bugün

görsel
Arkadaşı kımız çarptı heralde.

Diyorum obaya kürt almayın diye.
kürdüm, 80 küsur yıl felan önce dağda kart kurt yürürken keşfedilmişim. can sıkıntısından 80 küsur yılda yarısı türkçe, yarısı farsça bir dil uydurmuşum. taş devrinden bile yapılı bina vs kalıntısı varken sazdan klubelerde yaşadığım için hiç yapılı bina bırakmamışım. ne bir halk eseri ne bir şiir ne bir edebi cümle yaratmamışım felan işte ne kadarını yersen artık.

edit: neyse ki türkçüsüde kürtçüsüde eşit derecede ironiden anlamıyor.
Git ötede oyna.
(bkz: bizzzene ammınaaa koyyyummmm)
(bkz: boş yapma sanatı)
Esekler 5000 yilda hic mi evrim gecirmemis ? Tuhaf.
yok da az ilerde bağırsan diyecektim. kulağımın amuğa kodun !
ooo reis, rakamı bulmuşsunuz, tebrik ederim. uygarlığınız için müthiş bir gelişme. tekerlek ne aşamada?
Türk tarihinden bahsediyorsunuz doğrudur.bir insan kürdüm dediğinde akla ilk onun türk oluşu gelir.kürt bir türk boyudur.özbeöz türkoğlu türktür.
5000 yılı boşver, bize 500 yıllık bir Kürt kültürel mirasını göster 5000 değil 50 bin yıl olarak kabul edeceğiz söz.
Var. Böyle komik başlıklar açma.
Tırrek lütfen.
Kürt, lütfen.
Eruhlu biraz içerlemiş gibisin?
-Sönmez Reis.
Hala eşek üstünde gezip medeniyet yoksunu olmanız dışında başka söze hacet var mı?
5000 bin yıllık tarihiniz var ama bi konuşmayı öğrenemediniz aq.
Kürt takviminde 1 yıl 1 gün ise inanacağım iddiadır.
say len.
görsel
Madem 5000 yıllık tarihin var o 5000 yıllık tarihinde ne yaptın diye sorarlar adama. Bir adet devletin var mı, yok. insanlığa bi faydan oldu mu, yok. Bir icat, buluş, bilimsel bir katkı var mı, yok.
Ne var bir keleş bir hewal bir leş bir de eşek.
eski Mısırda da Kürdistan ı kurmaya çalışıyorsunuzdur amk.
Olur mu koçum, bir 5000 de benden olsun 10.000 yıllık tarihin olsun.

Edibüdü: Bunu diyen birine neden bu bonkörce 5000 yıllık güzellik yapılması?
Yazık değil mi?
Nasıl olsa 10.000 senedir insanlık tarihine müzelerde gösterilecek bir tane insanlık adına neden bir objemiz yok diye düşünecek zekâ seviyesinde değil.
Sevinsin garibim...
bir de yontma taş devrinden çıkabilseniz.
görsel
5000 yıllık tarih varsa kesin o dönemlerde de ateşi kaçak kullanıyorlardır. Tarih tekerrürden ibaret malum..