bugün

O da birşey mi. Ben türk olduğum için endişeliyim. Her yer arap sıçmığı doldu amk.

Edit: başlık başa.
Tece' de yükselen faşist eğilimler yüzünden, evet bir Kürt olarak çok endişeliyim, ne olacak halimiz.?
Gerçek kürd endişlenmez..!

Endişelendirir!

Bu 5000 yıllık savaşçı ve kahraman kanımızdan gelir.
Düşünsene kürdistan kurulup kürtlerin insafına terk edildiğini. Kürt bile olsan buna yürek dayanmaz. Dolayısıyla haklısın. .
5000 yil once anadolunun sular altinda oldugunu sanan embesillerin varligini gostermesi adina hakli buldugum endise.

Bakin cok uzaga gitmiyorum 10 bin yil once gaz ve toz bulutuyduk ve rabbim 6 gunde hinkkh diye biraz ikinarak bizi yaratti.
Valla ben bu ülkede yaşadığım için endişeliyim dedirten başlıktır.
Öte yandan Kürtler'i severim.
Diyarbakır'da yolda yürürken girdiğimiz öğretmen evinde şıp diye oralı olmadığımızı anlamışlar, kürt halaylarını ve müziğine ara verip "Drama Türküsü"nü söylemişlerdi. Ne kadar zarif bir düşünce görmesini bilene.
Örneğin ben aynı durumda gidip de sahnedeki sanatçılardan o bölgeye ait bir şarkı söylemelerini isteyemem. Akıl edemezdim, akıl etsem de burada takmazlardı.
Cizre'de, Van'da, Ağrı'da hep hoşgörü sembolü olmuşlardır benim için.
Ama Kürt ile PKK'yı karıştırmamak lazım. PKK haindir, kalleştir.
Hepsinden önemlisi satılmıştır, aptaldır.
Yıllardır ölmekte ve öldürmekte ama bu savaşın kendilerine ne kazandırdığını sorgulayamazlar.
Bu savaşı kimin nasıl finanse ettiğini bilemezler.
Ama PKK var diye bütün kürtlerden nefret etmek, bütün kürtleri vatan haini görmek, onların yıllarca türlü zalimliklere uğradığını görmemek, kendi dillerinin bile konuşulmasına izin verilmemesini hoş görmek aynı şekilde şerefsizliktir, vatan hainliğidir.