bugün

Kürt olduğum için söylemiyorum ama bence dünyadaki en anlamlı ve en güzel marş.
görsel
kürdistan mı orası neresiymiş, haritada gösterin bakayım.
yanlış atmışsan keke gerçeği aşağıdadır.
http://www.youtube.com/watch?v=RpKY_jvCVxk
(bkz: sönmez reyiz)
oyun havası gibi milli marş. halay çekerim la ben bunla. resmen içimdeki mahmut tunceri ortaya çıkardı.
görsel
orusuktan teyyare.
Helaaa vela velvelaaa.
dünyada emperyalist devletlerin kurduğu bir devlet var mı varsa biri göstersin en son barzani denemişti sonuç ortada devlet kurmak güven özveri tecrübe ister o da sizde yok böyle kendi kendinizi tatmin edersiniz işte .
la minör'den;
dööövvleeettt, şanlı dövleeett bizzeeeee bahmiyööörrrr
dööövvleeettt, şanlı dövleeett bizzeeeee bahmiyööörrrr

ile başlayan bir marş diye duydum.
her ulusa saygım ve sevgim vardır. Düşünüyorum bazen ülkenin devlet başkanı ben olsam çıkar konuşurum. Ermenistanı ziyaret etmek isterim. Onca gerilime rağmen geçmişte yaşanan olaylardan bugün yaşayan insanların sorumlu tutulması saçmalıktır derim. Mesela Soykırım meselesi, işin uzmanları çıksa araştırsa, tarafsız ve bağımsız bir şekilde kararlarını verseler. Deseler ki katletmişsiniz, özür diler paşa paşa tazminat verilmesini sağlarım. Eğer gerçekleştirilmediği ispatlanırsa Ermenistandan özür dilemesini talep ederim. Eğer tarihin izleri silinmiş hiçbir delil yeterli bulunmamışsa ilişkileri normalleştirmek için adım atarım.

Bu örneği hayata ve insanlara pozitif bakış açımı anlatabilmek için verdim. Kürtleri anlıyorum, hevesleri var. Talepleri var. Marşları da olabilir. Anlayamadığım nokta neden zorlama bir ülke üzerinden politika güdülmekte ve diğer ülkelerin toprak bütünlüğüne göz dikilmektedir. Yakın zamanlarda bağımsızlığını ilan eden ülkelere bakalım mı? Kosova. yaklaşık 500 yıl osmanlı bünyesinde kalmış, Osmanlıdan kopunca Yugoslavya parçası olmuş, o da parçalanınca Sırbistan'a bağlanmıştır. Sırplar da nasıl olsa bu millet bizden değil ama toprağımız üstündeler deyip yıllarca sömürmüşlerdir. Hatta Kosova halkı 2008 yılında bağımsızlığını tek taraflı ilan edip isyan çıkarınca Avrupa Birliği Kosovanın Sırplarla bir alakası olmadığı için ayrılığını desteklemiş, Sırpların ab'ye üye olabilmeleri için Kosova ile masaya oturmalarını şart koşmuşlardır.

Çünkü kosova bağımsızlığı hak etmektedir güzel kürt kardeşim. Karadağ'da aynı şekilde. Siz Irakta, Suriyede, Türkiyede böyle değilsiniz. Hakkınız yenmemiş, ulus kurmamış ve ulusunuz için hak talep edeceğiniz yeri kendiniz bile bulamamışsınız.

1. Dünya savaşında Osmanlı Kuzey Afrika, Ortadoğu, Mezapotamya, Anadolu, Kafkasya bölgelerinde devasa toprak kayıpları yaşadı. Siz neredeydeniz? Neden o kayıp topraklara bir dakika hemşerim buralar hep benim diyemediniz?

2. Dünya savaşında 65 milyondan fazla insan öldü, neredeydi sizin kürdistan bağımsızlığı için aşkla yanan güçleriniz, imparatorluğunuz bir gücün yanında savaşa girip kurtarsaydı toprağını. Hindiçin 1 milyon, Endonezya 4 milyon kayıp verdi. Macaristan ve Romanya nazi korkusu da olsa ulus benliği ile tarafını seçip savaşa girdi 800 bin üstünde kayıpla savaşı bitirdi. Hiç kusura bakmayın hem canım cennette hem çüküm şerbette demekle olmaz bu işler.
Olmayan bir ülkenin milli marşıdır. Bayrağıyla iyi tuvalet temizlenir. Bol klorakla hemde.*
rusya'Nın kucağında hoplarken yazılmıştır.
Hav hav diye başlayıp hav hav diye bitiyor. Evet.
efendim işbu entry ağır küfür içermektedir.

ulan şalvarı yırtık ibneler, siz kiim muhannet devlet kim? ahırdaki eşekleri yöbetemeyen adam devlet kuracağım diyor. ulan allah sizin elinize düşürmesin.
bu orospu çocukları leğende yıkanıyor. duş nedir, jakuzi nedir bilmezler. gece babey başlıyor aneyi tokmaklamaya, odadaki 30 kız amını parmaklıyor, 50 oğlan vuruyor 31e. sabah olunca nolacak, ahırın kapısında sıra, yerde mavi leğen. hele berivaan tez yıkanasan looo.
sizi medeniyet yoksunu dağ keçileri siziii.
bizde ebeveyn banyosu vardır lan. her çocuğun ayrı odası olur, it sürüsü gibi yer yatağında yatmazlar.
Dedirtir.
görsel
Eşek anırmasından hallicedir.
Olmayan bir milletin, marşı. :D.

Komik lan.
ütopya peşinde koşan üç beş tane eşekçinin uydurmasıdır.
bu marş sayesinde türkçenin ne kadar önemli bir dil olduğunu anladım.türkçe prodental dil yani dilin damağa değmesiyle konuşuluyor. Misal fransızca gırtlak...

ama bu adamlar kusarak anlaşıyor gibi. Yani şöyle grammer yapısına baktıkça gerçekten kürtçe adına üzülüyorum. iğrenç bir dil diyeceğim üzülecekler ama gerçekten iğrenç bir dil.
özgürlük, direniş, başkaldırı temalı marş.
ama afrin'den kaçıyorlar?!
ooo milli olmuşuz.
Ai
Ai
Ai
Ai
Ai
Diye uzar gider.
yazarı bile olmayan marşın ülkesi mi olur.
a ve i seslerinden murekkeb ve müteşekkil olan her hangi bir ses olabilir.