bugün

(bkz: cunku esegin zikinden dolayi)
küfrediyorum çünkü hala beyin yerine (bkz: beyincik) le hayatını idame ettirenler var.
küfrediyorum çünkü dünyanın en boktan ülkesinde yaşıyoruz. şehit madencilerin naaşına maske takıyorlar yaşıyor havası olsunda tepkiler azalsın diye...
Birkez daha gorduk ki ulkemizde en ucuz sey insan cani.
küfrediyorum çünkü bu ülkede bir sabaha da hayırlı bir haberle uyanamadık uyanamayacağız.

küfrediyorum çünkü bazı pezevenkler o kömürlerle götünü ısıtıp sadece saçmasapan beyanatlarla, yazılarla olayı geçiştirmeye çalışıyor.

küfrediyorum çünkü bazıları gerekli tedbirleri almayıp sonra da " güzel öldüler" diyip utanmadan insan içine girebiliyor.

küfrediyorum çünkü 1200 tl için hayatlar son buluyor.

küfrediyorum bu adaletsizliğe, bu pezevenkliğe, bu aymazlığa, bu godoşluğa.

sadece küfür edebiliyorum işte.
küfrediyorum çünkü; ülkede gözgöre göre cinayet, katliam, umursamazlık var.

küfrediyorum çünkü; şerefsizler şerefsizleri doğuruyor, getiriyor. sonra, şerefsizler şerefli insanları katlediyor, katledilmesine göz yumuyor ve sen buna ses çıkarttığın zaman sesini kısıyorlar...

topunuzun ağzına dolu dolu sıçayım...
Hayat çok boktan.
küfrediyorum çünkü vapur faciasından hemen sonra güney kore başbakanı istifa ederken, bizimkinin yandaşları hala alkış tutuyorlar.
hala bu ülkede siken adam en değerli adam.
Hakaten o kadar cok insan var ki.
Küfrediyorum çünki, yuzlerce can gitmeden kimsenin kimseyi taktığı yok.

Küfrediyorum çünki maden kazaları için verilen önergeyi reddedip ardından gelen dandik önergeleri kabul eden bir hükümete sahibiz.

Küfrediyorum çünki insanları 1.5 kilometre yerin altında çalıştırıp, bu mesafeyi 45 dakikada aşmanın mümkünatını sorgulamadan 45 dakikada temiz havaya ulaşma eğitimi veren işverenimiz, bunu işyeri güvenliğine uygun bulan bir mevzuatımız var.

küfrediyorum çünki aziz yıldırımın ne yaptığı 1200 tl maaşlı bir kömür işcisinin nasıl yaşadığından daha önemli hayatımızda. Bir süre sonra 1992 de ölen 263 canı unuttuğumuz gibi herkes unutacak ve bizi uyutan şeyleri hayatımızın en önüne tekrar koyacağız.
küfrediyorum çünkü,

onbeş yaşında bir çocuğun maden de çalıştırılmasına göz yuman insanlar ile aynı ülkede yaşıyorum.( yeni açıklamaya yaşının 19 olduğu yönünde)

küfrediyorum çünkü,
böyle bir günde bile sözlük genelinde komiklik yapmaya çalışan insanlar var.

küfrediyorum çünkü,
özel sektörün hatasını devlete mal edilemez diyerek akepe yi savunan insanlar var.( akepe niz batsın)
insanlar sahte , hayat boktan.
Küfrediyorum çünkü 1 yaşında bebeğe tecavüz edilen, ördeğe,keçiye v.s. hayvanlara tecavüz edilen. kedi kesip youtube a videosunu atan,adam öldürüp 2.3 yıla çıkan ama 3 çocuk baklava çaldığı için 6 yıl hapis yatan,kadına şiddetin ve tecavüzün bu kadar yaygın ve cezasının bu kadar olduğu bir ülkede yaşıyorum.
Küfrediyorum çünkü parasızlıktan çoluk çocuğun üç kuruşa ağır şartlarda çalıştığı ama oturduğu yerden milyonları kazananların olduğu bir ülkede yaşıyorum.
Küfrediyorum çünkü 2.3 üniversite bitirmiş adamların işsiz olduğu yerde doğru düzgün 1 üniversite bitirmemiş ama babadan zengin adamların rahat iş bulduğu babasının parasıyla fakir fukarayı ezdiği bir ülkede yaşıyorum.
Küfrediyorum çünkü buraya sığmayacak kadar ilginç olayların ,dengesizliklerin olduğu,adalet sisteminin,eğitim sisteminin bu kadar yerlerde olduğu bir ülkede yaşıyorum.
Hala güzel türkiyemde öküz dolu ben ne yapıyım.
küfrediyorum çünkü iki ay sonra bu maden kazası unutulacak. iki ay sonra yeniden işçi ölümleri olmaya devam edicek ve buna kimsenin sesi çıkmayacak. allah büyüktür vadesi dolmuş deyip geçilecek.
Türkiye'de yaşıyorum var mı daha ötesi ?
zulüm var.
Göz göre göre hak yiyorlar ve yalan söylüyorlar.
küfrediyorum çünkü 201 can gitti ve elimizden hiç bir şey gelmiyor. küfrediyorum çünkü bu güzel ülkeyi batağa sürükleyen, kirleten ve kendisine bolca küfür ettiren bir yönetime sahibiz.
ı'm happy bkz: http://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM
ülkedeki insanların emeklerini hunharca sömürenler olmasına rağmen bu insanlar susuyor. daha da sikilin o zaman !