küfür dilin tadı tuzudur...
katılmak isteyen arkadaşlar tarihci76'ya özel mesajdan iletebilirler.
nereye imza atıyoruz.

küfür olmasın, herkes fikirlerini yazsın, hazımsızlık çekenler maden suyu içsin.
çok şey isteyen gruptur. küfürsüz hayat olur mu ki sözlük olsun, ammuna koyyim.
insanlar birbirlerine küfretmeden de bir şeyler aktarabilir veya anlatabilir. küfür normal hayatın bir parçasıdır. tamamen hayattan çıkarmak olmaz. ancak abartılı ve hakaret edici küfürler olmamalı, herkes sınırını bilmeli.
hayatta küfürsüz yaşayan kişi kendine karşı dürüst değildir. hayat size küfür ederken sizin küfür etmemeniz abestir. küfür yeri gelir bir kadının ağzına da yakışır, yeri gelir bir öğretmenin de ağzına yakışır.

sözlükte küfür etmemek burayı özgürlüğü kısıtlanmış bir yere çevirir. sözlük, insanların fikirlerini sokakta konuştuğu gibi ham ve işlenmemiş şekilde dolaştığından içinde küfür olması gayet normaldir.

eğer bunu beğenmeyenmeyen bir grup varsa lütfen bu alt kültüre karşı saygılı olsunlar, küfür görmek istemiyorlarsa gözlerini kapasınlar.

edit: başlık başlığı açan kişiye ait değildir. "ben küfürleşmek demişidim" deyu gelecek arkadaşlar sakin olsunlar.
insanlara küfür etmeden birşeyler anlatmanın mümkün olduğunu gösterebilmek için küçük bir başlangıç.
amaç şaka amaçlı küfürleri engellemek değildir, insanları birebir hedef alan küfürleri engellemektir.
(bkz: bi siktir git) diyerek başlanabilir.
küfürde sonuçta sokak kültürünün ürettiği farklı bir desendir küfürüde kabul etmek gerekir.
küfür etmekle yazmak ayrı şeylerdir. biz küfür etmeyin demiyoruz, küfür yazmayın diyoruz.

örnek.

mesela ben bir entry yazayım, biriside bunu okusun. ve yorumlasın.

en zayif halka: atatürk çok hede hödö, siyasi görüşünde hatalar var falan.

okuyan: klavye başındaki kişi: (hastir lan oradan atamıza yanlış diyor)

okuyan kişinin yazacaklar: atatürkün siyasi düşünceleri mutlak doğrudur, ben öyle kabul ediyorum.

gibi.
(bkz: yaran yanlış okumalar)
(bkz: kültürsüz sözlük istiyoruz)
Küfür, burjuvazinin ağzında bir lağım çukurudur... küfür, işçi sınıfının ağzında bir çiçektir! (bkz: can yücel) (bkz: serbest çağrışım)
ben de bu gruba dahil oldum. Küfür etmek bence doğal bir tepki olarak var. Tamamen olmasın kaldırılsın diyemem özgür sözlük içeriğini mahveder bu durum. bunun yerine kişilerin birbirlerine hakaret ettikleri durumlarda yasaklanamalı ve önlem alınmalı.
tarihçi76 sevdiğimiz bi abimizdir. arkasındayızdır herdaim. lakin sözlükte şakirt, kemalist, türk, kürt gibi başlıkların sıçılmaması garantisi verildiği halde üye olacağım gruptur.
(bkz: adam haliçte yaşayan simon beyler)
istek sayfasını andıran başlıklar.
yazarlar da şımardı bu ara. her yazar bir şey istiyor... bana da hafif küfürlü edebi içerikli biraz saygılı azıcık sevgili bir sözlük lazım. mümkün mü acaba?
destek vermemek elde değil denilecek istektir.her ne kadar yerinde kullanan yazarlara gülmemek elde olmsada küfürsüz hava sahası için altına imza atmak lazım.hem zaten karmama da nihilist yazmışlar bu toplumsal tepkiden sonra belki düzelir.
ben de küfürsüz sözlük istiyorum ama bazıları canımı çok sıkıyor amına koyayım.
sözlükte küfür varmış gibi anlamsız taleple gelen gruptur.
kim küfür ediyor sanki amk ya zall seviyor küfür edilsin istiyor.
yoksa "orospu çocuğu" diyen adamı 5 gün çaylak yapmasını nasıl açıklayabiliriz.
sözlük hayattır;küfürsüz hayat olmaz.
bende koyjamm haa diyerek katılcağım gruptur. hayır şaka bi yana sokakta iş te evde heryerde küfür var hani bari burda küfürsüz bişeyler okuyup paylaşalımı çok istiyorum ama bunun imkansızlığının da farkındayım .
küfür de bir kültürdür. yerinde kullanıldıkça sorun olmayacağını düşünüyorum. gidip de millete söveceksen kullanma tabii ki.
(bkz: sözlükte kız var küfretmeyin amına koyayım)
demaio'dan geliyor;
(bkz: siktir ordan)