bugün

küfür içerikli bakınız vermek

yer yer caizdir...

hangi yerlerdir bu yerler? açıklayayım;

evvela, sözlükte küfretmek serbest midir değil midir? sorusunu cevaplayalım, sözlükte gördüğünüz üzre sinkaflı cümleler gırla, yani durum ortada.

eğer ettiğiniz küfür, sözlüğü yasal yönden zor duruma sokacak bir küfürse -herhangi bir ünlü şahsa, resmi bir kurum ya da kuruluşa vs- çaylaklık ve hatta silinme sebebidir.

sözlük yazarlarından birine küfrettiysen de, yine aynı şekilde.

bunda bir sorun yok, kurallar belli...

biz şimdi sözlük yazarlarından birine küfretme olayını ele alalım; şu bir gerçek ki, küfür bazen gereklidir, öyle bir şey yazmıştır ki gıdısından öptüğümün salağı -nesli önemli değil- okkalı bir küfrü hak etmiştir, bu gibi durumlarda, özel mesaj yoluyla küfretmek senin cesaretini değil, ahmaklığını gösterir, zira bir şikayetle -haklı ol ya da olma- silinirsin!

e şimdi ben ne diye bir orospu çocuğu yüzünden silineyim ki?

özelden sövüp silineceğime, yazdığı entrynin altına, bir bkz veririm daha iyi, o verdiğim bkz da, yazacak bir şeyim olmadığı anlamına gelmez, üstteki antenin, cevap yazmayı hak edecek bir şey yazmadığını gösterir, bir çeşit tepkidir. *
sayfalarca yazmaya değmez, ayar bile vermezsin bunlara, direkt söversin, o da eşşek değilse anlar zaten.

şimdi kimse birbirini kandırmasın, her şey ayan beyan ortada, sen amcık bir başlık açmışsan, ben de altına açtığın başlığı sikeyim yazmışsam, sana sövmüşümdür bariz bir şekilde.

ama dediğim gibi, bir ahmak yüzünden silinmemek için, özel mesajla değil, bkz yoluyla sövmüşümdür, olay budur, göte göt demek...

şu da bir gerçektir ki, bu olay, format dışına çıkan birine, format dışına çıkarak tepki göstermektir, yani onunkinden aşağı kalır bir yanı yok ama dedim ya, hak ediyor bazıları, küfürden gayrısı kesmiyor aq...