşek üstünde çıkar.
diğeri insan üstünde.

Birisi ilk deneyimi hayvanla olunca, müstakbel eşine'de hayvan gibi davranır.
diğeri insan gibi.

Birisi rica eder ister.
diğeri sormadan alır.

birisi büyüyünce elektrik faturası öder.
diğeri kaçak kullanır.

Birisi Fabrikada çalışır, helaline bakar.
Diğeri Allah,Allah der her türlü kaçak göçek işler ondadır.

birisi? diğeri?

edit: bu yazdıklarım bazı yazarları rahatsız etmiş. düzeltme ihtiyacı hissettim. ben bu yazdıklarımı kendi yaşadığım, gördüğüm tecrübelerden yola çıkarak yazdım. genelleme yapmış olmam hata olabilir.
biri potansiyel leş, diğeri potansiyel şehit olmamalıdır.
birine potansiyel gerilla, diğerine potansiyel vatan kahramanı muamelesi yapılmamalıdır.
biri diğerini öldürsün diye yetiştirilmemelidir.
neden mi?
çünkü aynı vatanın, aynı kimliği taşıyan küçük vatandaşları onlar.
bırakın büyüdüklerinde de öyle kalsınlar.

edit: çocukalara dahi diş bileyen bir toplum olduğumuza inanamıyorum.
biz türk milletiyiz beyler, kendinize gelin.
türk analarını, türk çocuklarını katleden ermeni komitacıların kaçarken geride bıraktığı ermeni çocuklarına, onca vahşete, onca zulme rağmen sahip çıkan, kol kanat geren kazım karabekir den hiç mi bir şey öğrenemediniz?
sizin, nasıl yüce bir milletin evlatları olduğunuz hakkında sanırım hiç bir fikriniz yok.
kürt çocuğu nefretle ve ırkçı söylemlerle yetiştirilir,daha sonra bunu anlayan zeki türk çocuğu ise; nefret öyle olmaz böyle olur der...
türk çocuğu askere, polise selam verir.

kürt çocuğu taş atar.