bugün

uludağ sözlük yazarlarının bir alt kümesini oluşturan bakınız ile ayar vermeye çalışan yazarların bir kısmını olan küfürbaz yazarlar, sözüm size.

yapmayın!.

diyorum ama neden diyorum açıklayayım. klişe bakınız vermenin dayanılmaz hafifliği değil sizin bu yaptığınız, ondan daha seviyesiz, daha anlamsız. başlığa cevap niteliğinde bakınız vermek zaten formata aykırı olan bir şey bunu ısrarla yapmak niye.

--------------
başlık: şunun şöyle olması (ve altında ilk entry olarak açıklamalar, düşünceler)

2. mesaj olarak lavuk yazarın bakınızı: 2. (bkz: bi siktir git)
--------------

Bak sözlükdaşım, hepimiz aynı ortamdayız, öncelikle sana lavuk dediğim için üzgünüm ama bu yaptığın lavukluk ve lavukluk yapana lavuk demek haktır. açılan başlığı ve ilk entryi beğenmedin mi? vah vah. içinden (ya da kötüsü sesli olarak) "hassiktir lan" da demiş olabilirsin, bu da senin hakkındır bir insan olarak, fakat bu hakka sözlük sınırları içerisinde sahip değilsin.

kesin anlamamışsındır, bir de şöyle açıklayayım, senin başlığı açan yazara özel mesajla "hassiktir lan, açacağın başlığa kafam girsin" yazmaya cesaretin var mı? yazamazsın değil mi? be hey lavuk (2 oldu tekrar, özür dilerim ama yine hak ettin) özel mesajla yapamayacağın, şahsen dile getiremeyeceğin şeyleri entry olarak yazabileceğini sana kim söyledi. senin daha masum bir alt grubun da dedirten entry tayfası. yine bu tayfa da "hassiktir lan, açacağın başlığa kafam girsin" diyemeyeceği için "hassiktir lan, açacağın başlığa kafam girsin diye karşılansa haklı olacak başlık" diye kendilerince tatlı su kurnazlığı yapıp lavukluğunu (3 olmadı, lavuksun demedim farkındaysan, yaptığın lavukluk, ayıralım bunları) format dansözlüğü yaparak gizleyeceğini sanıyor. bu oynaklıklarınız sadece oynaklık olarak kalıyor herkesin gözünde bilesiniz. kankigilleriniz nick altlarınıza "şu entrysi ile ayarın kralını vermiştir, gıdısından öpüyorum" dese de lavukluğunuz bakidir.

Onu yapma bunu yapma dedin ne yapalım?

Haşa, ben kimim ki sözlerime uyacaksınız, ben de sıradan (hem de 6. nesil) bir yazarım, sadece fikrimi öne sürüyorum, siz de sadece küfürlü bakınız vermeden ister bu başlık altında ister evrenin herhangi bir köşesinde fikrinizi belirtebilirsiniz. bakınız vererek yazar eleştimek -daha hafif bir tabir kullanamayacağım mazur görün- mallıktır. başlığı açan yazara mı köpürdün? yiyorsa git özelden kinini kus, yerden yere vur hakaretinin orada yap, hıncallık uluçluk yaparak yazarlık imkanlarını kullanarak küçük hıncal olma başımıza. birisine "siktir git lan" demek şahsi bir meseledir ve sözlükler şahsi meselelere alenen yer verilmemesi gereken yerlerdir. git iyi kötü fikrini açıklayan entryni yaz, istiyorsan bsg bakınızını en sona yine ekle. sen sadece (bkz: bi siktir git) yazarsan sonunda siktirip gidecek olan sen olacaksın bilgine. *.**
yer yer caizdir...

hangi yerlerdir bu yerler? açıklayayım;

evvela, sözlükte küfretmek serbest midir değil midir? sorusunu cevaplayalım, sözlükte gördüğünüz üzre sinkaflı cümleler gırla, yani durum ortada.

eğer ettiğiniz küfür, sözlüğü yasal yönden zor duruma sokacak bir küfürse -herhangi bir ünlü şahsa, resmi bir kurum ya da kuruluşa vs- çaylaklık ve hatta silinme sebebidir.

sözlük yazarlarından birine küfrettiysen de, yine aynı şekilde.

bunda bir sorun yok, kurallar belli...

biz şimdi sözlük yazarlarından birine küfretme olayını ele alalım; şu bir gerçek ki, küfür bazen gereklidir, öyle bir şey yazmıştır ki gıdısından öptüğümün salağı -nesli önemli değil- okkalı bir küfrü hak etmiştir, bu gibi durumlarda, özel mesaj yoluyla küfretmek senin cesaretini değil, ahmaklığını gösterir, zira bir şikayetle -haklı ol ya da olma- silinirsin!

e şimdi ben ne diye bir orospu çocuğu yüzünden silineyim ki?

özelden sövüp silineceğime, yazdığı entrynin altına, bir bkz veririm daha iyi, o verdiğim bkz da, yazacak bir şeyim olmadığı anlamına gelmez, üstteki antenin, cevap yazmayı hak edecek bir şey yazmadığını gösterir, bir çeşit tepkidir. *
sayfalarca yazmaya değmez, ayar bile vermezsin bunlara, direkt söversin, o da eşşek değilse anlar zaten.

şimdi kimse birbirini kandırmasın, her şey ayan beyan ortada, sen amcık bir başlık açmışsan, ben de altına açtığın başlığı sikeyim yazmışsam, sana sövmüşümdür bariz bir şekilde.

ama dediğim gibi, bir ahmak yüzünden silinmemek için, özel mesajla değil, bkz yoluyla sövmüşümdür, olay budur, göte göt demek...

şu da bir gerçektir ki, bu olay, format dışına çıkan birine, format dışına çıkarak tepki göstermektir, yani onunkinden aşağı kalır bir yanı yok ama dedim ya, hak ediyor bazıları, küfürden gayrısı kesmiyor aq...
(bkz: beğenemedin mi yapraaaaam)
an itibariyle örneklerini gördüğümüz durumdur.
(bkz: bu bakınız küfür içeriklidir)
(bkz: amlarına koyayım ben onların çok ayıp ediyorlar)